Problem z reflektorem - ustawienie, wymiana zarowki
Odpowiedz do tematu

Otyniak
[Usunięty]
: Problem z reflektorem - ustawienie, wymiana żarówki
Hej,
wiem, że to trochę laickie pytanko, ale jak obniżyć strumień światła przedniej lampy w GSie (rok 1997 GM51B)? Z przodu mam taką niewielką śrubę, ale kręcenie daje raczej słabe efekty, a po dokładnej analizie budowy, zakładam, że służy ona do regulacji w kierunku lewo-prawo.
Rozebrałem reflektor, i też nic specjalnego wewnątrz nie znalazłem...

Poza tym, czy jest jakiś prosty sposób na dobranie właściwego ustawienia reflektora?

:
eeeee ? Chodzi oto, że trzeba poluzować dwie śruby po bokach i odchylić w dół reflektor ?

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
metalbeast
[Usunięty]
:
po bokach masz dwie śrubki. Poluzuj je.
Pewnie po ustawieniu reflektora bedziesz musiał odkrecic klosz, żeby skontorować te śrubki. Mi się same skontrować nie chciały. Żeby zdjąć klosz wykręć dwie śrubki ktore wchodzą w obudowę reflektora i podnieś go do gory lekko - jest na zaczepach.

: Re: Problem z reflektorem
Otyniak napisał/a:
Hej,
wiem, że to trochę laickie pytanko, ale jak obniżyć strumień światła przedniej lampy w GSie (rok 1997 GM51B)? Z przodu mam taką niewielką śrubę, ale kręcenie daje raczej słabe efekty, a po dokładnej analizie budowy, zakładam, że służy ona do regulacji w kierunku lewo-prawo.
Rozebrałem reflektor, i też nic specjalnego wewnątrz nie znalazłem...

Poza tym, czy jest jakiś prosty sposób na dobranie właściwego ustawienia reflektora?

A jak już pokreciłeś we wszystkie strony śrubą do regulacji w poziomie to teraz musisz na drodze sam sprawdzić jak świeci reflektor i ewent skorygować go żeby np nie oświetlał tylko pobocza :przestraszony:

:
tam sa trzy śruby dwie te widoczne i jedna regulacyjna troche pod reflektorem z prawej strony, przynajmniej u mnie tak jest. ;)

:
pojedź do stacji diagnostycznej i tam wyreguluj światło, zapłacisz za to z 10 zł.

Sc0uT
[Usunięty]
:
łooo.... Postaw moto z 10m od sciany, wlacz swiatla i wyreguluj sobie +/- z 50cm od ziemi.
10zł + paliwo zaoszczedzone !!

Otyniak
[Usunięty]
:
Dzięki,
udało się :)
Droga w nocy będzie trochę jaśniejsza...

Pozdrowienia

dudek3300
[Usunięty]
: Spalona żarówka od świateł mijania?
Witam, chciałem się poradzić ponieważ wczoraj padły mi swiatła mijania, (długie i pozycje działają bez zarzutu). Chce sie za to zabrac ale nie wiem jaka zarowke mam kupic, oczywiscie moge wziac stara i dobrac taka sama ale moto to moj jedyny srodek transportu i nie pojade do sklepy z takim rozkreconym reflektorem. z gory dzieki za pomoc. pozdr.

:
zgodnie z oznaczeniem na niej H4

zawsze mozesz na długich smignąc w dzień ;)

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
:
musisz odkręcić dwie śruby i to koniec całej operacji. 10 minut pracy, przed sklepem to zrobisz.

proponuję zakupić żarówkę o mocniejszym strumieniu światła np. Osram Silverstar.
http://www.eurocar-sklep....tar50-p-82.html

metalbeast
[Usunięty]
:
No to ja się dołącze, bo wczoraj zaliczyłem opad kopary na bak podczas jazdy. Nie wiem jak to się stało, że wcześniej nigdy nie użyłem świateł drogowych, ale wczoraj chciałem sobie przyświecić, a tu zonk. Długie świecą centralnie w lewo :przestraszony:
Wyłącza się główny strumień światła świecący ok, i długimi zaczyna walić na lewo.
Co jest grane?

przy okazji, co sądzicie o tych żarówkach (osram night breaker)
http://allegro.pl/item447...ki_swiatla.html

:
w reflektorze jest po prawej stronie śruba do regulacji ustawienia w poziome ;) pewnie tym rozwiążesz problem.

:
Wciąż szukam lampy, ale zrezygnowałem już z poszukiwań oryginalnych używanych, i zacząłem rozglądać się za alternatywami. Jak myślicie, czy ta lampa będzie spoko do GS'a?

http://allegro.pl/item532..._hornet_xj.html


To be old and wise, don’t we first have to be young and foolish?
:
http://allegro.pl/item526...500_zobacz.html



Tutaj masz jedna oryginalna.

Ja tam bym chyba nie kupil zamiennika a jezeli juz to musialbym obmacac na zywo ;) Nie wiadomo jak taki zamiennik jest wykonany.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.