WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Kamizelka odblaskowa
Autor Wiadomość
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

simin, proszę Cie nie myl pojęć. Po pierwsze to kamizelka nie jest warta 70 zł a ceniona, po drugie nie bądz złośliwy bo debilem nikt nie jest.
Być może trochę skneruje ale w tym sezonie mam ogrom kosztów związanych z moto (m.in dlatego ze rozbite) i próbuje tą samą jakość kupić taniej. Niektórzy zarejestrowani na forum studiują a do tego nie mają mozliwości podjęcia pracy a więc zarabiania :) Ale powiecie coś w stylu "motocykl nie jest dla biednych, nie musisz go mieć" otóż ogólnie stać mnie na niego ale swoich pieniedzy nie kłade, więc ograniczam te "zbędne" koszty.
Inną rzeczą jest fakt że byc może ktoś kto odmówił sobie kupienia tejże kamizelki ze względu na: "hmm..trochę droga" a bedzie miał okazje kupić ją taniej (przez forum) zapewne kupi, tym bardziej że pare osób bedzie chetnych. Ile maszyn, a byc może samych motocyklistów uchroni TA kamizelka, tego nikt nie wie. Ktoś mnie zrozumiał? Tak czy inaczej w tą wersję bede wyposazony.

A teraz krótko i na temat. Kamizelka firmy JAGATEX :
http://jagatex.woobs.pl/i...detail?Itemid=0
Przy ilości zamówienia 40 sztuk, cena: 48 PLN netto/sztuka +15 zeta wysyłka kurierem.
Wychodzi 59,40 zł brutto sztuka + X zł wysyłka do konkretnej osoby.
Najtańsza ta sama wersja kamizelki to 76zł + 9 wysyłka
razem prawie 20 zł taniej.
Do firmy pisałem dwa dni temu, jeżeli ktoś chce się podjąć dystrybucji kamizelek przekazuje pałeczkę. Tak jak wspomniałem wczesniej, ja nie mam możliwości aby zająć się tym.

Ewetualna opcja jest taka: (kamizelka na dole strony)

http://www.autolampy.eu/k...dbla-c-308.html

Link bezpośredni psuł się coś :suchy:
Widać ze gorsza jakościowo i bez regulacji po bokach.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

lukasW124, tak z ciekawości to za tego kuriera to netto, czy brutto, bo wydaje mi się jednak, że to opłata netto, patrząc na cennik przesyłek jakie posiadamy w firmie mając podpisaną umowę z kilkoma firmami kurierskimi (PatronService, APaczka, UPD, DHL).

Więc przy tym założeniu mamy:
48 + 15 = 63 + VAT = 77,49 przy wolumienie 40 szt. w porównaniu do jak sam znalazłeś 76,00 pojedynczej sztuki gdzieś w internecie.

Celowo pominołem koszty wysyłki bo i tak byś musiał za nie zapłacić w obu wypadkach, skoro sam byś się tym nie zajmował tylko jakiś inny forumowicz.

No i cała ekonomia zawaliła się w gruzy.
Jak pisałem i jak możesz znaleźć na forum sprawa kamizelek był poruszany na forum i była nawet akcja kamizelkowa i niestety musi to swoje kosztować z jednej strony z drugie jak pisałeś są studenci i osoby mniej zamożne i one nigdy nie kupią kamizelki za 70 czy 80 PLN.

Znajdź producenta, który zrobi je przy takim woluminie za 35 PLN i jeszcze najlepiej z logo forum to wtedy będzie można do zbiorowego tematu wracać, taka jest moja opinia, osoby, która tematem się zajmowała.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

lukasW124 napisał/a:
Po pierwsze to kamizelka nie jest warta 70 zł a ceniona
Jest warta tyle ile ludzie za nią płacą. Skoro się w cenie 80 zł sprzedają to tyle są warte.

lukasW124 napisał/a:
Najtańsza ta sama wersja kamizelki to 76zł + 9 wysyłka
razem prawie 20 zł taniej.
Do firmy pisałem dwa dni temu, jeżeli ktoś chce się podjąć dystrybucji kamizelek przekazuje pałeczkę. Tak jak wspomniałem wczesniej, ja nie mam możliwości aby zająć się tym.
To jest cena rozumiem za gołą kamizelkę? Skoro miałyby być robione Forumowe to chyba jakieś logo należałoby wrzucić, ale to podniesie cenę i zapewne oszczędności na tym się nie zrobi.

Możesz założyć odpowiedni temat i sprawdzić ile osób byłoby chętnych na taką kamizelkę żeby było wiadomo czy warto się tym zajmować.
 
 
 
yaszczi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2009
Pochwał: 46
Posty: 3289
Skąd: Dopiewiec
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

lukasW124, wnioskuję po Twoich wypowiedziach, że bardzo chcesz tą kamizelkę, ale taniej. Chyba będzie ciężko ją kupić po kosztach jak zresztą cokolwiek innego. No chyba, że zamówisz u producenta 1000 to wtedy pewnie z ceny opuści kolejne kilka złotych, bo nie wierzę, że więcej :P

Fajek nie palisz od jakiegoś czasu. Piwo/wódkę ze znajomymi pewnie pijesz :P może wystarczy sobie kilka razy odmówić i jak znalazł na "drogą" kamizelkę.
To jest tylko dobra rada, nie odbieraj jej jakoś źle czy jako atak na Ciebie :)
_________________
szatan, zło i patologia...
 
 
panbodzio 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 105
Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 18
Posty: 1119
Skąd: dokąd
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

tez mam taka kamizelke i polecam. cena odzwierciedla jakosc.

jak komus zal dorzucic przyslowiowe pare groszy to zawsze moze jezdzic w 'szmacie z tesco'
_________________
http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
 
 
bombki 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 20 Wrz 2010
Pochwał: 4
Posty: 483
Skąd: Sulejówek/ Gdańsk
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Ja w tamtym roku jechałem w takiej szmacie do Włoch. Bywało, że na autostradzie mi się rozpinała, co nie było zbyt komfortowe ;)
_________________
SÓZÓCKI --> JAMACHA
 
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

simin, Albo kupują bo innych nie ma... idąc tym tropem ajfony się sprzedają bo tyle są warte, to samo z innymi produktami np. markowymi ubraniami.
W tym przypadku chodzi o bezpieczeństwo a nie lansowanie forum. Forumowe według mnie znaczy dla forumowiczów a nie z logiem forum..

studi, chyba coś mylisz albo ja nie rozumiem tego:

"" kamizelki motocyklowe przy takiej ilości byłyby w cenie 48,00pln netto/szt.

Koszt wysyłki kurierskiej to 15,00pln netto.""

yaszczi, wódki nie pije a piwo tak często że za rok uzbieram :hyhy:
Na bezpieczeństwie nie bd oszczędzał, więc i tak ją kupie(tą wersje) tanio czy drogo.. ale najpierw sprawdze wszystkie opcje :P
_________________
GS-owa emerytura...
CBR F4 2000
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

lukasW124 napisał/a:
simin, Albo kupują bo innych nie ma... idąc tym tropem ajfony się sprzedają bo tyle są warte, to samo z innymi produktami np. markowymi ubraniami.
Są inne, tańsze. Można kupić pasy odblaskowe, zwykłe kamizelki itp.

Skoro sądzisz że cena jest wzięta z nieba to kup materiały i wykonaj taką kamizelkę dla siebie - pewnie wyjdzie taniej.

Ajfony się sprzedają bo ludzie chcą za nie tyle zapłacić. Nikt nie powie "Faktycznie, za dużo zarabiam na sztuce, obniżę ceny może kupi to kilka osób więcej" bo nie na tym polega marketing. Ja ajfona nie chcę i nawet jakby był pół ceny tańszy też bym go nie kupił.

Tak samo jest z tą kamizelką - Niektórzy powiedzą "W kamizelce bym źle się czuł to jest mi niepotrzebna", ktoś inny "chcę być lepiej widoczny to kupie pas/kamizelkę" a ktoś "chce być lepiej widoczny, ale kupie lepszą kamizelkę żeby nie łopotała na wietrze i wygodniej się zakładała".

To nie jest akcja policji że dzieciom rozdają odblaski na plecak - ta kamizelka jest widoczna tak samo jak inne - tylko trochę lepiej wykonana i się wygodniej zakłada, więc jak się nie chce wydawać 80 zł można kupić inną za 10 itp. Wybór jest spory.


lukasW124 napisał/a:
W tym przypadku chodzi o bezpieczeństwo a nie lansowanie forum. Forumowe według mnie znaczy dla forumowiczów a nie z logiem forum..
Jak ktoś chce kamizelkę odblaskową to prawdopodobnie już ją ma (w takiej wersji albo innej).

Mówisz zatem o zwykłym zamówieniu kamizelek grupą, a nie kamizelkach Forumowych.

Możesz próbować - ale obstawiam że na taką opcję skusi się niewiele osób.
 
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

simin, Pewnie nie tylko moim zdaniem najlepsza jest kamizelka odblaskowa a nie pasy itp, więc z takich wybór wydaje mi się ograniczony. Firma zapewne z racji długoletniego stażu w tej dziedzinie ma niejako monopol i ceny dyktuje jakie chce. Nie wierze że koszulkę z logiem forum da się za połowę tej ceny sprzedać i zarobić a takiej kamizelki nawet bez loga nie.. No powiedz mi że to mało pieniedzy jak na kamizelkę z siatki.. Wiem jak działa handel bo siedze w nim w pewien sposób.
Cytat:
Skoro sądzisz że cena jest wzięta z nieba to kup materiały i wykonaj taką kamizelkę dla siebie - pewnie wyjdzie taniej.
:znudzony:
Wydaje mi się że możemy zakończyć rozmowę w tym miejscu bo tak można w nieskończoność a nie prowadzi to do niczego.
_________________
GS-owa emerytura...
CBR F4 2000
 
 
kiler 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2010
Pochwał: 1
Posty: 219
Skąd: Starachowice/Kraków
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

W defenderze jest jeszcze kamizelka Helda za 45 zł. Sam w takiej latam, również ma regulacje, można dopasować do ciała, nic nie lata w czasie jazdy.

http://www.defender.net.p...ESTE-FLUO-.html
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

lukasW124 napisał/a:
Firma zapewne z racji długoletniego stażu w tej dziedzinie ma niejako monopol i ceny dyktuje jakie chce.
Tutaj właśnie jest ważna informacja - jest kilka firm które produkują takie kamizelki. Każda trzyma podobną cenę.

lukasW124 napisał/a:
Nie wierze że koszulkę z logiem forum da się za połowę tej ceny sprzedać i zarobić a takiej kamizelki nawet bez loga nie.. No powiedz mi że to mało pieniedzy jak na kamizelkę z siatki..
Kamizelki z nadrukiem można zrobić już za 10 zł, więc zrobienie takiej za 30-40 zł to nie problem.

To nie jest mało pieniędzy - ale tyle one kosztują. Z punktu widzenia sprzedawcy sprzedanie jej poniżej ceny rynkowej jest stratą pieniędzy.

Równie dobrze możesz próbować obniżać cenę iphonów namawiając na Forum do nie kupowania ich. Przy wielkości rynku taka ilość nie ma znaczenia.



Jeśli naprawdę chcesz obniżyć cenę, kup 40 albo 80 sztuk, weź sobie 1 a resztę po kosztach sprzedawaj na allegro - to pewnie zmusi innych do obniżenia cen po jakimś czasie.

Ale znając życie nie będziesz sprzedawał za 60 zł, tylko sprzedaż za 75 bo i tak będzie najtaniej a na tym więcej zarobisz. A większość ludzi i tak popuka się w głowę widząc kamizelkę za 60 zł, ktoś kto będzie chciał ją kupić kupi ją też za 75 a osób które powiedzą "jakby była 15 zł tańsza to bym ją kupił" jest na tyle mało że mało kto się nimi przejmuje.
 
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

To może kup zwykłą (ale dobrze dopasowaną) kamizelkę za 15 zł i wszyj zamek za 5 zł i po sprawie. Pewnie nie będzie tak trwała jak ta za 75 zł, ale tanio i też nie będzie latała jak szmata podczas jazdy :P
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
danny 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 6
Posty: 798
Skąd: Poznań / Choszczno
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

Imho jedyne dobre i tanie rozwiazanie.

Btw, was tez juz ta rozmowa irytuje? :D
_________________
Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

Mnie nie bo nie wiem w ogóle po co komu kamizelka. Nie lepiej kupić żółty motocykl? :)
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

simin, kazda w tym przedziale cenowym jest taka sama więc pewnie jeden producent.

Przecież jasno i wyraźnie mówie że tak czy inaczej kupie tą dobrą jakościowo ale chciałem żebym nie tylko ja skorzystał. Bo skoro cena jest dość wysoka to i jest z czego zejsc więc reszta forum by mogła skorzystać. Nie, nie kupie szmaty. Dobra w takim razie nie drąże już tematu.
_________________
GS-owa emerytura...
CBR F4 2000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.