Cześć,
zakupiłem taką świecę i chciałem zapytać o dokładną procedurę obsługi. Z informacji, które znalazłem wynika, że:
-silnik ma być zagrzany
-świecę niby powinno się wkręcać bardzo lekko, zalecają użycie plastikowej nasadki i dokręcenie w palcach na miedzianej podkładce
-trzeba obniżyć obroty do najmniejszych możliwych, ale czy Colortune ma być już zamontowany (czy obniżamy obroty na oryginalnych świecach), do jakiej wartości najlepiej obniżyć?
-śruby mieszanki wykręcone o 2,25 obrotu to pozycja startowa do regulacji i przy tych wartościach obniżamy obroty do minimum?
-czy najlepiej kręcić śrubami do uzyskania żółtego koloru i potem cofnąć?
-ponoć w niektórych motocyklach nie da się ustawić bogatej mieszanki ze względu na ekologię, mój jest z 98 r.

Moje spostrzeżenia:
-świeca Colortune jest dużo krótsza od standardowej, silnik pracuje na niej jakby trochę gorzej
-błyska na niebiesko, ale bardziej odcień jest jasny, więc raczej mieszanka za uboga
-zrobiłem śrubą może ze 2 obroty i niewiele się zmieniło, chociaż mam nowe dysze wolnych obrotów i gaźnik ogólnie po czyszczeniu, dalszą regulację odpuściłem do uzyskania dokładniejszych informacji

Ktoś mógłby opisać dokładnie jak to zrobić dobrze? :)