WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
GS500F 2005 vs 2007
Autor Wiadomość
husumtorv 

Model GSa: Planuję GSa
Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Kopenhaga/Szczecin
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   GS500F 2005 vs 2007

Witam serdecznie.

Przymierzam sie do zakupu GS500F. Zainteresowaly mnie dwa ogloszenia i prosilbym o pomoc (na podstawie zdjec) w ocenie gdyz jestem zielony w tym temacie. Szczegolnie chodzi mi czy np. lusterka, kierunkowskazy itp sa oryginalne.

http://www.mc-center.dk/p...asp?vareid=3000

http://mymc.dk/motorcykel/item/gs-500-f

Dodatkowe pytanie: Czy w GS500F na owiewkach sa naklejki czy jest to malowanie? Ogladalem jeden z tych motocykli i zdziwilo mnie to ze owiewki sa oklejane bez zadnego zabezpieczenia bezbarwnym lakierem.

Dziekuje i pozdrawiam
 
 
Rav 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 30
Dołączył: 01 Maj 2015
Pochwał: 9
Posty: 242
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Naklejki powinny być na lakierze, nie są niczym przykryte.

Jak dla mnie gs z pierwszego linku wygląda na oryginał, który możliwe nawet nie leżał. Lusterka, kierunki, kierownica, dekielki wszystko oryginalne i do tego fajny wydech. Ja bym się nim zainteresował, wygląda nadzwyczaj dobrze.

Ten z drugiego linku musiał leżeć na prawą stronę, dekielek powinien być srebrny a nie czarny. Chociaż dekielek to jest pierwsza rzecz, która ma kontakt z asfaltem w razie gleby (poza kierownicą). Reszta raczej w oryginale. Możliwe, że była jakaś niegroźna parkingówka i ktoś dokupił dekielek, albo moto zostało ładnie naprawione, na wydechu nie widać śladów gleby. Dziwi jednak fakt, że nie ma fotek drugiej strony.

Ogólnie jak dla mnie oba są warte uwagi, swoją drogą bardzo ładne egzeplarze, w Polszy ciężko takiego znaleźć, przebiegi też małe. Z resztą cena też nie mała w przeliczeniu na Plny.

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem, że ten pierwszy z 2005 ma najprawdopodobniej zmienioną szybkę, oryginał powinien mieć napis Suzuki, chyba, że światło tak pada i nie widać bo napis powinien byś szary/srebrny.
  

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Oba miały przygody, w pierwszym z 2005 roku poza tym na co zwrócił uwagę Rav nie są oryginalne ciężarki na kierownicy, drugi to zapewne pierwsza rejestracja 2008 bo moto jest modelem 2007 (kolorystyka owiewek), dodatkowo prawdopodobnie w obu wypadkach była wymieniana lub lakierowana owiewka boczna, gdyż nie ma ani w jednym ani w drugim wypadku naklejek WARNING ani na zbiorniku ani na bocznych owiewkach

na tej grafice widać że nad wlewem paliwa i po obu stronach powinny być takie nalepki, jeszcze jak rozumiem, że ktoś mógł je zerwać po bokach, to ze zbiornika raczej się nie da bez porysowania tego zrobić


w tym temacie http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5926 masz wszystkie malowania wg. roczników

husumtorv napisał/a:
Dodatkowe pytanie: Czy w GS500F na owiewkach sa naklejki czy jest to malowanie?

na zbiorniku są to naklejki pod bezbarwnym, przy czym "S" na zbiorniku w starszych modelach była także naklejką, a w nowszych wypukłym znaczkiem, natomiast boczne owiewki są wyłącznie oklejane na zewnątrz
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
  

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

W moto z 2005 roku goleń na ladze jest od starszej wersji /GSy po 2004 roku maja lagi z bocznymi emblematami/. Zachodzi podejrzenie wymiany całych lag, a to poważny wstępny zarzut przed oględzinami tego GSa. Ze zdjęć nie widać czy całe lagi zmieniane bo owiewki zasłaniają i zdjęcia z odległości robione, dlatego trzeba sprawdzić cały przód motocykla.
Dodatkowo tak jak pisali poprzednicy malowana prawa owiewka /naklejki krzywo są przyklejone/. Brak oryginalnego tłumika. Moto raczej miało większą przygodę niż tylko ślizg?

Drugie moto z 2008 roku, ma nieoryginalny emblemat na silniku /Gsy po 2004 roku mają srebrny emblemat/, może to wynikać ze ślizgu tak jak piszą poprzednicy ale może wynikać też z wymiany całego silnika od starszej wersji /raz już taki temat przerabiałem/ . Moto miało niby emblemat od starszej wersji a jak się okazało to cały silnik był wymieniony i był spory problem z tym moto :) Jeśli silnik jest oryginalny to będzie miał pod owiewkami układ 2 w 1, starsze wersje nie posiadają tego układu.

pozdro
pepe
_________________
obecnie dżiksa:)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
husumtorv 

Model GSa: Planuję GSa
Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Kopenhaga/Szczecin
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Tak jak pisalem wczesniej ogladalem jeden z tych motocykli a mianowicie ten z 2005r. Motocykl rzeczywiscie mial jakas przygode, ale dzieki Wam wiem ze ta przygoda byla wieksza. To co moje laickie oko zobaczylo to prawa owiewka peknieta (nie naprawiona), prawe lusterko, manetka i klamka hamulca byly porysowane. A to co najbardziej rzucalo sie w oczy to bable pod naklejkami. Z tego tez wynikalo moje pytanie o naklejki na owiewkach.

P.S. Na motocykl jest gwarancja 6 miesiecy

Rav napisał/a:

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem, że ten pierwszy z 2005 ma najprawdopodobniej zmienioną szybkę, oryginał powinien mieć napis Suzuki, chyba, że światło tak pada i nie widać bo napis powinien byś szary/srebrny.


Masz racje. Nie bylo tam napisu.

studi napisał/a:

(...) dodatkowo prawdopodobnie w obu wypadkach była wymieniana lub lakierowana owiewka boczna, gdyż nie ma ani w jednym ani w drugim wypadku naklejek WARNING ani na zbiorniku ani na bocznych owiewkach


Przejrzalem wlasnie wszystkie ogloszenia GS500F w DK. Jest ich raptem 9 (slownie: dziewiec) i tylko na jednym motocyklu sa naklejki. Na innych nie ma ani jednej. Niestety ten jedyny odstarsza cena ktora jest o 50% wyzsza od tego z 2005r.

PePeMotoryzacja napisał/a:

W moto z 2005 roku goleń na ladze jest od starszej wersji /GSy po 2004 roku maja lagi z bocznymi emblematami/. Zachodzi podejrzenie wymiany całych lag, a to poważny wstępny zarzut przed oględzinami tego GSa. Ze zdjęć nie widać czy całe lagi zmieniane bo owiewki zasłaniają i zdjęcia z odległości robione, dlatego trzeba sprawdzić cały przód motocykla.
Dodatkowo tak jak pisali poprzednicy malowana prawa owiewka /naklejki krzywo są przyklejone/. Brak oryginalnego tłumika. Moto raczej miało większą przygodę niż tylko ślizg?

Drugie moto z 2008 roku, ma nieoryginalny emblemat na silniku /Gsy po 2004 roku mają srebrny emblemat/, może to wynikać ze ślizgu tak jak piszą poprzednicy ale może wynikać też z wymiany całego silnika od starszej wersji /raz już taki temat przerabiałem/ . Moto miało niby emblemat od starszej wersji a jak się okazało to cały silnik był wymieniony i był spory problem z tym moto :) Jeśli silnik jest oryginalny to będzie miał pod owiewkami układ 2 w 1, starsze wersje nie posiadają tego układu.


Tobie PePeMotoryzacja naleza sie najwieksze podziekowania. Prosze tylko o wyjasnienie co oznacza uklad 2 w 1. Probowalem szukac tutaj na forum ale niestety nie znalazlem. Nie ukrywam, ze ten motocykl bede chcial jeszcze obejrzec i dobrze byloby wiedziec czego szukac.


Mialbym jeszcze prosbe o rzut okiem na te 3 propozycje. Aby je zobaczyc musialbym pokonac troche kilometrow.

http://www.123mc.dk/brugt...til-salg/125759 - rocznik 2007. Maly przebieg ale cena juz kosmiczna. 50 km ode mnie. Prawdopodobnie 6 miesiecy gwarancji.

http://www.123mc.dk/brugt...til-salg/133711 - rocznik 2004. 250km do pokonania zeby obejrzec motocykl. Wedlug opisu 100% gwarancja na 1 rok. Motocykl zarejestrowany i z waznym przegladem. Najwiekszy przebieg z wybranych przeze mnie.

http://www.123mc.dk/brugt...til-salg/125575 - rocznik 2007. Tylko jedno zdjecie. Prawdopodobnie 6 miesiecy gwarancji. Ok 90 km do przejechania
 
 
Rav 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 30
Dołączył: 01 Maj 2015
Pochwał: 9
Posty: 242
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

husumtorv napisał/a:
Przejrzalem wlasnie wszystkie ogloszenia GS500F w DK. Jest ich raptem 9 (slownie: dziewiec) i tylko na jednym motocyklu sa naklejki. Na innych nie ma ani jednej. Niestety ten jedyny odstarsza cena ktora jest o 50% wyzsza od tego z 2005r.


U mnie nie ma tej naklejki "Warning, wear helmet bla bla bla..." na baku, ale znalazłem ją w książce serwisowej. Możliwe, że naklejali to dopiero u dealera a nie w fabryce.
Znowu te z bocznych owiewek można bardzo łatwo zerwać, wiem bo zrywałem jak oddawałem owiewkę do spawania.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

husumtorv napisał/a:
Prosze tylko o wyjasnienie co oznacza uklad 2 w 1. Probowalem szukac tutaj na forum ale niestety nie znalazlem.

Optycznie wygląda to tak:
https://www.google.pl/sea...k9qvuJTCsewYTM:
Pod kolektorem wydechowym z cylindrów wyprowadzona jest stalowa rurka /ok 10mm średnicy/ przykręcana na dwie śruby M6.
Starsze wersje GSów do 2003 roku nie posiadają tego układu zdjęcie w poniższym linku:
https://www.google.pl/sea...2Zn2WnyzyA2afM:
husumtorv napisał/a:
Mialbym jeszcze prosbe o rzut okiem na te 3 propozycje.

Najlepiej ze zdjęć wygląda nr 1, moto przy tym przebiegu powinno mieć jeszcze oryginalną /fabryczną/ przednią oponę-DOT powinien być z 2006/2007 roku.
Dodatkowo obejrzałbym moto nr 2 z Twojego pierwszego zapytania i wybrałbym lepszy egzemplarz. Będziesz miał skale porównawczą bo to takie same motocykle /2007rok/ i prawie ten sam przebieg :)
_________________
obecnie dżiksa:)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Tak na szybko
- pierwszy zachowany w oryginale i widzę, że stoi u dilera więc prawdopodobnie taka cena m.in. z tego powodu
- drugi, to nie zarzut ale te tarcze hamulcowe typu UFO i do tego niebieskie śruby przy setach kojarzą mi się z agrotuningiem jakiegoś małolata, do tego jakoś dziwnie wygięta klamka sprzęgła, przynajmniej robi takie wrażenie, tylna opona wygląda na bardzo kwadratową ale to także może być złudzenie - poza tym to taką właśnie Fkę miałem (czarna 2004)
- trzecie, w zasadzie nic po tym zdjęciu poza wymienionym wydechem nie widać

husumtorv napisał/a:
Prosze tylko o wyjasnienie co oznacza uklad 2 w 1

nie wiem co to skrót myślowy PePe zastosował, ale wydaje mi się, że miał na myśli układ "2nd Air" bo istotnie on się pojawił standardowo w rocznikach 2004 i nowszych, wraz z nowym gaźnikiem i zmienionym osprzętem silnika, ale uwaga taka, ten układ był także w przedliftorych od '98 roku na francję stosowany, całość pełni rolę czegoś w rodzaju dopalacza spalin aby moto spełniało normę EURO2, która wtedy wchodziła, tak myślę, żo o to chodziło
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

studi napisał/a:
nie wiem co to skrót myślowy PePe zastosował, ale wydaje mi się, że miał na myśli układ "2nd Air"

Ooo dokładnie o ten układ się rozchodzi. A nazwa "2 w 1" to moje słowotwórstwo wynikające raczej z budowy tego układu. Dwie przelotki z cylindrów łączą się w zaworze i przechodzą dalej jednym przewodem do airboxa :)
studi napisał/a:
bo istotnie on się pojawił standardowo w rocznikach 2004 i nowszych, wraz z nowym gaźnikiem i zmienionym osprzętem silnika

I tu wszystko mi się zgadza, potwierdzam że tak jest.
Natomiast
studi napisał/a:
ale uwaga taka, ten układ był także w przedliftorych od '98 roku na francję stosowany

no właśnie nie spotkałem się z układem wyprowadzeń z cylindrów w tych francuskich motocyklach. Spotkałem się i potwierdzę że na skutek norm spalin motocykle te miały zawsze elektryczną przepustnicę i jedno impulsatorowy zapłon /tak jak w rocznika 2004 i wyżej/ ale z układem opalania spalin z cylindrów się nie spotakłem.
Nawet żadna sztuka z 2003 roku /który jest trochę przejściowy w instalacji i gaźnikach/ nie posiada wyprowadzeń z cylindrów.
Spotkałem to dopiero w rocznikach od 2004w górę tak jak doradzam przed zakupem koledze husumtorv.
_________________
obecnie dżiksa:)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
husumtorv 

Model GSa: Planuję GSa
Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Kopenhaga/Szczecin
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Wielkie dzieki za wszelka pomoc. Na razie jestem na urlopie. Jak wroce to obejrze oby dwa z 2007. Na pewno dam znac co i jak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.