WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Czesci z innych moto pasujace do GS.
Autor Wiadomość
MZMaxi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Paź, 2008   Części z innych moto pasujące do GS.

Tak się złożyło, że naprędce chciałem uruchomić swoją nowozakupioną Suzkę, ale miałem problemy z pozyskaniem do niej niektórych części. Udało mi się niskim kosztem podpasować z innych motocykli i obniżyć koszt naprawy o nawet 90%.

Pierwsza rzecz, to zbity przedni reflektor. Idealnie pasuje od MZ nawet na wycięcia w ramce.
Z zewnątrz nie widać żadnej różnicy. Koszt nowego - 50 zł. Używkę w dobrym stanie można znaleźć za 20 zł. Koszt używanego oryginału od GS to 250 zł .

Pękła mi też jedna z iglic w gaźniku. Nie znalazłem nigdzie samej tylko iglicy, a proponowano mi kupno zestawów naprawczych (od 50 do 250 zł). Poszperałem, poszukałem i dopasowałem iglice od Jawy TS350. Długość i wymiary pasują do oryginałów, inny jest układ rowków, ale akurat ostatni rowek iglicy Jawy zgrywa się z 3 rowkiem iglicy od GS. Trzeba jeszcze tylko nieco odchudzić iglicę od Jawy by idealnie pasowała w gniazdo. Jestem już po kilkuset km na tych jawoskich iglicach i muszę przyznać, że moto śmiga jak wściekłe. Oczywiście jest to naprawa doraźna, bo jednak wolę serducho moto mieć zawsze wycacane, ale na jakiś czas może to zagrać.

Jeśli macie jakieś inne pomysły pozwalające zastąpić coś czymś, choćby na krótki dystans (czasem ciężko w trasie o oryginał, to dopisujcie w tym temacie, bo czasem może dużo pomóc.

Pozdraw.
 
 
karoleq_90
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Dobrym pomysłem jest montaż lusterek od mz. kosztują ok 7 zł za sztukę. ja zamontowałem takie: dobra widocznosc ( wcześniej były zamontowane tuningowe) i w kieszeni sporo zostaje. :)
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Możesz pokazać jak się te lusterka prezentują?
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

http://www.allegro.pl/ite...omet_komar.html
http://www.allegro.pl/ite...ginal_10mm.html

Myślę że o coś takiego biega.
Tylko żeby gwint był odpowiedni.
Za zamienniki do Suzuki trzeba zapłacić ok. 50-60 zł, a są niskiej jakości, wiem bo sam musiałem dokupić. Lewe lusterko nie przestawia się, prawe ma tendencję do przestawiania i często trzeba poprawiać ustawienie.

JAWA WSK MZ CZ LUSTERKA TRAPEZOWE ORYGINAL 10mm - 9,99zł.jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 49,53 KB

Lusterko lusterka Simson MZ Jawa WSK Romet Komar - 7zł.jpg
Plik ściągnięto 158 raz(y) 14,33 KB

_________________
www.gs500.pl
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

Owiewki można z paru motocykli suzuki podciągnąć; na pewno bandita (Kicek) , napewno takowego "jajka" wszystko zależy od tego jak mocowania sobie dorobicie bo mieszczą się tylko na paru odstających rurkach które można sobie dorobić wedle własnych upodobań.
Ceny Owiewek (z moich szperań po aukcjach) 150zł sztuka (w miarę dobrym stanie)

Obrotomierz elektroniczny też można mieć od innego motocykla byle 2 cylindrowego i o podobnym zakresie (11000rpm, ale i tu są problemy z dorwaniem takowego gdziekolwiek)
Ceny normalnego obrotomierza od 280-640zł!

tuleja przedniego koła też może być od innego, bodajże od hondy była w moim, ale modelu nie pamiętam przy serwisowaniu mechanik mi wspomniał, że była od innego motocykla tylko były dodane podkładki po prawej stronie koła (od strony hamulca) ale pasowała i dało się jeździć.


Cewki również można kupić taniej wystarczy że nie kupicie je w sklepie motocyklowym tylko np w jakimś elektronicznym zwracając uwagę na parametry:)

Linki różnego rodzaju (od sprzęgła,gazu, obrotów, ssania) można na zamówienie, chociaż suzuki i tak ma tanie to jeszcze na zamówienie zaoszczędzimy z 20zł :]
Linka sprzęgła 45zł na zamówienie 23zł (jak co to w Krakowie jest taka firma co dorabia ale trzeba mieć tą oryginalną czy tam uszkodzoną)

Zamienników jest masa a wiedzą o nich ci co aktywnie zajmowali się swoim Motocyklem :)
 
 
karoleq_90
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

MacDada napisał/a:
Możesz pokazać jak się te lusterka prezentują?

http://moto.allegro.pl/it...x_nsr_rg_m.html
dokładnie tak wyglądają. Trzeba tylko pamiętac żeby kupic takie z gwintem M10. pasują idealnie tak jak reflektor od mz który również zamontowałem w moim moto.

MTP LUSTERKA 8MM MZ ETZ TS RS DT JAWA MTX NSR RG M - 11zł.jpg
Plik ściągnięto 15023 raz(y) 14,09 KB

 
 
tornado50
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   Lusterka od XJ 600 n do GS 500 E ?

W GS zdaje się, że są oba prawe gwinty, a czy ktoś wie jakie są w lusterkach od XJ 600n? Ponieważ chciałem kupić do mojej gs takie właśnie lustereczka :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

też oba prawe. M10.
Ja kuie chyba lusterka prostokątne od bandita, bo te które mam są za wąskie i w 60% widze swoje ramiona :(
 
 
Kuraś 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 09 Mar 2008
Pochwał: 5
Posty: 1142
Skąd: ostrów wielkopolski
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

jesli w gsie jest filtr oleju hilfo 303 to pasuje bardzo dobrze filtr oleju od mazdy mx6 :) idzie kupic za ok 10zl :)
_________________
wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
 
 
 
Kubunia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Kuraś napisał/a:
jesli w gsie jest filtr oleju hilfo 303 to pasuje bardzo dobrze filtr oleju od mazdy mx6 :) idzie kupic za ok 10zl :)

W GSie jest HifloFiltro HF 133, a HF 303 jest między innymi w Yamaha YZF600R Thundercat.
 
 
gontar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Wczoraj oddałem moto do warsztatu na naprawę silnika + przygotowanie maszyny do sezonu. Przy oględzinach sprzęta właściciel warsztatu skontrolował stan napędu i stwierdził, że jeszcze trochę polatam, ale gdybym wymieniał, to warto zębatki i łańcuch zmienić na te od "jajka". Podobno grubszy łańcuch tak bardzo się nie wyciąga i starcza na o wiele dłużej.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

W GSie łańcuch i tak może wystarczyć na 25-30 tys. km więc to całkiem sporo.
_________________
www.gs500.pl
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

A powiedzcie mi czy takie lusterka od bandita podejdą?
http://www.allegro.pl/ite..._gsx_sv_tu.html
Szlag mnie trafia na te lusterka, które mam teraz. Nic nie widać.

LUSTERKA SUZUKI AN BURGMAN BANDIT GSF GSX SV TU - 169zł.jpg
Plik ściągnięto 140 raz(y) 25,03 KB

 
 
kermit88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Wie ktoś może od jakiego innego motocykla będzie pasował regulator napięcia?
 
 
Arronax
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Czy ktoś wie czy można dostać jakiś zamiennik obrotomierza wersji GS 500F (sygnał elektryczny,nie linka)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.