Rownowaga na motocyklu
Odpowiedz do tematu

: Równowaga na motocyklu
interesuje mnie czy jak zaczynaliście jazdę motocyklem to ćwiczyliście umiejętność utrzymania równowagi przy minimalnych prędkościach? jeśli tak, to w jaki sposób?

lwg1103
[Usunięty]
:
Ja ćwiczyłem na kursie:
1. slalom i ósemka:
    normalnie
    na 1 biegu bez gazu
    na stojąco
    trzymając jedna ręka kierownice (raz jedną raz drugą)
    siedząc bokiem na moto
    siedząc na siedzeniu pasażera
    z pasażerem

2. jazda po prostej linii szerokości opony na 1 biegu bez gazu

:
http://www.youtube.com/wa...feature=related - interesujący cię fragment zaczyna się w 8:20 minucie.

mr0zd
[Usunięty]
:
lwg1103 napisał/a:
Ja ćwiczyłem na kursie:

    normalnie
    na 1 biegu bez gazu
    na stojąco
    trzymając jedna ręka kierownice (raz jedną raz drugą)
    siedząc bokiem na moto
    siedząc na siedzeniu pasażera
    z pasażerem



O kur** bałem się że zaraz przeczytam:
-driftem
-na gumie
:rotfl:
Najlepsza nauka? Pakuj się moto w największy korek jaki masz w mieście i jazda. Nie ma lepszego treningu

:
[/quote]
Najlepsza nauka? Pakuj się moto w największy korek jaki masz w mieście i jazda. Nie ma lepszego treningu[/quote]

jeżdżę 3 dzień na motocyklu i mam lekkie obawy przed takim treningiem, nie wiem jak zareagują kierowcy puszek jak mi coś nie wyjdzie;)

Semai
[Usunięty]
:
Nie do końca rozumiem,

zrób se z 500 km, wieczorkiem czy w weekend przy mniejszym natężeniu ruchu to się oswoisz, reszta przyjdzie z kilometrami i wraz ze wzrostem doświadczenia.

Ewentualnie się na jakiś pro kurs zapisz, ale to już trza mieć troszkę w nogach.

AdamSsS
[Usunięty]
:
http://www.smog.pl/wideo/...moskwe_hardkor/ albo jak ten tutaj :hyhy: :rotfl:

lwg1103
[Usunięty]
:
mr0zd napisał/a:
lwg1103 napisał/a:
Ja ćwiczyłem na kursie:

    normalnie
    na 1 biegu bez gazu
    na stojąco
    trzymając jedna ręka kierownice (raz jedną raz drugą)
    siedząc bokiem na moto
    siedząc na siedzeniu pasażera
    z pasażerem



O kur** bałem się że zaraz przeczytam:
-driftem
-na gumie
:rotfl:


No było to dość zabawne, ale dzięki temu normalną ósemke to z zamkniętymi oczami robiłem :P

Paulo
[Usunięty]
:
AdamSsS napisał/a:
http://www.smog.pl/wideo/39008/przejazd_przez_moskwe_hardkor/ albo jak ten tutaj :hyhy: :rotfl:


OW D**** :O

miziel
[Usunięty]
:
Paulo napisał/a:
AdamSsS napisał/a:
http://www.smog.pl/wideo/39008/przejazd_przez_moskwe_hardkor/ albo jak ten tutaj :hyhy: :rotfl:


OW D**** :O


przekozak ;D

:
bombki napisał/a:
interesuje mnie czy jak zaczynaliście jazdę motocyklem to ćwiczyliście umiejętność utrzymania równowagi przy minimalnych prędkościach? jeśli tak, to w jaki sposób?

Jazda po drodze dużo daje, ale ćwiczenia równowagi na jakimś placu to coś troszke innego, dobrze jest poznać humory motocykla np. kiedy już leci do ziemi i co zrobić żeby przestał, wtedy nie będzie siary na parkingu czy drodze jak trzeba będzie zawrócić na 3 metrach.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Pojęcie jak "siara na drodze" jest powodem wielu wypadków. Akurat jeśli chodzi o manewry to człowiek nie powinien się spieszyć. Jasne, wyczucie motocykla swoją drogą...

Paulo
[Usunięty]
:
Niestety zgodzę się z tmi... Nie zawsze jest czas na bawienie się w manewr. Umiejętności techniczne i znajomość własnego motocykla wychodzą w szybkich i nagłych sytuacjach, a czasem (wypluć) są one niebezpieczne. Oczywiście jeśli nie ma konieczności nie ma co głupieć, ale niektórzy lubią ;) Nie można ich za to karać. Gdyby nie radość z popisywania się nie istniałby stunt... ;)

:
Paulo napisał/a:
Umiejętności techniczne i znajomość własnego motocykla wychodzą w szybkich i nagłych sytuacjach, a czasem (wypluć) są one niebezpieczne

Dokładnie, dlatego warto czasami śmignąć na jakiś plac i pojeździć jak najwolniej.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Cytat:
Umiejętności techniczne i znajomość własnego motocykla wychodzą w szybkich i nagłych sytuacjach, a czasem (wypluć) są one niebezpieczne


w szybkich i nagłych sytuacjach czesciej niestety wychodzi brak umiejetności...

tmi ma racje,że lepiej cwiczyc obycie z motocyklem na placu niz na drodze gdzie to obycie moze juz byc potrzebne

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.