Chromowanie...
Odpowiedz do tematu

kikon18
[Usunięty]
: Chromowanie...
Co waszym zdaniem można by było pochromować w GS-ce, żeby to fajnie wygladało. Oczywiscie pytam o przedmioty tylko metalowe, aluminium ani plastiku, niestety nie mam mozliwosci chromowania.

:
heh powiem tak.... za niedlugo bede dawal do chromowania tylni wachacz i lagi.... koszt 100zł (sam wszystko przygotowuje) zobaczymy jak to bedzie wygladalo.

kikon18
[Usunięty]
:
hmm... noo te czesci mysle że po chromowaniu bedą fajnie wyglądały, tylko że tylni wachacz moze sie strasznie brudzić:) ja mam taki problem że te czesci chyaba są troszke za duże, bo ja mam troszke kombinowane i moge wszystko sobie za free pochrmomowac tylko że szwagier musi mi to jakos wnieśc na hale żeby nikt ie widział :d a lagi to pewnie ciezko :d , raz mi chromował kolanko do WSKi to jakos mu się udało :D

:
Moim zdaniem można pochromować lampę przednią , mocowanie lampy do lag , kierownicę - rurki , lusterka , mocowanie podnóżków kierowcy , same podnóżki , dźwignie zmiany biegów i hamulca nożnego. Fajnie tez wyglądały by chromowane ramki zegarów . W oryginale w starszych modelach są czarne.
Są to raczej małe elementy wiec mozliwe do zrobienia przez twego szwagra.
No i oczywiście kolektory wydechowe z tłumikiem ale to juz jest bardzo duze.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
o widzisz, to co napisałes pewnie sobie pochromuje, z wydechem tez coś pomysle, moze uda mi sie namówic szwagra i mi to jakoś przeniesie :D a nie wiesz może jak jest z wachczem tylnym ?? on jest cały czy jakoś rozbieralny na pół ?

:
wahacz sie nie rozbiera. trzeba z niego wyjąć łozyska. Jesli chcesz dalsze pomysły to jeszcze mozna pochromowac pręt stabilizatora hamulca tylnego - w oryginale czarny , łączniki itp elementy amortyzatora , spręzynę amora. Do tego wszystkie sruby w ramie , ktore sa czarne lub brzydko cynkowane. Gorzej z nakretkami bo maja pierscień z tworzywa który pewnie sie ztopi ale mozna spróbować.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
a ten pręt nie jest czasami aluminiowy ?? Co do amorka to hmm.. pewnie dużo roboty żeby go wyjąc a widać potem i tak mało bedzie , bo albo sie zakurzy albo z błoci, no i mało co go widać. Obramówki zegraów dziś patrzyłem to mam niestety plastikowe i półke też wiec sie nie da :/ ale przy kierownicy za to bedzie mozna pokombinować. W każdym bądz razie dzieki za pomysły

DawGad
[Usunięty]
:
Popieram w 99,9% wypowiedz Breżniewa odnosnie elementow do chromowanie, bo wlasnie takie male swiecace sie detale maja w sobie to cos.natomiast odnosnie ukladu wydechowego,tj. samych kolektorow to ja prywatnie chcialbym miec z kwasowki :) Pozdrawiam

:
Witam. Na zimę rozebrałem troche moto i postanowiłem pochromowaćpare elementów tak jak wy koledzy dla poprawienia wyglądu :D Poszedłem do zakładu i mi powiedziano że element musi byćna podkładzie miedzi zanim zostanie pochromowany bo inaczej po pewnym czasie zacznie korodowac pod wpływem pogody i różnicy temperatur :cry: wiecie coś o tym??? bo to mi troche psuje plany i pewnie bedzie wiecej kasy kosztowało :cry:

Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
:
no mi na miejscu (w szczecinie) jeden gosc powiedzial ze za wachacz 250zl, i mam go najpierw przygotowac (do golej stali)... z neta znalazlem goscia, ktory chromuje na miedzi, i tez krzyknol 250, ale wszystko przygotowuje sam... co do samego podkladu z miedzi to nie jestem do konca przekonany czy to jest konieczne, podklady miedziane stosuje sie raczej w procesie chromowania plastikow, wystarczy spojrzec na glupie wycieraczki jakiegos starego malucha... maja 30 lat i zaledwie drobne ogniska korozji, a nie mialy podkladu z miedzi ;>

Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
:
No własnie też mi się wydaje że miedz nie jest konieczna. Jak chrom dostanie troszke wody to chyba mu sie nic nie stanie :? a płacić sporą kase za najwyższe technologie nie wszystkich niestety stac :(
Jestem ciekaw czy już ktoś miał jakieś doświadczenie z chromem na moto bez miedzi...

Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
:
Podkład z miedzi pozwala na lepsze przyleganie chromu do stali. bez miedzi chrom moze schodzić płatami. Wystarczy skaleczyć chromowany element by pod chromem było ognisko korozji i zaczęło sie wszystko sypać.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
:
Czyli zrobienie tego tanim kosztem bez podkladu miedzi może się zemścić za jakiś czas i zepsuć cały wygląd :cry: powiem szczerze że naprawde mam problem co teraz zrobić :?

Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
kikon18
[Usunięty]
:
a co myślicie o chromowaniu uchwytu pasażera ?? pasowało by to ?? albo stopki bocznej ?? stopka pewnie mniej ale uchwyt ??

:
kikon18 napisał/a:
a co myślicie o chromowaniu uchwytu pasażera ?? pasowało by to ?? albo stopki bocznej ?? stopka pewnie mniej ale uchwyt ??


Uchwyt pewnie by fajnie wyglądał :D a Ty chromowałeś już coś? i jaką metodą na podkładzie miedzi czy na gołą stal?

Serce bije w tempie obrotów maszyny,
treningu godziny,
zamienione plany w czyny...
http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/47771
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.