Rejestracja motocykla ENDURO na homologacje
Odpowiedz do tematu

: Rejestracja motocykla ENDURO na homologację
Witam,
mam problem z rejestracją motocykla sprowadzonego z Belgii.
Jest to Honda XR 400 i nigdy nie była rejestrowana, ani w kraju, ani w Belgii.
Posiadam certyfikat zgodności Hondy - homologację.
Oraz dokument hondy potwierdzający zakup z datą oddania do "użytkowania"
Zrobiłem przegląd i tłumaczenia.

W urzędzie powiedziano mi, że nie zarejestruję motocykla, ponieważ nie posiadam dowodu rejestracyjnego.
Zgadza się, nie posiadam, ponieważ nigdy nie został wydany, motocykl był użytkowany na drogach niepublicznych.

Według Art. 72 "Dokumenty do rejestracji pojazdu" prawa o ruchu drogowym dowód rejestracyjny jest potrzebny tylko wtedy gdy pojazd był zarejestrowany, a rejestrację można dokonać na podstawie świadectwa homologacji, które posiadam.

Urząd tłumaczy się, że ma z ministerstwa pismo w którym jest napisane, że samochody i motocykle z Belgii muszą być zarejestrowane, co jest jednoznaczne z tym, że muszą posiadać dowód rejestracyjny.

Może ktoś z was już przechodził taką procedurę, albo jest mi w stanie powiedzieć co należy w takim przypadku zrobić?

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
:
lencol napisał/a:
że samochody i motocykle z Belgii muszą być zarejestrowane, co jest jednoznaczne z tym, że muszą posiadać dowód rejestracyjny


chyba każdy pojazd z UE musi mieć dowód rejestracyjny żeby móc go zarejestrować w PL

co innego gdyby dowód był zgubiony albo skradziony, wtedy kombinujesz duplikat.

a jeśli go w ogóle nie było to obawiam sie może być problem

Das Drone !!
:
A ktoś wie jak to wygląda w przypadku quadów?
Podobno je można rejestrować na homologację.

Art. 72. Dokumenty do rejestracji pojazdu

Kod:
1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:
1)    dowodu własności pojazdu lub dokumentu potwierdzającego powierzenie pojazdu, o którym mowa w art. 73 rejestracja pojazdu ust. 5;
2)    karty pojazdu, jeżeli była wydana;
3)    świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu – jeżeli są wymagane;
4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;
5)dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany;



5)dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
:
ogólnie co urząd to inna historia może być.. wiem na swoim przykładzie. Wymaluj jakieś pismo i złoż z resztą papierów na biuro podań i czekaj, ewe wal odrazu do naczelnika. Albo podjedz do firmy, osoby, która rejestruje masowo pojazdy- czasem ich znajomości w urzędzie pomagaja :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.