Wyglad i dzialanie forum
Odpowiedz do tematu

:
Z tego co wiem to migracja jest "w trakcie", ale ile to potrwa raczej nikt nie wie.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
plany są, migracja jest w trakcie, czasu całkowicie brak => nie wiadomo kiedy będzie, pewnie zostanie na po sezonie

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
studi napisał/a:
plany są, migracja jest w trakcie, czasu całkowicie brak

I nie zapowiada się abym szybko znalazł czas, dlatego mam apel - propozycję, jeśli są osoby znające się na ogólnie pojętym programowaniu stron internetowych to dysponuję sprzętem gdzie testowo stoi kopia forum z kwietnia i do tego surowe wgrane phpbb3.

Trzeba dokonać konwersji bazy, dokonfigurować wybrane dodatkowe mody nie będące na wyposażeniu surowego phpBB3, wybrać jakiś sensowny mod do portalu i związać go z forum lub stworzyć stronę na bazie jakiegoś CMS'a i ew. dodatkowo dorobić do niego możliwość pobierania danych z forum, przepisać podphpBB3 mod od mapy forumowej bo nie ma w sieci wersji ba BB3 no i na początek to chyba tyle.

Chętnych podjęcia się tego proszę o zgłaszanie się do mnie na PW, mogą też odpowiedzieć tutaj to się skontaktuje.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Witam

Chyba jako osoba, która niegdyś zajmowała się forumowymi sprawami technicznymi otrzymałem dziś maila z informacją, że za kilka dni mija termin płatności za domenę gs500.pl . Nie wiem na ile to ważne, ani kto dostał jeszcze tego maila i kto się obecnie zajmuje tego typu sprawami, ale jeśli mam komuś przekazać to info i fakturę, to poproszę tylko o info komu i na jakiego maila. :)

:
Pytanie: kto trzyma finanse forum?

:
Hubert może przedefiniuj maila w definicji domeny i zamiast Leona niech idzie na admin@gs500.pl wtedy dostaną to wszyscy admini (Grzechu, Exodus i ja)

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
studi napisał/a:
Hubert może przedefiniuj maila w definicji domeny i zamiast Leona niech idzie na admin@gs500.pl wtedy dostaną to wszyscy admini (Grzechu, Exodus i ja)


Studi a czy płatność nie była robiona we wrześniu?

:
Cytat:
Studi a czy płatność nie była robiona we wrześniu?

W jednym roku masz zawsze dwie płatności - we wrześniu płacimy za serwer na którym jest forum, a w grudniu płacimy za "prawo do używania nazwy" gs500.pl.

Pierwsza opłata idzie w całości dla firmy, która udostępnia serwer, druga poprzez HOME.pl gdzie rejestrowaliście domenę w części pozostaje w HOME.pl (mniej więcej połowa kwoty, którą płaci Hubert) a reszta jest przekazywana do instytucji zarządzającej wszystkimi domenami typu .pl czyli do NASK.

Swoją drogą kilka razy proponowałem przeniesienie Hubertowi tej rejestracji z HOME do innego registrara, ja mam swoje prywatne domeny w AZ.pl i za domenę typu .pl płace 92,25 PLN zamiast ponad 120 PLN jak płaci Hubert, a np. w firmie mamy podpisaną z tym registrarem umowę partnerską i za domenę typu .pl płacimy tylko 56 PLN a ludzi obciążamy kwotą 75 PLN, więc łatwo policzyć, że rocznie oszczędzić można by było ok. 45 PLN

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
ja ostatnio przeniosłem domenę www.*.pl z home.pl do uti.pl i za dwa lata zapłaciłem 100 netto więc całkiem spoko :)
proponowali mi też przeniesienie hostingu i całkiem nieźle to wyglądało. Na chwilę obecną hosting mam w webd.pl ale pewnie przeniosę do uti.pl, nie jest to żadna reklama po prostu mają konkurencyjne ceny ;)

:
Popatrz na ceny hostingu w o12.pl, za niecałe 27 zł/m-cznie masz hosting bez jakichkolwiek limitów (ilość domen, baz, kont email, transfer miesięczny - wszystko bez limitu)

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Przenoszę się ostatnio z starej Opery 12 na Vivaldi i pojawił się problem - nie chce mi się forum załadować tak jak ma. Żadne grafiki sie nie ładują, ani odnośniki nie przenoszą mnie do wybranego podforum tylko wracam do strony głównej.
Problem mam taki tylko tutaj, nigdzie indziej :(

:
Semy sprawdź swój komputer co się z nim dzieje, bo ja także używam Vivaldi, nawet specjalnie zainstalowałem aby sprawdzić wersję x32 i przy mojej konfiguracji - Windows10 x64 + Vivaldi 1.0.344.37 (zarówno x32 jak i x64) wszystko działa prawidłowo, grafiki, zdjęcia się ładują, linki działają.

Może masz coś nie tak z ustawieniami ciastek ?

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
dobra, teraz wychodzę na idiotę ale wszystko zaczeło działać a nic nie zmieniłem, ani w ciastkach, ani w ustawieniach. To dośc dziwne i ciekawe.
Ale grunt że działa. :)

:
No niestety jednak nie działa.



tak wygląda u mnie forum kiedy się zaloguje i żeby automatycznie mnie pamiętało na stronie i nie wylogowywało.

natomiast jak wchodzę jako gość to tak



No i ciastka mam usunięte teraz w tym 2 przypadku.

A teraz jak wszedłem przez wpisanie linku ręcznie normalnie działa i wygląda... :wstyd:

:
to wyczyść historię i cache przeglądarki

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.