WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Nie 18 Sty, 2009
Zima zima zima 2008
Autor Wiadomość
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   Zima zima zima 2008

odczego by tu... a no. Jak w temacie. Zimno się zrobiło, tak z dnia na dzień praktycznie. W zeszły weekend sędziłem 2 dni na moto, z czego sobotę przelatałem sam, przez jakies 3h, a na niedziele umówiłem się ze znajomym na badanie okolicy ;]

W sobotę było jeszcze znośnie, skóry przyjemnie izolowały od wiatru, pozwalając się nie spocić. Za to w niedziele już tak fajnei nie było. Owszem, traska z wielką i lością zakrętów i jeszcze wiekszą ilością dziur :zdziwko: nie pozwalała się znudzić, przez co grzanie wewnętrzne podnosiło temperaturę. Ale niestety już w drodze powrotnej tak miło nie było bo pojechaliśmy już nie bocznymi drogami, a normalną trasą prowadzacą z powrotem..

I wtedy się zaczęło. Wystartowałem jako pierwszy, rozpedziłem sie do ok 150 i po chwili już nie czułem palców, pozniej łokci, a po chwili wszedzie mi zaczęło targać. Zwolniłem żeby zrównać się z kumplem i mu pokazuje że zimno. On w dżinsach i lekkiej kurtce, wyglądał, jakby doskonale rozumiał o co mi chodzi.

No i lipa :szok: Pierwszy raz wróciłem tak zmarznięty z moto. Pod skórami nie miałem wiele chichów, ale teraz to jakiś bluzy obowiązkowo bede upychał. Niestety, nei wiem co jest grane, że tak szybko przeszło z ciepełka, na pizgawice, ale cóż... zima idzie?

Nie wiem ile jeszcze polatam w tym sezonie, ale wiem, że przed zimą chce zrobić regulacje zaworów, zmienić olej, filtry i inne takie, by się nie babrać z tym, kiedy już nawet w garażu będzie zima. Ciezki żywot motocyklisty. Nawet nie wiem kiedy mi sezon uciekł.

A wy co sądzicie ? Pewnie niektórzy wykorzystali sezon na maxa, ale jako iż to mój pierwszy sezon i piewszy motocykl, więcej czasu poświęciłem na śmiganei po okolicach i wprawianie się i oswajanie z maszyną.
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

w poznaniu temperaturka 7.. wlasnie wrociłem ze smigania.. ogólem 2h.. kurtka tex i podpinką, pod spodem tylko koszulka i było mi cieplusiooooooooooooooo.. właśnie sącze drinka (kit że wcześnie ale co mi tam- urlop mam!!) :D

pzdrawiam "skórkowców" z 5 bluzami pod spodem ;)
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

mnie zima dopadła w tym roku
niedziela przejażdzka ok 20-21 --> 100km bez podpinki
efekt za maxa zawiany dzisiaj chyba poczatki grypy i do lekarza

a w sobote jeszcze tak przyjemnie było ;)

ale ogólnie z tamtego roku
koszulka termoaktywna
na to bluza z coolmaxem
kurtka i spodnie z podpinką + ocieplacze na łokcie i kolana
rekawice narciarskie i nie ma bata do +5 st na dworze i mozna śmigać :P
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
salsafreak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

nie da się ukryć że chyba w tym roku szybciutko pochowamy sprzęty... :kwasny: ... chyba że ta zimnica to chwilowo nas dopadła
ja z braku środków chyba szybko zakończe ten sezon więc powoli przygotuje się na sen zimowy, ale poza zmianą oleju i tankowaniem do pełna to na szczęście żaden serwis mnie nie czeka. myślę że na wiosne bez problemu rozpocznę sezon i to szybko bo coś mi mówi że moja suzi będzie zmuszona zmienić właściciela :zalamany: ...
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

ja wole serwis zrobić teraz, niż na początku sezonu... po zimie zamierzam jeździć :] Chociaż kurna, ja mam nadzieje, że w tym sozonie jeszcze polatam...

Lemon, nie wiem czy to skóra przepuszcza bardziej - nie sądze. Właśnie cenie sobie skórę za to, że oddycha i wiatru nie puszcza. Ale jak jest zimno to co zrobić.. Nie ma uniwersalnych ubrań.
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Zima? To sie jeszcze okaze. Wiecie jakie sa teraz anomalie pogodowe, wiec wcale bym sie nie zdziwil jak w pazdzierniku bedzie cieplo. A co do jazdy w niskiej temp. to tez ma swoje uroki, oczywiscie ciezko robic duze przebiegi, ale cieplo ubranym kilkadziesiat km spokojnie nawiniemy. Ja nie bede chcial zakonczyc sezonu szybko, musze odrobic zaleglosci bo caly sierpien i na poczatku wrzesnia nie jezdzilem :)
 
 
kukaszr
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

ja już pasuje :( W sobote po zakończeniu sezonu zamykam mój sezon. Jestem zbyt dużym zmarzluchem :D

Moto do garażu, zakonserwowane i w oczekiwaniu na przypływ dolarów, wymiane paru rzeczy.

W tym tarczy hamulcowej przedniej :/
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

metalbeast napisał/a:
...A wy co sądzicie ? Pewnie niektórzy wykorzystali sezon na maxa...


Oj tak sezonu lepiej wykorzystać nie mogłem. Każdy wolny dzień, wolna chwila na moto i moto-imprezach. Chyba jeszcze żaden rok mi tak szybko nie zleciał.

A co do zimy, to zobaczymy. W sumie zacząłem sezon pod koniec stycznia, w lutym zrobiłem pierwszą traskę do Zakopanego i nie wspominam tego jakoś nieprzyjemnie. Z zimnem idzie sobie poradzić - dobre ciuchy to podstawa.

Raczej nie zamierzam szykować moto do snu zimowego ;)
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Ja odstawie moto jak spadnie śnieg lub temperatura będzie ujemna :)
Co prawda na mieście już nie widać lanserów :D i ogólnie mniej motocykli się zrobiło. Mam jeszcze cichą nadzieję na 20 stopni i słoneczko :P
_________________
Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Dzisiaj troche polatałem. Fakt, dobre ciuchy i można jezdzić. Było 15C wiec ciepło jeszcze. Ale kto wie, może jeszcze ciepło się zrobi. Jak już zacznie nawalać deszczem i śniegiem to odpuszczę. A teraz jeszcze chce pojeździć :) tylko regulacje muszę zrobić ;/

Wiedziałem że Leon sie odezwie ;) cały czas śledziłem twoje poczynania i trochę ci zazdroszcze. Ale jako iż to mój pierwszy sezon to i sobie na wiele nie pozwalałem ;) A jak szybko zleciał, to już inna sprawa, bo też w każdej wolnej chwili poznawałem tajniki jazdy na motocyklu i GS wiernie mi służył ;) Już się do niego przywiązałem.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Jak jest 14 stopni na zewnątrz to da się jeździć, bez żadnych swetrów pod kurtką :D Ale to tylko dlatego że już mam buty + spodnie, wcześniej było ciężko w jeansach i trekkingowych butach ;) . Ja chcę jeździć jak najdłużej, bo zacząłem ledwie 3 tygodnie temu :]
 
 
confused
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

kurde 15stopni to jeszcze light. w sumie te 15 stopni przy 100km/h pewnie zamienia sie w 5 ale i tak jest niezle.po miescie spokojnie mozna smigac.

spodni to nie mam.ale pod jeansy ocieplacze na kolana i jest great.pzdr z torunia.
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

eee 15 stopni tio normalna pogoda

post powstał w dzień kiedy było ok 6 stopni ...

także do napisania pod koniec pażdziernika ;)
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Yarccom napisał/a:
eee 15 stopni tio normalna pogoda


Dokładnie. Mi się zdarzyło jeździć przy opadzie śniegu i +3C ;) na początku tego sezonu. Było świetnie :) Fakt, że na takie temp. wolałbym tekstylne ciuchy z podpinkami.

metalbeast napisał/a:

A wy co sądzicie ? Pewnie niektórzy wykorzystali sezon na maxa,


Mój sezon był słaby. Zrobiłem 6,5 tys.km, raczej za wiele już nie dokręcę. Problemy ze sprzętem i znalezieniem pracy. Na szczęście 2 udane wypady nad morze i 1 w góry. Czas zbierać kasę i wegetować.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Jak będzie 6 stopni to trzeba będzie się z kalesonami przeprosić :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.