stopka centralna
Odpowiedz do tematu

:
Moim zdaniem stopka w GS500 to podstawowy element wyposażenia. Co prawda osobiście miałem przedlifta, jednak nie kojarzę żeby kiedykolwiek na zlotach była potrzeba kombinowania przy jakimkolwiek GSie ze smarowaniem łańcucha :)

:
W moim GS tej soptki nie ma z jakiegoś powodu, ale miejsce i śruby są. Będę musiał znaleźć gdzieś jakąś.

GS 500 H '07
:
Powodem może być to, że przy większym złożeniu w zakręcie stopka centralna jest pierwszym punktem styku motocykla z nawierzchnią (na pewno podczas jazdy z pasażerem).

:
Kupiłem właśnie stopkę centralną.

Okazuje się, że u mnie płaskownik, od strony tłumika, przez który przechodzi śruba od stopki, jest wygięty do środka. Wygląda to tak jakby ktoś to wygiął, bo tłumik tego dotykał (tak, ktoś na pewno grzebał przy tłumiku, bo widać fikuśne spawy). Teraz mam nadzieję, że po odgięciu tłumik mi się zmieści...

GS 500 H '07
:
Daj znać jak rezultaty tej rzeźby po poprzednim artyście metalurgu :)

:
Trochę było zabawy, bo niestety jedna śruba od wydechu przy silniku nie chciała puścić, więc jedynie poluzowałem przy tłumiku. Trochę gimnastyki i udało mi się odgiąć ten płaskownik. Jak się popieści, to się wszystko zmieści. Tłumik nie jest oryginalny, tylko na jakiejś obejmie, więc go trochę przesunąłem względem tej śruby od stopki. Wszystko działa.

Swoją drogą tamtą śrubę od wydechu będę musiał jakoś odkręcić, ale chyba przy pomocy wykrętaka, bo imbus zaczął mi się obracać w niej... Podejrzewam, że idea podobna, jak w innym temacie: grzać aż w końcu puści.

GS 500 H '07
:
Mam jeszcze jedno pytanie: czy przy stopce centralnej lub bocznej powinien znajdować się jakiś odbojnik gumowy? Jeśli
tak, to możecie mi wskazać gdzie dokładnie powinien być?

https://www.bike-parts-su.../7879040/P/6526
Na schemacie stopek jest guma nr 6 (09321-10017-000
), ale nie wiem do czego służy i gdzie powinna być...

GS 500 H '07
:
No, sugeruj się tym że skoro dotyka tego konkretnego miejsca gdzieś wyżej powinien być uchwyt na ten gumowy element. Ten element jest wciskany i trzyma się na takim grzybku.
https://sklepmoto46.pl/suzuki/diagram/show/10164/126787/039-stand

GS 500 SF
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.