WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Tylny amortyzator - regulacja, mocowanie, naprawa, itp
Autor Wiadomość
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

ja przekręcałem kluczem hakowym
 
 
huh
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

ja tez ostatnio regulowalem, ni jak nie szlo tego obkrecic, do tego ten regulator jest dosc "miekki", wiec wykrecilem amortyzator, obczyscilem, wyregulowalem i zakrecilem:D teraz troche lzej sie to obraca..
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

bez zdejmowania koła wykręce amortyzator??
 
 
huh
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

oczywiscie:) odkrecasz tylko sruby mocujace amortyzator, ja wyciagalem go od góry, od strony oslony na lancuch- mozna ją zdjac i bedzie jesczze latwiej:)
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Dobra dzięki poradziłem już sobie :)
Ustawiłem na 7 amortyzator(wczesniej było 4) i tak szczerze nie odczułem wielkiej różnicy, może dlatego że krótko jeźdze GSem

Pozdrawiam
 
 
Abaper
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010   

Nikt nie napisał że przyczyną ciężkiego przekręcania może być konstrukcja samego mechanizmu ustawiania napięcia wstępnego sprężyny amortyzatora. Otóż na amortyzatorze jest (w koło) wianuszek na którym opiera się bolec pierścienia którym obracamy. Jest to coś w rodzaju schodków od 1 do 7. Dwa takie zestawy są umiejscowione po przeciwnych stronach amortyzatora. Przekręcając pierścień ścieśniamy / rozprężamy sprężynę przechodząc ze schodka na schodek. Pomiędzy kolejnymi schodkami przejście jest płynne. Przejście ze schodka 1 na 7 również, po prostu spadamy o 6 wysokości. Ale skok z pozycji 7 na 1 jest niewykonywalny bez zewnętrznego ściśnięcia sprężyny (trzeba wskoczyć o 6 schodków).

Nie zawsze większy młotek pomaga :)
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010   

Jak wykręcisz amorek, to tę regulację w dłoniach obracasz. A w motocyklu nawet tym pseudo dopasowanym kluczem z zestawu nie idzie przekręcić ;)
 
 
patrykg88
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 20 Maj, 2010   idzie jakoś rozkręcić tylny amortyzaor, aby pomalować spręży

Witam


pytanie takie jak w temacie, tzn czy idzie jakoś rozkręcić tylny amortyzaor, aby pomalować sprężynę osobno?

Jeśli ktoś już przerabiał ten temat, to bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedź
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Maj, 2010   

Co wy robicie z tymi amorami, że tak ciężko wam chodzą ??
Mam wrażenie że robicie to pod obciążeniem. Moto na centralkę i lekko chodzi.
Wiem, pewnie wiecie żeby nie robić tego na kosie, ale może jednak ?? czasem najrostsze rozwiązania są najlepsze :hyhy:
 
 
zhornik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lip, 2010   

Czy ktoś się orientuje jak zmieniały się amortyzatory na przestrzeni roczników (licząc już modele z regulacją)?

Mam GS500F 2005 rok, amortyzator wymaga wymiany (ściśnięcie w trakcie transportu na lawecie - własna głupota :-P), kupiłem używkę i przy próbie wymiany wyszło że amor różni się przy dolnym mocowaniu, w tym starszym otwory są kilka mm bliżej obudowy amortyzatora. Nijak nie idzie tego zamontować - po podciągnięciu wahacza do góry nowy-stary amor po prostu klinuje się o dolną dźwignię zawieszenia nie dosięgając do otworu montażowego.

A może poprzednia właścicielka kombinowała z obniżaniem (choć optycznie nie widać oznak) moto poprzez wymianę dźwigni przy tylnym zawieszeniu... sam nie wiem.
 
 
gabik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

ja zalozylem amor od rgv250 i jest jak ta lala - moto ma dupke wyzej i mam regulacje cisnienia
 
 
ls2jackson
[Usunięty]

  Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   tylny amortyzator

co jest punktem odniesienia przy tylnym amortyzatorze podczas ustawiania jednej z siedmiu pozycji ? jak ustawiony jest ten amortyzator na zdjęciu i w którą stronę kręcić aby zrobić go trochę mniej twardym ?

Obraz 0488.jpg
zdjęcie z lewej strony motocykla
Plik ściągnięto 117 raz(y) 53,05 KB

 
 
tazzman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Kwi, 2011   

Znalazłem filmik, który ładnie pokazuje jak zmienić napięcie wstępne tylnego amora.
http://www.youtube.com/watch?v=6VHKrV7kIGM
Facet na filmiku bardzo sprawnie sobie z tym radzi używając... łoma.
W skrócie - postawił moto na centralce, podszedł z lewej strony, i obracając "koszem" w lewo zwiększał twardość tylnego zawieszenia od 1 do 7.
 
 
misiu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

zamierzam podnieść sobie zadupek o jakieś 10cm
proszę o podanie oryginalnych wymiarów elementu z rysunku abym mógł wykonać go samodzielnie , jeśli ktoś ma go pod ręką wykręcony to poproszę o szczegółowe wymiary , interesują mnie wszystkie zaznaczone literami oryginalne wymiary
oraz odpowiedz na pytania:
o ile podnosi zadupek skracanie rozmiaru "D" o jeden centymetr , i każdy kolejny?
czy ktoś z forumowiczów testował na własnym sprzęcie ten patent z podnoszeniem tylnego zawieszenia ?
czy nie ma to niekorzystnego wpływu na tylny amortyzator lub inne częsci motocykla (łańcuch jest bardzo blisko i czy nie zacznie o cos ocierać po zmianie geometrii) , oraz na jazdę i bezpieczeństwo ?
czy na ten element działają jakieś wyjątkowo wysokie siły ? nie chciałbym aby dorabiany element się złamał lub wygiął
mierzyłem w swoim Gs-e odległość "D" która równa się 180mm to chyba standard, czytając temat znalazłem że skaracanie do 170mm podnosi GS-a o 50mm czy poszedł ktoś dalej i więcej skrócił ?
pozdrawiam

17.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 93,49 KB

 
 
kowal_dc
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

Może się komuś przyda:

A-34 mm
B-12 mm
C-16 mm
D-179 mm (ponoć ma być 180 - może u mnie się "wyrobiły" otwory)
E-212 mm
F-6 mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.