Kierownice, a rocznik GS500
Odpowiedz do tematu

: Kierownice, a rocznik GS500
Mam pytanie odnośnie kierownic fabrycznych w GS500. W jakich latach były clip-ony, a w jakich kierownica gięta?
Dodatkowo jeśli ktoś miał oryginalnie clip-ony, a wymieniał na giętą, to które elementy musiały ulec wymianie?
Bardzo proszę o pomoc, rozglądam się za pierwszym moto i chcę dobrze weryfikować ogłoszenia (chociaż kupuję w Niemczech).

:
Clip-on zniknęły wraz z faceliftingiem. Żeby przerobić potrzebujesz uchwytów wkręcanych w półkę i kiery. Linki i reszta powinny sięgnąć.

:
Dokładnie było tak, że fabrycznie przedlifty w europie miały clip-on a polifty kierownicę "rowerową" ale np. na stany kierownica "rowerowa" była już chyba od '96 roku montowana, dokładnie trzeba by sprawdzić w fiszkach.

Aby zmienić clip-ony na "rowerową" trzeba wymienić górną półkę na taką z reiserami (były jako gotowy odlew) albo jak napisał bezel wkręcić w nią uniwersalne reisery

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Witam, przerabiałem temat w swoim gs-sie. Mianowicie wymieniałem na półkę górną z mowszego modelu czyli tego po lifcie razem z półką zakupiłem też kierownice oryginalną itp u jednego sprzedawcy tak żeby to było jak należy. I tak przy wymianie jest trochę komplikacji przynajmniej u mnie było bo oryginalna półka plus oryginalna kiera to jakieś kilkanascie cm w góre i tutaj nie dostały linki gazu i sprzęgła.... więc musiałem je wymienić. Dodatkowo jak chcesz zmienić z clipów na oryginalną po liftingową musisz wywiercić dziurke na ulokowanie rolgazu, no i zainwestować w ciężarki ja zrobiłem ze wybiłem stare mocowania z clipów i wspawałem je w nową kiere więc ciężarki były te same.. być może jak zastosujesz niższą kirownice jakąś tuningową albo coś to linki starczy u mnie starczyło lecz przy skrecaniu blokowało gaz i sprzegło wiec kwestia paru cm i problem rozwiazany.. więc niższa kiera powinna sprawe rozwiązać...
Pozdro

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.