WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zawory?
Autor Wiadomość
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Nowatek napisał/a:
Rozrzad ogarnę będzie mi pomagał kolega mechanik tyle ze samochodowy;p

No to możesz już zrobić cały serwis silnika:
-sprawdzenie/wymiana podkładek na wałkach,
-regulacja zaworów, bo
Nowatek napisał/a:
od tego czasu zrobiłem 5.5k km

- wymiana oleju... :)

Wstaw fotki z podkładkami po demontażu.

Co do przebiegu to pytałem bo problem z luzem na wałkach pojawia się raczej przy większych przebiegach, w wersjach od 2006 roku, ze sprężystymi podkładkami.

pepe
_________________
obecnie dżiksa:)
 
 
Nowatek 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Pochwał: 1
Posty: 106
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

ehh Pan w Suzuki w Toruniu nie wiedział o co mi chodzi ;p

dopiero po pokazaniu zdjęcia spisał numer cześci i sie dogadalismy :)

podkładka 2 szt
płytka 4 szt

łącznie 80,26zł :) do odbioru na sroda/czwartek no bo przecież nie ma na miejscu :O
 
 
M.A.X 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 2
Posty: 227
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

To widzę że jeszcze moment jeszcze chwila i będziesz śmigał :) też muszę się zabrać za swój, daj znać co z tą środą lub czwartkiem bo akurat mam wolne
_________________
SÓZÓCKI GS500 -> Hyosung GT650R -> Hyosung Aguila GV650 Limited Edition -> MZ 660 Mastiff -> Buell XB12XT Ulysses
 
 
Nowatek 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Pochwał: 1
Posty: 106
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

no i tego .....

odebrałem dzis podkładki/płytki i wzieliśmy sie za robote .....

po oględzinach doszlismy do wniosku ze wałek ssący jest ok
na wydechowym był luz wiec wymienilismy tylko tu podkładki w kolejnosci jak byly stare

stała/sprężysta/stała po wymianie walek siedzial ciasniej/lepiej udalo sie to bez rozpinania rozrządu wyjelismy tylko napinacz....

skręcamy to do kupy odpalamy no i ..... albo jestem przewrażliwiony albo cos nadal puka tyle ze na pewno ciszej niz przed zmiana podkładek .... łańcuszek rozrządu jest ok bo na niego tez patrzyliśmy ...


pytanie co dalej ? na starej podkładce sprężynowej widać 3 punkty w ktorych jest ta podkładka (wyślizgana/obita/czy jak to nazwać inaczej..)

a pytanie jeszcze jedno


mamy wałek ---------

patrząc na niego z góry z pozycji jak bysmy siedzieli normalnie na moto to te podkladki byly z prawej
a z lewej jest jakas 1 podkładka czy cos takiego tylko chyba troszke grubsza ? ona tez jest wymienna / czy nie trzeba tego robic ? badz co innego dalej ?
 
 
Nowatek 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Pochwał: 1
Posty: 106
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Gdzieś na forum tu odkopalem temat ze moze być to coś z magneto bądź sprzegielkiem rozrusznika objawy ponoć były takie jak u mnie
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Nowatek napisał/a:
albo jestem przewrażliwiony albo cos nadal puka tyle ze na pewno ciszej niz przed zmiana podkładek

Jeśli ciszej to znaczy że, trzeba jeszcze podkładki wymienić na ssącym. Wymiana na samym wydechowym może nie dać efektu.

Nowatek napisał/a:
po oględzinach doszlismy do wniosku ze wałek ssący jest ok

Tak jak pisałem wcześniej, ocena stanu technicznego podkładki sprężystej jest trudnym zabiegiem.
Dlatego profilaktycznie musisz wymienić też na ssącym aby mieć komplet wymieniony.
Jak dla mnie masz jeszcze stuki właśnie na tym drugim wałku.
Po nagrzaniu silnika wałek dostaje większego luzu w głowicy, a jak sprawdzasz na zimnym silniku te podkładki to może się wydawać że jest "OK".
Doradzam wymianę podkładek na ssacym przed dalszym rozbieraniem silnika celem szukania przyczyny stukania :)


Nowatek napisał/a:
a z lewej jest jakas 1 podkładka czy cos takiego tylko chyba troszke
grubsza

Tak ma być, poniżej fiszka z układem wałków dla rocznika 2006, podkładka stała NR 2
http://www.cmsnl.com/suzu...06.html#results
_________________
obecnie dżiksa:)
 
 
Nowatek 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2015
Pochwał: 1
Posty: 106
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Moto na serwisie okazało się ze winne jest koło magnesowe....

Ma ktoś używke do sprzedania ?
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Nowatek napisał/a:
Moto na serwisie okazało się ze winne jest koło magnesowe....

No to dobrze że problem zdiagnozowany.
Tak na przyszłość to jednak trzeba wstawiać filmik z pracą silnika, bo sugestie właściciela nie zawsze dają pełny obraz awarii.
Uszkodzone koło magnesowe a pukanie na wałkach to zupełnie inny rodzaj hałasu/dźwięku.
pepe
_________________
obecnie dżiksa:)
 
 
robdk 

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Końskie
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Witam
Podepnę się pod temat.
Potrzebuję tej podkładki do likwidacji luzu na wałkach o grubości 1,2mm (0916022075), gdzie mógłbym je dostać w necie w Polsce w miarę szybko?
Macie panowie namiary na sklep z częściami oryginalnymi?

Pozdrawiam
robdk
 
 
PePeMotoryzacja 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2015
Pochwał: 32
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

robdk napisał/a:
Potrzebuję tej podkładki do likwidacji luzu na wałkach o grubości 1,2mm

Mam taką na stanie 2 sztuki.
Napisz do mnie na maila: ppietrzkowski@interia.pl
Napiszę jutro jaka cena z wysyłką.
Oczywiście podkładka nowa w opakowaniu.
pozdro
pepe
_________________
obecnie dżiksa:)
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

PePeMotoryzacja napisał/a:

Ja mam zdanie, że nie można z tym jeździć :kwasny:
W głowicy wałki wyrabiają luz w gniazdach i półpanewkach które je "dociskają".
PS. Producent nie bez powodu przewidział do roczników 1989-2005 /ze stałymi podkałdkami na wałkach/ nad wymiarowe podkładki kasujące ten luz.
Podstawowa/nominalna grubość podkładki to 1mm. Nadwymiary są trzy: 1,1mm; 1,2mm; 1,3mm-według producenta :)
A to czy wymienisz czy skasujesz ten luz czy nie to już Twoja sprawa, większość użytkowników tego motocykla olewa ten temat. Proces trwa jakiś czas a później trzeba wałki lub głowicę wymieniać ;)


Jakby mało było tematów o stukach to odgrzebie jeszcze ten :troll2:

Mędrkowałem po innych tematach i mnie tez dopadło - luz osiowy wałka rozrządu - stuki (filmik).
Dźwięki na rozgrzanym silniku, z okolicy wałka wydechowego i półpanewki B, po przechyleniu cichnie ( od 0:08 sekundy filmu).

W związku z czym pytanie by już wyczerpać temat: co dokładnie wydaje ten stukot? Czy to dźwięk poruszającego się na boki lewo/prawo - "obijającego się" wałka rozrządu o gniazda mocujące?
_________________

  
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

Odpowiem sobie sam :P :facepalm:
Luz osiowy skutkuje tym, że wałek rozrządu obija się na boki o panewki mocujące. Nie jest to szkodliwe dla silnika.

http://www.sportbikes.net...asmc_004983.pdf

https://pl.scribd.com/document/161077508/asmc-004983

Cytat:


- 1/2 -MOTORCYCLE DIVISION4-STROKEBULLETIN GS/GSX/GSX-R NO. 139
Revised DATE: 3/21/2006

Some GS500FK4/K5 motorcycles may exhibit a mild but annoying knocking noise fromthe cylinder head area. This sound will be heard only at idle or just off idle.
Solution
This knocking noise may be caused by the camshafts walking side to side during operationdue to excessive end play. The “walking” movement will not cause damage.Note: Test the source of the noise for camshaft “walking” by carefully leaning themotorcycle over to the left (toward the sidestand) while the engine is running and continueto listen for the noise. The noise will quiet if the camshafts are loaded toward the left handside.



_________________

  
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Kolejna część mojego monologu:
I po 35 tys. km :facepalm: problem sporadycznych stuków, które jak się okazało powodował luz osiowy wałka wydechowego został rozwiązany.
Standardowa podkładka grubości 1,00mm została zastąpiona podkładka 1,10mm przez co luz z 0,22mm zmniejszył się do 0,12mm (dopuszczalne przez serwisówkę 0,15mm).

Jak ten GS pięknie chodzi po rozgrzaniu :) :hurra:
_________________

  
 
 
ave666 


Model GSa: GS 500E
Dołączył: 10 Cze 2018
Pochwał: 1
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Czy używałeś specjalnego klucza do wciśnięcia zaworu żeby włożyć podkładkę? Jak sobie z tym poradziłeś? Ja mam teraz problemy z mocą na niskich obrotach (bardzo słabo przyspiesza na obrotach poniżej 3000, ruszanie ze świateł to męczarnia) i zaczynam myśleć że będę potrzebował regulacji zaworów. Moto jest stare i niestety trochę zaniedbane ale po to je kupiłem żeby w międzyczasie się tego i owego nauczyć :)
_________________
Ja nie wiem, nie chce mi się
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

ave666 napisał/a:
Czy używałeś specjalnego klucza do wciśnięcia zaworu żeby włożyć podkładkę? Jak sobie z tym poradziłeś? Ja mam teraz problemy z mocą na niskich obrotach (bardzo słabo przyspiesza na obrotach poniżej 3000, ruszanie ze świateł to męczarnia) i zaczynam myśleć że będę potrzebował regulacji zaworów. Moto jest stare i niestety trochę zaniedbane ale po to je kupiłem żeby w międzyczasie się tego i owego nauczyć :)


Specjalny klucz służy do wymiany płytek w czasie regulacji luzów zaworowych.
Żeby wymienić podkładkę regulująca luz osiowy wałka trzeba wyjąć wałek rozrządu.

Może to brzmi banalnie, ale w przypadku problemow z wkręcaniem na obroty to najczęściej pomaga podstawowy serwis: regulacja luzów zaworowych i czyszczenie, regulacja i synchro gaźników, warto przy okazji sprawdzic tez stan króćców ssących i szczelność układu dolotowego.
_________________

  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.