Nowa uszczelka pod pokrywa zaworow - sylikon?
Odpowiedz do tematu

: Nowa uszczelka pod pokrywą zaworów - sylikon?
Hej
Ostatnio kupiłem GS'a i jedynym mankamentem w nim jest to, że "poci" się spod uszczelki pokrywy zaworowej.
Korzystając z tego, że będę sprawdzał luzy zaworowe od razu chcę wymienić uszczelkę na nową (zauważyłem dookoła pokrywy sylikon, więc zdecydowałem się na nową).

Przewertowałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Jak to jest zakładając nową uszczelkę, czy wymagane jest nałożenie jakiejś masy (jeżeli tak to mógłby ktoś wskazać co jest najlepsze) w pół-księżyce?
W jednym z wątków znalazłem info, że skoro uszczelka dobra to nie trzeba. W kolejnym komentarzu, że zawsze w te miejsca aplikuję się coś. Przewertowałem książkę serwisową i tam nie znalazłem informacji że trzeba w tych miejscach aplikować dodatkowe uszczelnienie.

I od razu zadam kolejne -> jeżeli trzeba używać jakiejś masy, to jak wygląda sprawa z usuwaniem jej z uszczelki przy kolejnym sprawdzaniu luzów zaworowych? Nie przywiera do uszczelki? Da ją się w łatwy sposób usunąć?

Z góry dziękuję za pomoc!

:
Hey, na italyracing jest najtaniej za nową https://italyracing.ceti.pl/pl/produkt,8005,uszczelka--pokrywy-zaworowej.html ewentualnie może dokup sobie jakiś filtr oleju czy coś albo świece. Ja osobiście przez 10 lat wymieniłem 2 takie uszczelki. Czasem dałem sylikon pod nową (czasem tylko pod półksiężyce) a czasem nie dałem wogóle pod starą i jakoś problemu nie było. Ale Ty sobie daj troszeczkę pod półksiężyce.
Usuwanie sylikonu jest proste np szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną i ewentualnie drobny papier ścierny. Przy tej czynności staraj zachować się "sterylność" żeby nic nie wpadało do silnika.

GS 500 SF
:
Dzięki za pomoc. Uszczelkę zamówiłem z tego sklepu :)
A co do sylikonu, to możesz polecić jakiś konkretny? Czy po prostu czarny do silników? Słyszałem też o masach uszczelniających, możesz coś o nich powiedzieć?

:
Co do sylikonu polecam wysokotemperaturowy, tani i tak jak napisałeś czarny. Masy używałem ale w samochodzie do miski olejowej.

GS 500 SF
:
marek,
czytam że wymieniałeś uszczelkę miałeś jakieś problemy czy poszło gładko?
stosowałeś ten sylikon? jeśli tak to jaki?
wymieniałeś też uszczelki pod śruby którymi przykręcasz pokrywę?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.