WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Tylny amortyzator - regulacja, mocowanie, naprawa, itp
Autor Wiadomość
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

zawias tylny juz rozkrecony, jutro jestem umowiony z kolesiem po czesci uzywane.
Przedluzajace czesci Lucasa kosztuja ok 60-70euro wiec nie dziwie sie ze na allegro 499,- stoja.
Czesci w oryginalnym rozmiarze w ASO sa po 76zl sztuka dostepne w 3 dni po zlozeniu zamowienia.

Czesc oryginalna ma od osi jednej do osi drugiej śruby 180mm
Czesc Lucasa obnizajaca siedzisko o cale 50mm (wg katalogu) ma 190mm w tym samym wymiarze. Montaż i wymiana dziecinnie prosta.

Przy okazji wyjalem, przeczyscilem i wyregulowalem sobie amortyzator tylni.

metalbeast, wsadz linijke od prawej strony moto i zmierz ten wymair, jesli moto stoi na nozce bocznej i nie ma przeswitu pomiedzy zadupkiem a oponą, na bank masz wersje damską. Jak juz kupie czesci, zrobie mały pictorial ;)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

kurde, no nie ma prześwitu :zdziwko:
Mowiłem, że jakoś nisko mam to mi nikt nie wierzył. Poprzednio tą suzą jezdziła panna, więc może sobie obniżyła :/ Jeszcze zmierze linijką. Jak by co chętnie się zamienie, bo widziałem potrzebujące kobiety, którym suza za wysoko stoi.

Swoją drogą jak by wstawić element o długości 165mm to dupa by się lekko uniosła. Wymiana jest prosta banalnie, więc czy nie warto spróbować wyciąć takie elementy?
Jaka tam jest średnica otworu? 7mm?
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

wiesz, 1cm roznicy podniesie mi siedzisko o 50mm.

Jak zejdziesz ze 190 do 165mm to dupka pojdzie w moto tak ze pewnie kompletnie nie bedzie dało się jeździć ;)

A i fakt, wersje damskie sa ponoc bardzo poszukiwane, dlatego nie zamierzam sie rozstawac z czesciami obnizajacymi, moze to byc duzym atutem przy odsprzedazy za iles tam lat :D
 
 
kyu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

U mnie odległość pomiędzy śrubami mocującymi jest 180mm, zmierzyłem wczoraj przy okazji naciągania łańcucha.
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

dzieki :) dokladnie taka jest i u mnie teraz, zadupek poszedl w gore bardzo :) nareszcie czuje ze mam moto miedzy nogami. Jutro wkleje zdjecie czesci obnizajacej zawieszenie.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

a gdzie dostałeś standardowe części ? (te 180mm) ? jeszcze muszę zmierzyć swoje, ale się okaże chyba że są obniżające. U kumpla moto jednak wyżej jest i to widać...

z jakiego materiału są te części?? Kumpel może mi zrobić takie, bym podwyższył sobie lekko tył. Nie wiem czy brać wymiar 180, czy 170mm . Chodzi o to, że jak jade z plecaczkiem, to mi sie chopper robi mimo ustawienia sprezyny na 7. Chcę by moto tak nie siadało.
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

albo dzisiaj jeszcze z pracy, jak wyciagne od brata z aparatu foty, albo po pracy zamieszcze tutaj foty tych czesci i moto przed i po robocie. Material to zwykla gruba stal.

standardowe 180mm wzialem z rozbitego GSa typka ktory mial GSa na sprzedaz, bodajze z modelu '92? pasowały idealnie. W ASO chca za 1szt. 76zl; ja za 40zl kupilem dwie ;)

Ja wzialem 180mm, siodlo 5cm do gory, wezmiesz jeszcze krotszy plaskownik to bedziesz mial siodelko jeszcze wyzej, podejzewam ze nastepny 1cm dlugosci mniej to z dodatkowe 6cm na siodelku do gory ;)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

no i pomierzyłem wszystko. u mnie też dog-bones mają 180mm. Sprężyna na maxa, a i tak jak plecak siądzie, to moto siada, czego efektem jest mułowate prowadzenie.

Spróbuję założyć takie elementy tyle że 170mm lub 165mm. Nie wiem jak to policzyć, bo nie chce zeby dupka w pion poszła. A teraz i tak z plecakiem ciągle jeżdżę, wiec musze coś poradzić.

Jeszcze zastanawiam się nad wymianą amora, na wyższy, tylko nie wiem od czego. od GSXRa, czy bandita 600?
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   Syczenie z tylnych okolic

Kurde panowie przyjechałem se dzisiaj do domu i przestawiam mojego GSa i na progu słyszę takie syknięcie no to wsiadłem na niego i zacząłem dziukać i przy odbijaniu tylnego amorka słychać takie syknięcie z tyłu i nie wiem czy to właśnie nie z niego. Może wiecie co to? Proszę pomóżcie.
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

ja mam to samo, kolega tez i kilka innych osob rowniez, ponoc normalna sprawa.... jak nie cieknie z amorka, sprezyna jest cala nie popekana i amorek odbija z lekkim opoznieniem, a nie chodzi tak szybko jak chodzi Twoja reka to nie ma sie czym przejmowac ;)

w autach nawet nowych prosto z salonu tez tak czasem jest, ze amorki syczą...
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

ale to nie jest wada, tylko normalny efekt pracy amora. Jak nie syczy to jest powód do zmartwień :]
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Ale tego wcześniej nie było i to nie jest takie ciche syknięcie tylko jakbyście pompkę na sucho nacisnęli
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Moze jak starasz sie przydusic amorek to z wysilku puszczasz cichacza? Bo tytul postu tak mi sie skojarzyl :P To normalne nie ma sie co doszukiwac wad i defektow tam gdzie ich nie ma. Pewnie wczesniej poprostu tego nie slyszales..
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Może i tak ale dla pewności rozbiorę cały tył i sprawdzę wszystkie łożyska i przesmaruję i będę jeździł ale jak zauważę że amortyzator robi się za miękki albo olej ucieka to wtedy będę się martwił
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

jazrobilem powyzsze i niewiele sie zmienilo ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.