Skrzynia czy sprzeglo? Luz miedzy biegami! Stuki skrzyni
Odpowiedz do tematu

retro303
[Usunięty]
: Skrzynia czy sprzęgło? Luz miedzy biegami! Stuki skrzyni
Panowie dziś kilka razy mialem przy łacznym przejechaniu 30-stu paru km jakby luz miedzy 2 a 3-jką. Dodam ze czasami przy redukowaniu lekko jakby mi się sprzęgło klei bo słysze taki dzwiek i czuje ze nie sciskają sie tarcze odrazu... Co do tego "luzu" to wystepuje u mnie przy redukowaniu, moto sunie sobie jakby na luzie a jak wcisne stope biegów w dół to wchodzi 2 bieg dopiero, o co chodzi? Nic takiego wczesniej nie było, olej cały czas utzrymuje pod maksimum, dolewam motula 5100. Luz na klamce sprzęgła około 1 cm. Nie slizga się a biegi zawsze dobrze wchodziły, łącznie z jedynką na postoju(rzadko musiałem poprawiac) niby wszystko jak trzeba... Pozdrawiam.

:
Jak wcześniej nie miałeś problemów, to nie wiem co jest grane. Ale u mnie też się to sporadycznie zdarza przy redukowaniu jak za lekko stopkę zmiany biegów nacisnę.

:
Dziś miałem to samo tylko z taką różnicą, że ja się tym nie przejmuję :D Gdyby to mi się zdarzało co 100 metrów to jeszcze, a co 100 km to stwierdzam, że do przyjęcia.

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
retro303
[Usunięty]
:
;) Dzięki chłopaki... Już sie bałem że będzie bardzo nie dobrze! Heh.. można powiedziec że to dobrze że też tak macie;) Choć wcale nikomu tego nie życze;) Kto jeszcze ma takie coś? Pozdrawiam.

:
A ja tak nie mam...i co teraz? :hyhy:

chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :przestraszony: :szok:
__________
Gs500E>Honda Transalp xl600
:
Piterek napisał/a:
A ja tak nie mam...i co teraz? :hyhy:

Za mało jeździsz :D

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
:
miałem dokładnie ten sam problem.. redukcja i nazwijmy to 'luz', myślałem że coś nie tak..
przy wymianie klamki (poprzednia była taka zaoblona :P ) podkręciłem troszeczkę linke i teraz jest git :)
każdy cisnie inaczej, tak więc najlepiej wszystko ustawić idealnie pod siebie

pozdrawiam- Juli(an)
:
czasami również to mam, jak zbyt niedbale zmienię bieg.

:
hubertgontarz napisał/a:
jak zbyt niedbale zmienię bieg.



ten typ lubi stanowczych i pewnych riderów :P

pozdrawiam- Juli(an)
retro303
[Usunięty]
:
aha... No ja własnie chyba coraz mniej stanowczo zacząłem zmieniać biegi, to smieszne ale staram sie delikatnie bo w serwisie JM100% załatwili mi ten trzpien co wychodzi na stopke z silnika, któś ściągał ja chyba młotkiem bo ząbki wywalone, dokreciłem na siłe i jakoś sie trzyma ale raz na jakiś czas musze dokręcić. A co do jazdy to dak do 5 tyś. nie katuje sprzęta, czasmi tylko. Ostatnio juz chyba przesadzałem bo czasami nawet ruszając z jedynki czestro wrzucałem luz zamiast dwójki ;) Dziś przestane przesadzac i napisze czy przyniosło to skutki.

Hanczak
[Usunięty]
:
Dokładnie tak jest, trzeba być stanowczym przy zmianie biegów. To jest raczej stara konstrukcja i wymaga użycia pewnej siły - ale oczywiście bez przesady:) U mnie zauważyłem takie dziwne zachowania dopiero przy mocno zagrzanym silniku - też się pojawił luz tylko między 4 a 5. Po prostu trzeba wtedy dać suzi trochę odpocząć i tyle.

:
polecam zmieniac bez sprzegła to wtedy sie napewo nie zdarzy ;) a tak btw. to mi także sie to kilka razy zdarzyło wiec pewnie ten typ juz tak ma ;)

Szymek609
[Usunięty]
:
Bez sprzęgła jak za lekko wrzucisz 2 to wyskoczy przy wyższych obrotach ;]

retro303
[Usunięty]
:
A skąd wiesz ze wyskakuje? Sprawdzałeś ?;) Mi dziś wyskoczyła dwójka, jechałem powoli 3tyś. obr. i nagle wskoczyła trójka... Tylko raz tak mialem i mam nadzieje ze na tym sie skonczy;)

metalbeast
[Usunięty]
:
jeśli już o skrzyniach i sprzęgłach mowa, zapytam, czy to normlane, że jeśli zejdzie sie ponizej np 3000 tys obr i przez przypadek zostawimy na drugim biegu, moto po puszczeniu sprzegła bedzie wydawało dziwny dźwiek ( coś jakby stukanie 2 razy na sekunde, moze wolniej) jakby metaliczny, gdzieś z silnika. Wiem, że to z powodu zejscia z obrotów i zmulania silnika, ale dźwiek jest niepokojący. W aucie poprostu przygasa.

Na myśl przychodzi mi tylko szarpany łańcuch uderzajacy o ślizgi. moze to to. Jak myślicie?
Wiadomo, normalnie tak moto nie katuje na obrotach, ale pare razy sie zdarzyło.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.