Zaciety silnik po przepaleniu
Odpowiedz do tematu

: Zacięty silnik po przepaleniu
Witam,
Ostatnio przepalałem gs-a, pracował dosłownie 5 minut bez żadnych objawów złej pracy silnika, po czym zgasł. Chciałem jeszcze raz go uruchomić ale rozrusznik zakręcił delikatnie silnikiem i dalej się blokuje. Co może być tego przyczyną ?

:
W jakim sensie się blokuje spróbuj to opisac , slyszysz jakis metaliczny dźwięk czy rozrusznik kręci ale nic sie nie dzieje ?

:
Przy próbie zapalenia rozrusznik obraca tylko trochę obrotu tłoka i się zatrzymuje, tak jak by w pewnym momencie go coś blokowało

:
Stawiam na zawory ale jaka byla by przyczyna ich uszkodzenia ..... niemam pojęcia aczkolwiek na mój rozum jakby uszkodzony zostal zawor wydechowy to kompresja nie mogla by uleciec przez tlumik i byc moze moglo by to zablokowac tloki .... hmmmm zdjecie pokrywypokrywy to niewiele roboty tylko najgorzej zbiornik paliwa zdemontowac , ja bym tu szukal problemu a jak sie okaze ze wzzystko jest okej to trzeba bedzie szukac innej przyczyny . :-)

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2018 ]
Albo wiesz co , sproboj recznie przekrecic wałem śruba ktora jest pod pokrywą impulsatora i zobacz co się bedzie dzialo :-) czy pojdzie czy moze ruchem reki wyczujesz co moze byc problemem :-)ew w ktorym miejscu blokuje.i bedziemy myslec co dalej ;-)

:
1. "Przepalanie" motocykla zimą to totalna głupota.
2. Sprawdź czy akumulator jest naładowany.
3. Jeśli aku jest ok to wykręć świece i próbuj ręcznie obrócić wałem tak jak pisze SzpaQ.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.