Wymiary klucza do zaworow?
Odpowiedz do tematu

Hedoni
[Usunięty]
: Wymiary klucza do zaworów?
Chciałbym zmajstrować sobie kluczyk do zaworów, ale nie znam wymiarów,
pomoże ktoś?

:
a-7.6
b-6.4
c-13.8
d-5.3
e-11
f-1.8
g-2.3

:
do zawórów wystarczy duzy płaski śróbowkręt i imbus w kształcie literki ( L ) o rozmiarze 4 albo 5
a dokładniej to jest tak : sróbowkretem naciskasz na zawór który jest umieszczony w szklance gdy go wciśniesz to wkładasz imbuz kótszą cześcią pomiedzy wałek a szklanke ale tylko od strony łańcuszka rozrządu bo od zewnetrznych stron silnika nie da rady.
ps trzeba mieć sporo siły zeby wcisnąć szklanke z zaworem śrubowkretem ale jak nie masz tyle sił to poproś kogos o pomoc.
sposób jest sprawdzony i pewny przezemnie

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Spajdi
[Usunięty]
:
Potwierdzam to co napisał kolega wyżej bez tego klucza można sobie równie dobrze poradzić tylko najlepiej mieć jedną osobę do pomocy, jedna śrubokrętem wciska szklankę, a druga coś wsadza między szklankę i wałek cokolwiek, żeby się zblokowało i może trzymać, żeby nie odskoczyło, a wtedy druga wyciąga płytkę i luz, chyba, że ten imbus się sam dobrze trzyma bo tak nie próbowałem to jeszcze lepiej, aczkolwiek z kluczem zapewne byłoby łatwiej... ;)

metalbeast
[Usunięty]
:
kluczem to jest jeden ruch ręką, nawet bez dużej siły i możemy gmerać przy płytce do woli :) na filmiku kolesiowi ciągle wylatuje - nie wiem czemu, może coś źle robi. Mi za pierwszym podejściem poszło gładko. Jeśli planujemy zostać z suzą na dłużej warto to mieć, bo regulacja zaworów to prosta i ważna sprawa lecz kosztowna w serwisie.

:
Ja zadam inne pytanie.
Gdzie kupię sobie taki gotowy klucz do podważania zaworów?

Voitas
[Usunięty]
:
http://www.emotos.pl/inde...ytek-zaworowych

metalbeast
[Usunięty]
:
ale podrożało :O ja kupowałem chyba za 30zł :]

:
imbus jak wyżej pasuje idealenie i nic nie wypada nie rysze nie psuje jedynie co trzeba to wkładać go od środka silnika(od strony łancuszka.
niebawem bedzie filmik na forum jak to dokładnie sie robi i wyglada

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
:
ja coś takiego znalazłem dzisiaj u mnie w warsztacie nie wiedziałem do czego ten klucz służy ale dzisiaj się dowiedziałem tylko że ten mój ma jeszcze taki jakby ząbek na końcu klucza jak myślicie będzie ten klucz dobry do regulacji zaworów w gsie???

hubert
[Usunięty]
:
wrzuć zdjęcie :rotfl: to powiemy :rotfl:

sawik
[Usunięty]
:
znalazłeś zwykłego hakowca --- może dało by sie go zaadoptować jakoś ??

:
Potwierdzam - imbus wystarczy, ale nie do zaworów wydechowych - tutaj jest za mało miejsca.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
tmi napisał/a:
ale nie do zaworów wydechowych - tutaj jest za mało miejsca.

heheh słabo sie starałes.. z sezrg'em dalimy rade bezproblemowo niemal ;)

pozdrawiam- Juli(an)
:
Mi to coś nie wychodziło, nie pamiętam z jakim imbusem próbowałem ale z dwoma - 5 i 6 albo nawet 4, imbus był za gruby, a nawet jak już mi się go udało włożyć to miałem problem z wyjęciem płytki. Dopiero poradziłem sobie śrubokrętem, istotne jest to aby solidnie zablokować, nie ważne w jaki sposób się to osiągnie.

;)

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.