Opony zimowe
Odpowiedz do tematu

: Opony zimowe
Witam wszystkich forumowiczów,
chciałbym zagadnąć szanowne grono odnośnie opon zimowych do gsa.
Ostatnio odpalając i przeparkowując moto zauważyłem znaczne uślizgi tylnego pola i choć ochota do polatania była ogromna to przy mocno pruszącym sniegu odpuściłem.
I tu myśl czy zakladał ktoś z Was opony zimowe z głębszym bieżnikiem do swoich rumaków ?
Może ktoś pokusił się o założenie kostki enduro do gsa?
ciekaw jestem jak to się sprawdza i czy wogóle coś by z tego było
Pytanie kontrowersyjne ale poważne, wiem wiem że zawieszenie nie takie, że to nie cross i takie tam, jeśli jednak ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w temacie to piszcie smiało.

Ostatnio ogłądałem na kanale you tube jak chłopaki założyli do ścigacza oponki kostki i jakos to tam hulało ale wiecie jaka jest magia internetu, przez chwilę wszystko się sprawdza.

Pozdrawiam jak zawsze brac motocyklistow, byle do wiosny :)

:
Domyslam sie, ze nie zdarzylo Ci sie jeszcze wyglebic po uslizgu przodu? Sprobuj kiedys, to zmienia perspektywe

Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
:
jak założysz kostki oczywiście możesz latać w zimie nawet po śniegu - pod warunkiem że nie wyjeżdżasz na utwardzone drogi tylko chcesz polatać po polu :)

Słyszałem gdzieś opcję z jazdą na torowych wet'ach ze względu na miękką mieszankę i bieżnik - ale wydaje mi się że to ściema - bo nawet wety jak nie są dogrzane kocami do 80* to się rozpadną momentalnie.

Pytanie też o jakiej pogodzie mowa - jak pada śnieg ale asfalt czarny i suchy - można jeździć...

w Łodzi wczoraj zrobiła się ślizgawka w 15 minut - autobusy bokiem latały a ludzie na łyżwach po ulicy :D
https://www.facebook.com/...4679864/?type=3

:
Simin, na odwrót - wety rozpadają się jak je przegrzejesz.
Głównym zadaniem opony deszczowej jest odprowadzenie wody no i dodatkowo mają mega miękką mieszankę co pozwala przy niskiej temperaturze opony zachować odpowiednią przyczepność.

Moje osobiste spostrzeżenia po jeździe na wetach:
Wety na suchym nawet przy ujemnych temperaturach i ostrej sportowej jeździe się rozlatują.
Dodatkowo wety na asfalcie z lekką warstwą świeżego śniegu nie kleją w ogóle.

Ja używam wetów zimą na suchym żeby mieć miękką mieszankę i lepszą przyczepność, ale niestety się mega zjeżdża bieżnik i na deszczu nie będą działać, ale w sumie nie po to je kupiłem żeby jeździć po deszczu tylko na hali zimą po suchym :przestraszony:

Jak mega piździ to może przy jeździe na mieście się nie rozlecą.

:
yaszczi napisał/a:
Simin, na odwrót - wety rozpadają się jak je przegrzejesz.


Tak, ale przegrzanie wetów jest możliwe tylko jeśli jeździsz na suchym - bo mieszanka jest tak dobrana żeby szybciej się nagrzewała podczas jazdy.

nadal przecież wety przed jazdą rozgrzewa się kocami (np. pirelli diablo rain producent zaleca 30 min grzania w 50*).

Obstawiam że wety jak założysz poniżej 10* to się rozlecą podobnie jak slicki - zanim zdązysz je rozgrzać.

yaszczi napisał/a:

Ja używam wetów zimą na suchym żeby mieć miękką mieszankę i lepszą przyczepność, ale niestety się mega zjeżdża bieżnik i na deszczu nie będą działać, ale w sumie nie po to je kupiłem żeby jeździć po deszczu tylko na hali zimą po suchym :przestraszony:
A nie lepiej zainwestować w jakieś slicki i koce? myślę że przy Twoich inwestycjach szybko mogłyby się zwrócić...

BTW: masz zdecydowanie za dużo wolnego czasu i zazdraszczam :wstyd:

:
Simin

Wety i slicki przy drogowej jeździe się nie rozlecą. No chyba, że jeździsz po drodze jak po torze :rotfl:
Ogólnie dobry slick przy odpowiednio dobranym ciśnieniu nie rozlatuje się aż tak szybko.

Na ten moment koce, w moim przypadku, to jest przerost formy nad treścią.
Jak jest powyżej zera to slicki, które mam w pitku w mieszance soft (przód i tył) ładnie się grzeją bez kocy i zapewniają optymalną "przyczepność", i tak lecisz non stop slajdem. Teraz jestem na etapie panowania nad odjeżdżającym przodem i tyłem w mega złożeniu. Jest zabawa :D

Pocieszający jest fakt, że w sezonie 2022 w pucharze i mistrzostwach Polski regulamin dopuszcza podgrzewanie wstępne opon kocami (trzeba będzie kupić...). Jak czas pozwoli to robię licencję i heja :hyhy:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.