WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie, kilka pytan.
Autor Wiadomość
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

tak tak :) ale podkreślę że szkoda musiałaby być naprawdę duża by warto byłoby stracić jakiś tam % zniżki u Chłopaka.

Jeszcze raz Studi dzięki za informacje i reszcie za rozwinięcie tematu.
Obraz ubezpieczenia jaśniejszy.
 
 
maruder07 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 15 Sie 2009
Pochwał: 4
Posty: 613
Skąd: Michałowo
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

W związku z tym że mam w planach kilka wyjazdów po za podlaskie (Giżycko, hel, wawa, itp) to szykuję swoje moto do długich tras. No ale obawiam się że mimo dobrego przygotowania technicznego pojazdu może mi coś w trasie się stać co mi nie pozwoli na kontynuowanie dalszej jazdy (np, przebita opona, zerwany łańcuch) gdy będę 500km od domu i co wtedy. Tu znajomy mi polecił (mam ubezpieczenie w PZU) wykupienie pakietu asistance. Zadzwonisz i laweta przyjedzie pomoże zaholować do najbliższego warsztatu. I tu pojawia eis pytanie (pytania): czy ktoś już miał z tym, do czynienia? duży to jest koszt? są jakieś warunki (wiek pojazdu, specjalne badania techniczne) do spełnienia by mieć ten pakiet? Bo się teraz waham czy warto mojemu ubezpieczycielowi zawracać głowę tym pakietem jak będę wykupował kolejną polisę OC.
_________________
Prędkość - Bogiem,
Turbo - Nałogiem,
Nitro -Zabawą,
Prowadzenie - podstawą...
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

Maruder do pakietu assistance czy mini-assistance nie ma obwarowań wiekowych czy technicznych.
W wypadku większości ubezpieczycieli w wypadku najgorszego, czyli stłuczki, gdy ty jesteś poszkodowanym nawet assistance nie jest Ci potrzebne bo koszty lawety rozliczasz wraz ze szkodą z OC sprawcy.

Co do pomocy w wypadku innej awarii musisz dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia, gdyż bywają tu różne ograniczenia, a to nie holowanie nie dalej jak 100km, a to nie bliżej niż 15km, są też pakiety, które gwarantują lub nie pojazd zastępczy.

Jeśli masz konto bankowe to sprawdź czy w pakiecie ubezpieczeń do tego konta nie masz już takiej pomocy, przykładem może być ubezpieczenie NNW w pakietach srebrnym i złotym dla konta e-direct w VWBank Polska, czy jakiś pakiet pomocowy w AliorBank'u, gdzie nawet Ci dowiozą benzynę gdy Ci zabraknie jej w szczerym polu.

Tak więc assistance nie tylko z ubezpieczenia komunikacyjnego.

A jeśli już jesteśmy przy ubezpieczeniach, wiem, że OC w PZU jest najtańsze, ale zobacz oferty innych może nieco droższych ubezpieczycieli, gdzie podstawowa usługa assistance jest już wliczona w cenę ubezpieczenia
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
DJ Rafus
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   Ubezpieczenia, nowe przepisy.

Ostatnio znalazłem w sieci artykuł odnośnie ubezpieczeń. Polecam przeczytać o nowych przepisach które weszły w styczniu b/r. Jeśli spóźnimy się z opłatą ubezpieczenia :przestraszony: :

http://regiomoto.pl/porta...auto-nie-jezdzi

http://ipolisa.pl/3-000-z...oku,artykul,599

Dziurę budżetową trzeba zapychać...

P.S. Admin przepraszam jeśli był gdzieś podobny temat, jeśli tak proszę przeżuć.
 
 
sting126 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Pochwał: 3
Posty: 170
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Kara nie jest za nieoplacenie ubezpieczenia, tylko za jego brak. A to dwie rozne kwestie. Wg mnie pomysl bardzo dobry i popieram go w calej rozciaglosci. Jak sie wezma za karanie nie placacych OC to bedzie i bezpieczniej (200 tys. pojazdow nie ma OC !) i "czysciej" bo jest szansa, ze znikna z osiedli wszelkie nie jezdzace zlomy.

PS. admin juz przeżuwa, bo temat o ubezpieczeniach jest tu
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

DJ Rafus napisał/a:
Dziurę budżetową trzeba zapychać...

DJ Rafus, te pieniądze nie trafiają do Skarbu Państwa więc nie mają nic do łatania dziury budżetowej, Fundusz Gwarancyjny jest utrzymywany z opodatkowania firm ubezpieczeniowych.

Kolejną kwestią jest wysokość kary, myślę, że uzależnienie jej od wysokości minimalnego uposażenia jest dobrym rozwiązaniem, gdyż uzależnienie od kursu walutowego powodowało, że wysokość kary była defakto zmienna.

DJ Rafus napisał/a:
o nowych przepisach które weszły w styczniu b/r

Przeczytałem tekst jednolity ustawy http://isap.sejm.gov.pl/D...31241152&type=3 i większość zmian weszła w życie dopiero 11.02.2012 a nie od nowego roku, jak zwykle precyzyjność "autorów" na różnego rodzaju portalach pozostawia wiele do życzenia

Z lektury można się ciekawych rzeczy dowiedzieć wszystkie zmiany są tam oznaczone czcionką wytłuszczoną.

sting126 napisał/a:
Kara nie jest za nieoplacenie ubezpieczenia, tylko za jego brak. A to dwie rozne kwestie.

Zgadza się, bo nie opłacenie składki nie jest tożsame z brakiem ubezpieczenia.

Czytając nowa ustawę znalazłem zapisy również pozytywne, jeśli kupujemy od kogoś pojazd jego ubezpieczenie przechodzi na nas, ale tylko do okresu jej ważności a następnie wygasa, nie będzie już problemów z podwójnym ubezpieczeniem, ubezpieczyciel ma obowiązek na piśmie potwierdzić zawarcie umowy OC jak również przypomnieć z dokładnym wyliczeniem składki o jej wygaśnięciu i konieczności przedłużenia.

Więc podsumowując zapraszam do lektury tekstu źródłowego a nie opieranie się o mało precyzyjne denuncjacje prasowe
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
gluszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

no dobra czyli jak mam ubezpieczenie do 7 marca, a pieniądze będę miał dopiero po 10 marca i zapłacę gdzieś powiedzmy 12 marca to dostanę za to karę ?? ?

Oczywiście rzecz jasna samochód przez te kilka dni byłby nieużywany, bo bez ubezpieczenia raczej nie wyjadę na drogę bo trochę strach...
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

wg. mnie kary nie dostaniesz, w rozumieniu kary z UFG, jedynie możesz od swojego ubezpieczyciela dostać karne odsetki za zwłokę w opłaceniu składki

dopiero niezapłacenie w drugim roku skutkuje rozwiązaniem umowy ubezpieczeniowej i brakiem ubezpieczenia OC.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
DJ Rafus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Fakt, pomyliłem miesiące :zawstydzony: Myślę studi że mi jakoś wybaczysz :) Następnym razem zanim wrzucę coś postaram się znaleźć dobre źródło :)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

DJ Rafus, chciałeś dobrze, nie myli się tylko ten co nic nie robi. ;)

po prostu widziałem już w necie, gazetach, radio czy telewizji już tyle przekłamań i pseudo ekspertów, że wolę sam przeczytać ustawę niż wierzyć w to co oni piszą/mówią.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
DJ Rafus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

Dzięki za wyrozumiałość :)
 
 
doctype
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Ja nie jestem pewien ale przypadkiem nie jest tak, że od terminu zapłacenia oc mamy 2 tygodni rekojmi czy czegoś takiego? W sensie, że ubezpieczenie obowiązuje jeszcze te 2 tyg po upłynięciu terminu płatności za następny rok?
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

doctype, cytat z ustawy
Cytat:
Art. 26.
  1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem art. 27.
  2. Okres 12 miesięcy, o którym mowa w ust. 1, kończy się z upływem dnia poprzedzającego początkowy dzień okresu ubezpieczenia.
  3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawartej w tym samym dniu, w którym rozpoczyna się okres ubezpieczenia.


Art. 28.
  1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
    ...
    (tu nowe ustępy 1a-1f opisujące jaki i kiedy ZU ma powiadamiać o zawarciu i kończeniu się umowy ubezpieczenia)
    ...
  2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym
    mowa w ust. 1, jeżeli:
    1. nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
    2. w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia
      likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.

  3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń
    kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


to chyba wyczerpuje twoje pytanie odnośnie jakiegoś wydumanego okresu 2 tyg. kiedy mimo nie opłacenia ubezpieczenia ono jednak działa.
Ustawa mówi wprost, jeśli nie opłacisz składki za poprzedni okres to zostanie rozwiązana, czyli zakładając, że poprzednie składki były opłacone to masz pełne roczne ubezpieczenie nawet jak za nie nie zapłacisz. W takim wypadku UFG nie ma podstaw do wymierzania kary, natomiast twój ubezpieczyciel będzie cię ścigać za nie opłacenie składki wraz z odsetkami za zwłokę - choć są wypadki, że jak zapłacisz nawet po terminie, ale zapłacisz, to odstępuje od tego prawa.

Naprawdę nie wiem skąd biorą się takie dziwne mity jak to co podajesz, czy to jakaś fama tak głosi, czy niedouczeni brokerzy ubezpieczeniowi, co IMHO jest żałosne.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
betasza 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączyła: 22 Lut 2013
Pochwał: 6
Posty: 348
Skąd: Wawa/Wroclaw
Wysłany: Sro 19 Cze, 2013   

Rozumiem, że ubezpieczenie jest konieczne i nawet jak wypowie się umowę, to trzeba ją zawrzeć z innym ubezpieczycielem :(
A jak jest z wyrejestrowaniem pojazdu? Czy rzeczywiście nie da się tego zrobić, jak przekonywał mnie agent PZU? Co w przypadku, jeśli dziedziczysz np. motek, nie masz uprawnień, a chcesz go zostawić jako pamiątkę? Muszę płacić 100 rocznie? :zdegustowany:
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 19 Cze, 2013   

Wyrejestrować pojazd możesz chyba tylko w trzech przypadkach:

1. Sprzedaż
2. Złomowanie - oczywiście w odpowiednim punkcie
3. Kradzież - zgłoszona odpowiednim organom
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.