Silnik GS500 E czasami postukuje.
Odpowiedz do tematu

: Silnik GS500 E czasami postukuje.
Hejka,
jeżdżę sobie moją nowo nabytą GS'ką i ostatnio zauważyłem, że przy odpowiednim potraktowaniu coś stuka w silniku. Popatrzyłem na inne tematy i staram się porównać to do jednego z problemów, jednak u mnie jest nieco inaczej.
Zazwyczaj komuś coś hałasuje non stop, lub tylko na niskich obrotach.

U mnie stuki pojawiają się w takiej sytuacji:
Dodaję gazu do około 4 tyś lub więcej i trzymam tak przez kilka sekund nic nie stuka.
Odpuszczam gaz, obroty spadają i wciąż cisza. Dopiero jak już spadną na min poziom obrotów coś chwilkę postuka i stukanie znika.

Jak myślicie co to może być? Mam wrażenie że to gdzieś z prawej strony chociaż nie mam 100% pewności.
Może to być sprzęgiełko rozrusznika?

Dodaje film dla ułatwienia diagnozy: FILM

:
kup coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/stetoskop-diagnostyczny-warsztatowy-samochodowy-6991968450?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjgwYTFkN2ItM2E2MS00NmQzLTg5NDEtNzQ4NzMxMDY0OTM4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5e55abfa-a60e-4ee9-8b74-5eab84bf523c

i zlokalizuj gdzie te stuki się pojawiają...

Bardziej mi to brzmi na luz osiowy wałków rozrządu, ewentualnie coś ze ślizgiem/napinaczem łańcuszka rozrządu.

:
simin, Dzięki! Tak zrobię. Gdyby to było to co mówisz jest to coś poważnego czy można spokojnie jeździć?
Jakie są ewentualne koszty takiej naprawy.

:
luz osiowy nie jest chyba masakrą, ale dobrze by było chociaż to zweryfikować.

Napinacz, ślizgi bardziej pilne.

Na sprzęgiełko rozrusznika trochę za bardzo regularne stuki jak dla mnie - ale jeśli się okaże że to to to też pilna sprawa by była.

:
simin, Kupiłem stetoskop.
Sprawdziłem i wychodzi na to że najbardziej stuki słychać przy pokrywie głowicy. Nie ma znaczenia czy z lewej czy z prawej.
Czy to potwierdza twoją wcześniejszą diagnozę odnośnie rozrządu?
Jeśli chcesz żebym w którymś miejscu dokładniej sprawdził daj znać :D

:
zdejmij pokrywe i zobacz czy dasz rade poruszając wałkiem rozrządy wydobyć stuknięcie.

Ewentualnie możesz zobaczyć przy którym wałku bardziej to słychać - jeśli uda ci się to określić.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.