WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Suzuki GS 500 SF
Autor Wiadomość
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

Tak to replika koso rx2n. Funkcje podpiąłem w sumie wszystkie co ma Seryjnie GS500 ale: trzeba dodatkowo masę na poziom paliwa aby żebrak nie migał, oraz nie mam wskaźnika oleju - seryjnie czerwona lampka gasnąca przy odpalaniu, więc albo latać bez albo dorobić sobie diodkę. W tym liczniku chciałem to zastąpić opcją "check engine" ale wiem że ta opcja robi zwarcie. Obroty licznik sczytuje z mapy zapłonowej a nie z cewek/świecy. Ten licznik nie posiada funkcji temperaturowej jako °C albo °F. Ma za to jaka niby ikonkę od czegoś ale ja to mam wygaszone. Biegi robi się na czujniku luzu z GN 125 on ma seryjnie kostkę i ładnie zarobione piny więc nie mam mowy o wyciekach oleju czy przekłamaniach biegów. Ogólnie cała operacja podłączenia licznika to dzień "wkurwiania się" ale da się to zrobić. Licznik jest dokładny co do kilometra o ile dobrze się go skalibruje.
Jeśli ktoś nie miał mocnego dzwona lub nie przerabia mocno moto jak np czoko lub ja to nie warto się za to brać - fakt nawet ładnie się prezentuje ale jak bla mnie do seryjnego GSa/moto nie warto.
_________________
GS 500 SF
 
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Nie 24 Mar, 2019   

Jarosław z wczoraj



oraz Nielisz dzisiaj

_________________
GS 500 SF
 
 
 
Vexatus 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2016
Posty: 61
Skąd: Jaworze
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

BociekPL napisał/a:
W tym liczniku chciałem to zastąpić opcją "check engine" ale wiem że ta opcja robi zwarcie.

Robi zwarcie z czym?
BociekPL napisał/a:
Obroty licznik sczytuje z mapy zapłonowej a nie z cewek/świecy.

Z mapy, to znaczy? Możesz podać pin, albo zaznaczyć na schemacie?

Dzięki!
_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
Non in verbis, sed in rebus est!
"Przychodzi facet do Pewexu:
- Poproszę kilo cacało.
- Proszę Pana, proszę. Ale nie mówi się "cacało", tylko "kakao". Czy coś jeszcze?
- Dziękuję. Poproszę jeszcze kilo kukru.
- Proszę bardzo, ale nie mówi się "kukru", tylko "cukru"...
- Curwa ale kyrk!"
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

1. W instalacji elektrycznej
2. Och, pomyliłem się, nie z mapy tylko z modułu zapłonowego
Nie pamiętam który dokładnie ale łatwo to sprawdzić bo pokazuje tylko na jednym z trzech.

Kolejne foto z Bieszczad tym razem nie moje:


https://www.facebook.com/...&type=3&theater
_________________
GS 500 SF
  
 
 
 
dgalka 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 111
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2019   

zdjęcie z jarosławia pod tytułem, gdzie jest Wolly ... a ostatnie z bieszczad pokazuje jak piękna to maszyna :P widziałem osobiście. I co ważniejsze siedziałem >>
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Mały update:
Na dziś zaplanowałem wymianę łańcuszka rozrządu. Podczas czynności serwisowych okazał się, że przyciął się napinacz rozrządu. Nie wiem jak ja to ostatnio sprawdzałem, że się niby kończy. Przy okazji sprawdziłem luzy zaworowe: dolotowe 0,03 i 0,04 wydechowe 0,08 i 0,09.
Całą procedurę sprawdzenie stanu rozrządu porównałem z http://beergarage.com/GSTiming.aspx i u mnie zdecydowanie lepiej to wygląda. Nawet zrobiłem kilka zdjęć ale nic nie widać :/

STA40013.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 252,92 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
dgalka 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 111
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Nom, nie widać nic ... musisz kalkulator zmienić :P
 
 
Gamer 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 401
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

BociekPL napisał/a:
Mały update:
Na dziś zaplanowałem wymianę łańcuszka rozrządu. Podczas czynności serwisowych okazał się, że przyciął się napinacz rozrządu. Nie wiem jak ja to ostatnio sprawdzałem, że się niby kończy


Przy moim GSie też miałem miałem tą przypadłość z napinaczem i najlepsze że następny właściciel orzekł że silnik się kończy bo coś z rozrządem jest. Do końca nie wiem co się z tym silnikiem działo ale ostatnio na forum pojawił się post z ogłoszeniem z OLXa i pytanie o maszynę bo cena niska.

dgalka napisał/a:
Nom, nie widać nic ... musisz kalkulator zmienić :P

Może nie trzeba bo paczkę z Gmoto widać idealnie. Bardziej bym popracował z skupieniem obiektywu. :rotfl:
_________________
GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
  
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Gamer, Czytałem temat o Twoim byłym :D
Wspieram Podkarpackie sklepy motocyklowe ;)
Następnym razem będą makro zdjęcia :P
_________________
GS 500 SF
 
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019   

Hey, tak jak obiecałem kolejne posty to mini seria przywracania do pełni sił Suzuki GSX-Ra 750W w malowaniu 1992 z datą pierwszej rejestracji 1996. W międzyczasie pojawią się też posty z GSa ale głównie postaram się poświęcić trochę miejsca Gixowi IV generacji.
Z silnika na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony. Wszystkie 16 zaworów w normie. Rozrząd w dobrej kondycji. Krzywki wałków rozrządu bez jakichkolwiek rys czy uszkodzeń. Zawory bez nalotów zarówno na in i ex. Gwinty widać nie poprzeciągane.
Co dalej? Planuję na pierwsze maksymalnie 500 kilometrów wlać Valvoline SynPower 10w40 i potem dla pewności zalać nowym jeszcze raz - oczywiście wymiany z filtrami. Nie wiem co było do tej pory. Aktualnie czekam tylko na odbiór gaźników z ultradźwięków i biorę się za strojenie lub oddam na strojenie mechanikowi i przetransportuje mu GSX-Ra.

Czekam również na wasze zdanie oraz uwagi.
Więcej informacji o historii tego modelu znajdziecie tu:
https://www.motorcyclespe...sxr750%2092.htm

STA40015.JPG
Plik ściągnięto 20 raz(y) 247,68 KB

STA40016.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 244,83 KB

STA40017.JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 246 KB

STA40018.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 242,32 KB

STA40019.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 238,56 KB

STA40020.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 252,55 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pią 31 Maj, 2019   

Przez chroniczny brak czasu dopiero niedawno silnik wleciał do ramy. Co dalej ? W przyszłym tygodniu środa, czwartek, piątek GSX-R ma trafić na synchronizację gaźników za pomocą elektronicznych wakuometrów. Jestem ciekaw jak to wyjdzie i jak bardzo ułatwi pracę. Jutro czeka mnie podpięcie elektryki, sprzęgła, liczników, układu chłodzenia i może wymiana przedniej opony.

STA40022.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 245,58 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Sob 01 Cze, 2019   

Dziś około 11 godzin spędzonych w garażu. Gix jest na ostatnim okrążeniu. Jest prąd na kablach, rozrusznik kręci, olej zalany. Podczas prac wynikły nieprzewidziane trudności. Pierwszą z nich był naciąg łańcucha. Jest to istna tragedia jeśli ktoś nie wie jak dział. Albo jest to jeszcze większa tragedia gdy musisz ustawić łańcuch po kimś kto nie wiedział jak to działa. Udało mi się nieco odratować naciąg ale raczej szykuje się modyfikacja. No i druga trudność (choć to bardziej ciekawostka) kolektory numer 1 i 3 idą dokładnie pod filtrem oleju i trzeba kombinować żeby nie ciekło po tych elementach.
Pozostało: zalać płyn chłodniczy, wpiąć i wyregulować gaźniki, zmienić przednia oponę no i poskręcać owiewki.
Kolejne kilka fotek:

STA40028.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 240,12 KB

STA40031.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 254,48 KB

STA40035.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 221,16 KB

STA40036.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 215,51 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
dgalka 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 111
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Już niedługo przyjadę zobaczyć bestie... no chyba ze ty przyjedziesz..
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Pon 03 Cze, 2019   

dgalka, Jasne, na pewno coś się wymyśli.

Motocykl nabiera swojego pierwotnego wyglądu. W tym sezonie powinien jeszcze dostać oryginalne części takie jak: wypełnienie nadkola wraz z uchwytem tablicy rejestracyjnej, oryginalne kierunkowskazy czy odblask pod tablice rejestracyjną ( który jest dostępny tylko w aso ) no i kilka innych drobiazgów.
teraz tylko opona przednia i gaźniki (synchronizacja i regulacja)
W sobotę wyszło 11 godzi a w niedzielę 7. Oto efekty i do czego dążę:



STA40037.JPG
Plik ściągnięto 17 raz(y) 252,89 KB

STA40038.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 254,12 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
BociekPL 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Werchrata RLU

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019   

Kolejny weekendy spędzony z Gixem. Po zalaniu płynem chłodniczym zobaczyłem że układ nie jest do końca szczelny i wypływa gdzieś z okolic uszczelki pod głowicą. Na szczęście okazał się, że jeden z węży chłodniczych nie był dokręcony i lekko kapało. GSX-R po przelaniu gaźników odpalił "za pierwszym" ale niestety bez sprzętu nie ustawię gaźników na zegarowych wakuometrach :/ . Motocykl uruchomiłem na 2 minuty i zobaczyłem że jeden gaźnik leje. Będę musiał ustawić paliwo w komorze pływakowej. Potem Gixa przetransportuje do lepiej wyposażonego warsztatu na konkretne ustawianie.
Z kolejnych ciekawostek i planów: Motocykl ma inne mocowanie uchwytów owiewki do silnika więc trzeba będzie coś wykombinować; śruba regulacji wolnych obrotów jest na lince i linka się zerwała a koszt w ASO około 200 pln więc też trzeba będzie jakoś zaradzić na ten problem; no i wpadła nowa opona przednia Metzeler Z6 - stara opona była z 2004 roku :D

STA40040.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 241,55 KB

STA40039.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 129,5 KB

STA40042.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 169,07 KB

STA40041.JPG
Plik ściągnięto 382 raz(y) 251,91 KB

_________________
GS 500 SF
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.