Linka sprzegla
Odpowiedz do tematu

: Linka sprzęgła
Witajcie!
Mam problem ze sprzęgłem. Po rozgrzaniu zmienia się regulacja sprzęgła (zaczynają ciężko wchodzić biegi). Zrobiłem remont sprzęgła ale to nie pomogło. Czyżby linka zmieniała długość?
Co o tym sądzicie?
Serdecznie pozdrawiam Stanisław

GS 500E r 1990
:
Raczej linka jest ok. Co to znaczy remont sprzęgła? Może masz uszkodzony/wyrobiony ten "drut" popychacza sprzęgła lub mechanizm popychający ten drut. Wszystko to mieści się pod deklem zmiany biegów.

GS 500 SF
:
Dziękuję za poradę.
Jeszcze raz to przejrzę.
Remont sprzęgła to:
Kosz, sprężyny, tarcze.
Mechanik stwierdził że naprawa była raczej profilaktyczna a nie niezbędna.
Popychacz raczej OK brak wyrobień.
Mechanizm popychacza bez luzów sprawny.
Wymieniłem linkę sprzęgła dwa lata temu.Po jakimś czasie zaczął się problem .ze zmianą biegów.
Nie wiem czy pomoże wymiana linki a może przepłukanie silnika coś da. Przy ostatnich wymianach olej nie płukałem. Kupiłem dźwignię sprzęgła z regulacją i przestawiam i jakoś to działa.
Zimny silni na 0 ciepły na 5.
Sama linka niema prawa się wydłużać może być tylko problem z pancerzem, ale pancerz na wygląd bez zarzutu. Przebieg 50tys. skrzynia powinna b ok. Ale może? Jestem drugim właścicielem. Motocykl stał nieużywany ponad 15 lat. Sprowadzała go firma z Niemiec może coś wymienili w silniku, ale bez rozbiórki nic nie sprawdzę.

GS 500E r 1990
:
Ten pręt się mierzy i powinien mieć jakąś tam długość - w serwisowce to widziałem. Szukaj dalej może znajdziesz przyczynę

GS 500 SF
:
Posłuchałem rady żeby przejrzeć mechanizm ślimaka linki sprzęgła.
Mechanik prawdopodobnie nie zablokował śruby kontrującej ustawiającej luz na 1/4 do 1/2 obrotu, nakrętka nie zablokowana (luźna) zmieniała położenie - stąd te luzy o których pisałem. Poprawiłem jak na razie ok. Biegi wchodzą jak GS lekko i niema problemu z biegiem zerowym ( oby tak dalej) Serdecznie pozdrawiam SZEROKIEJ DROGI! Stanisław

GS 500E r 1990
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.