WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Uzycie GS w terenie
Autor Wiadomość
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lip, 2010   

Też zrobiłem już trochę kilometrów po piaskowych (polno-leśnych) drogach. Prosto jedzie się jeszcze w miarę, za to trzeba bardzo uważać przy skręcaniu i wtedy mieć nogi w pogotowiu do ewentualnego podparcia. Oczywiście niski bieg, niska prędkość i bardzo delikatne operowanie gazem, przynajmniej ja tak to robię i jakoś się jedzie. Choć nie może być też za wolno, bo wtedy też łatwo stracić równowagę.
 
 
mrc
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Po krótkich doświadczeniach z jazdą w terenie kupiłem GSa żeby posmakować trochę szosowej jazdy. Szosa szosą, ale w teren i tak pojechałem.

W piątek telefon - wyjazd w bieszczady. Pytam - po szosach czy w bieszczady-bieszczady, bo mam motor (cześć Leon) szosowy - spoko, spoko po szosach - no dobra, to jadę.

Zapakowałem sprzęta i w drogę.

W drodze zajebiście, między innymi przejazd po winklach (Uwaga! Serpentyny) z gorącego asfaltu, a na koniec drogowcy krzyczący gdzie tu k...!? nie widać znaków!?

Później rozpad ekipy na dwie frakcje, jedna na wódkę druga... w teren. Ja z racji tego, że byłem GSem to miałem trochę dylemat, ale wódki nie pijam więc pojechałem w teren.

Na szczęście dla mnie skończyło się na lekkim terenie - szutry, błota, trawa, góry i dziury, ale bez jakichś długich podjazdów z błota czy wystających korzeni i głazów. Wydechy prowadzone dołem więc miałem stracha, ale było ok.

Jak się okazało, z racji niewielkiej masy, mokrego sprzęgła i krótkiej jedynki GS sprawdził się w terenie wyjątkowo dobrze obok afryk i BMW 1150 na oponach enduro.
Przeszkadzały tylko miękki przód i oczywiście opony szosowe bo jak się zatrzymałem w błocie to trzeba było mnie wyciągać.

W błocie mnie trochę pozawijało, ale GS ma na tyle nisko środek ciężkości, że jak się podparłem nogą to spokojnie podniosłem moto do pionu bez schodzenia. Łatwiej mi było podnosić GSa teraz niż w wieku 16 lat ktma 520 po efektownym paciaku w piachu.

Następnego dnia przejazd przez brody po płytach równie udany - na pierwszym i drugim biegu spokojnie dawało radę, ale już jak chciałem na stojąco na 2jce trochę szybciej to prawie poleciałem bo tył stracił przyczepność i zaczęło mną majtać na boki. Uratowałem się i już powoli na jedynce dojechałem do brzegu.

Podsumowując - obyło się bez strat. GS to świetny motocykl uniwersalny, którym można pojechać wszędzie i zawsze.

zdjęcie
 
 
Kaos303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

Mi wystarczy jak do domu muszę krzywą drogą parę kilometrów GSem dojechac (kostka...

Czasem mam wrazenie ze zawieszenie sie rozsypie... (choc moto jest w super stanie).

Mysle, ze teren - nawet lekki, to kat na ten motocykl.

Oczywiscie, mozna probowac wszystkiego... Ostatnio jeden kolo probowal mnie przekonac, ze jego znajomy w starym volvo nie z mienia wcale oleju w silniku i wszystko jest o.k. - jak ktos sie uparl zeby zajezdzc sprzet to czemu nie - pytanie tylko po co...
 
 
Kompost
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   

mrc napisał/a:
Jak się okazało, z racji niewielkiej masy, mokrego sprzęgła i krótkiej jedynki GS sprawdził się w terenie wyjątkowo dobrze

Tak z ciekawości, jak się ma "mokrość" sprzęgła do przydatności sprzętu w terenie?

Sam bym się nie odważył wjechać GSem w błoto, raz przejechałem kilometr po sypkim piachu i rzucało tyłem niemiłosiernie.
 
 
PiotrekU
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   

ja też troszkę próbowałem leśnych duktów, też kiedyś latałem na enduro i jednak ciagnie wilka do lasu :P po lesie da sie jeździć, powoli ale sie da, w błoto bałem sie zaryzykowac bo wiadomo że moto nie do tego stworzone, ale na piknik na leśnej polanie z plecaczkiem dowiezie :)
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

Po błocie to ja jeżdżę teraz codziennie, bo mi zdarli asfalt z ulicy do gołej ziemi, a raczej gliny. Na początku denerwuje, że tylne koło cały czas jest w stanie mniejszego lub większego poślizgu, ale idzie sie do tego przyzwyczaić. Bardziej mi przeszkadza, że GS jest dla mnie zbyt niski, aby swobodnie nim jechać stojąc na podnóżkach.
 
 
Tomek Kulik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Dwukrotnie uczestniczyłem w Pogoni za Lisem w Pionkach, jadąc na GS500 - radocha niesamowita, gdy udaje się wyprzedzić dresa na enduro :)
Zeszłoroczną imprezę jechałem z małżonką na tylnym siedzeniu, co nieco spowolniło przeloty po lesie, lecz poprawiło wykrywalność znaków na drzewach :)

Co do samej jazdy szosowym motocyklem po drogach gruntowych, to podpowiem jedno:
- przednie koło ma jechać po piachu szybciej niż się w nim zapada; mówiąc po ludzku: nie może zdążyć się zapaść :) Czyli gaaaazu i luźne ręce!
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Tomek_Kulik napisał/a:
Dwukrotnie uczestniczyłem w Pogoni za Lisem w Pionkach, jadąc na GS500 - radocha niesamowita, gdy udaje się wyprzedzić dresa na enduro :)
Zeszłoroczną imprezę jechałem z małżonką na tylnym siedzeniu, co nieco spowolniło przeloty po lesie, lecz poprawiło wykrywalność znaków na drzewach :)

Co do samej jazdy szosowym motocyklem po drogach gruntowych, to podpowiem jedno:
- przednie koło ma jechać po piachu szybciej niż się w nim zapada; mówiąc po ludzku: nie może zdążyć się zapaść :) Czyli gaaaazu i luźne ręce!


i pamiętajcie przelatywać nad wystającymi korzeniami tak, by nie zawadzać kolektorami, bo to niezbyt przyjemny dźwięk ;/ w sierpniu dojeżdżałem do kumpla na rybach i moja piękna Zuza dorobiła się dwóch rys na kolektorze właśnie od wystających z ziemi korzeni. Zawias jest niski i miękki, nie bardzo na teren.
pozdro
 
 
Meteorczyk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011   

GS jak kazdy motor, wszedzie tym pojedziesz na sile, ale po co? sam swoim nie raz sie wladowalem w bloto albo na trawe po deszczu ale bardziej dla zabawy i cwiczenia rownowagi na poslizgach przedniego jak i tylengo kola, a nie z koniecznosci.
Kolego GS dla Ciebie ma maly przeswit? hhhmmmm to jakies enduro proponuje, ja po schodach swoim wjechalem i dopiero na ostatnim stopniu sie na moment zawiesil ale sila rozpedu przejechal. Proponuje rundke na f4i albo na kawie 636, kurna prawie na kraweznikach sie wieszaja :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.