WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Strzela w wydech przy schodzeniu z obrotow + inne
Autor Wiadomość
Liver Sausage
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   Strzela w wydech przy schodzeniu z obrotów + inne

Dokleiłem się wcześniej do posta o zaworach, ale to chyba jednak nie to. Szukałem już w tematach a propos strzelania w wydech, nie znalazłem nic podobnego do mojego problemu, jeśli ktoś poda linka to będę wdzięczny ;) . A problem mam taki:
Moto zaczęło trochę inaczej wchodzić na obroty, z innym dźwiękiem, wcześniej wchodziło ciszej, teraz tak trochę "pyka" w wydech. Wydaje mi się też że troszkę się przymuliło, aczkolwiek jak ze Świeżakiem z forum sprawdzaliśmy od świateł to idą równo, więc może mi się tylko wydaje.
Ale najbardziej niepokojące jest to, że przy schodzeniu z obrotów słyszalnie "pyka" w wydech, ale tak że jak schodzi z 9 tys. to słyszę nawet w kasku jak jest głośno. Jak stoi to niestety nie mogę tego usłyszeć, bo na luzie to nie występuje (zresztą nie mam sumienia na luzie kręcić). "Pyka" najgłośniej przy hamowaniu silnikiem, samo odpuszczenie manetki nie daje aż takiego dźwięku.
Wolne obroty trzyma, cały czas ok 1300 rpm, odpala też bez problemu (jak już aku podładuję, bo padaka nawet jeden dzień nie wytrzymuje). Moto jest po regulacjach (synchro, czyszczenie i regulacja gaźników; luzy zaworowe sprawdzone, były w normie; łańcuszek rozrządu też sprawdzony). Od regulacji przejechałem jakieś 400 km, czyli tyle co nic. Poza tym nic się nie dzieje, żadnych stuków, żadnego pukania, nie bierze oleju, wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku.
Tego dnia, kiedy się zaczęło, myłem wcześniej moto, skonsultowałem się z Breżniewiem, który napisał, że może to być problem albo z instalacja zapłonową, albo ze składem mieszanki paliwowo-powietrznej, w sensie że mogłem coś zalać wodą. Tylko że wydaje mi się to w sumie mało prawdopodobne, ponieważ nie myłem moto myjką ciśnieniową, tylko zwykłą wodą z węża a i tej nie było nie wiadomo ile litrów, na pewno moto nie przemokło bardziej niż po zwykłym deszczu. Poza tym teoretycznie już powinno to wyschnąć, a niestety problem nadal jest.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, wprawdzie na forum znalazłem parę postów, gdzie ludziom też strzela w wydech, ale mieli tak od początku. Niestety u mnie tak nie było, stąd jestem trochę zaniepokojony tym faktem. Aha, uprzedzam pytanie - wydech mam fabryczny.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Wymieniałeś filtr powietrza?
Jak świece? Jaką mają barwę?
_________________
www.gs500.pl
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Przy okazji przeglądu wymieniałem olej razem z filtrem, filtr powietrza i świece, wszystko ma przejechane raptem 400 km. Wykręcę jutro świece i sprawdzę kolor, jaki powinny mieć?
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Liver Sausage napisał/a:
jaki powinny mieć?


Kawusia z mleczkiem :)
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Fotki : ;)
http://www.diaaut.home.pl/r6221c1x.htm
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Dzięki chłopaki, jutro zdejmę owiewki i zerknę na te świece. Ale załóżmy, że mają dobry kolor, to co wtedy?

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 ]
No i tak jak obstawiałem, świece mają ładny kolor, więc to nie tutaj tkwi problem :/

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 ]
Wiecie co, może ja głuchy jestem. Wydawało mi się że strzela w tłumik, a teraz brzmi jakby strzelał pod bakiem, czyli w gaźniki.
 
 
swieżak:p
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

No to dzisaj znowu razem lataliśmy i umnie porobiło się to samo...czyli strzelanie w tłumiku jak schdzi z obrotów a stało sie to tak....otóż chwile przed tym pykaniem pamietam jak ruszalismy na skrzyzowaniu tam było bardzo nierówno i tak w coś wjechałem że az mi bieg wyskoczył :kwasny: i od tamtej pory cos sie stało....czy to może byc przesatwenie zapłonu bo tak mi podpowiedział jeden kolega??? :przestraszony: ....pomóżcie bo na Mazury mam jechac za tyd :/ eń. I czy faktycznie nie jest to cos z zaworami???
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

No i się wyjaśniło, jakiś wężyk sobie z przodu zleciał, a pod owiewką nie mogłem tego zlokalizować. Teraz już jest git :D
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Witam
wczoraj odpalałem GSa i też zauważyłem strzelanie w tłumiku.
przejmować się teraz tym?? czy to po prostu woda w gaźnikach??

Za odpowiedz z góry dzięki
Pozdrawiam
Maciek
 
 
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

mi też ostatnio strzelił jak odpaliłem po miesiącu a potem zgasł i nie chciał odpalić :( :(
okazało się że padła święca
szbka podmiana na stare i brzęczy :D
 
 
kysa275 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 349
Skąd: K-Kozle
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Mi jak strzelał w tłumik okazało się że ssanie nie wyłączało się do końca
_________________
VTR1000F
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

A ja mam pytanie o samą pracę i schodzenie z obrotów.
Mój silniczek chodzi bardzo ładnie i nie myślałem że może inaczej,
Ale na tym filmiku poniżej widzę, że bardzo szybko wchodzi i schodzi z obrotów.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Może to ja mam coś nie do końca wyregulowane, ale u mnie schodzi wolniej. Tak normalnie troche szybciej niż w aucie, ale nie aż tak. Jak u was to wygląda?
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

Nie sugeruj sie wskazówka obrotomierza tylko dzwiekiem swojego silnika. Na filmiku obrotomierz ma za mała bezwładność.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Np. tu schodzi szybciej gdy słuchasz silnika choć obrotomierz wolniej opada. Natomiast temu co linka dałeś zawiesza sie silnik na 3 tys - ma coś źle wyregulowane, śruby składu najprawdopodobniej.
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

ok, w takim razie wszysstko u mnie w porządku bo chodzi tak samo. Ale zdziwiłem się troche, jak zobaczyłem tamten filmik i pomyślałem że może mój jakiś zamulony jest.
Teraz tak się przyjrzałem, że on w ogóle coś ma z obrotomierzem zrąbane.

A w tym filmie co podałeś bardzo ładnie chodzi silnik, z tym wydechem :)
 
 
Makar00n
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

Wczoraj przy 150 km/h strzelił mi wydech. Zdziwił mnie ten fakt, więc spróbowałem jeszcze raz i okazało się, że dokładnie przy 150 km/h i 7,5 tyś obr/min strzela w komin. Np. na 1 biegu przy jeździe 7,5 tyś obr/min nie ma tego problemu. Za dużo paliwa czy powietrza w mieszance? Paliwa nie? Może zawory? Nie znam się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.