Linka od sprzegla
Odpowiedz do tematu

Sqbi
[Usunięty]
: Linka od sprzęgła
Jak w temacie, po pierwsze czy sa jakieś standardowe linki, i po drugie czy żeby ją wymienić muszę rozkręcać silnik?? a tak poza tym to może ktoś może mi na szybko napisać jak to zrobić bo mam serwisówkę Hayesa ale jest nie za dobrze zeskanowana i mam problem z rozszyfrowaniem tego co gdzie i jak:D
Z góry wielkie dzięki za pomoc:D

michal_elwuo
[Usunięty]
:
przy klamce zmieniasz jak w rowerze; przy silniku odkręcasz tą tylną część dekla i tam będzie mocowanie :) musisz zdjąć dźwignię zmiany biegów. prawdopodobnie znajdziesz gdzieś taką linkę, a jak nie to uniwersalny zestaw: sam zaginasz końcówki itd.

Sqbi
[Usunięty]
:
dzieki za szybki info jutro bedziemy od rana szukać, zmieniać i reperować:D

michal_elwuo
[Usunięty]
:
powodzenia :)

Sc0uT
[Usunięty]
:
W CZestochowie na pewno znajdziesz od reki ta linke. Pojezdzij tylko po sklepach motocyklowych. Sama wymiana jest prosciutka ;) tak jak kolega mowil przy klamce i przy dekielku tym, gdzie stopka biegow jest/zebatka. Przy okazji wyczyscisz sobie ten caly syf, ktory tam jest ;))) Koszt takiej linki, to ok 60zł. I jak bedziesz mial do wyboru zestaw naprawczy, czy linke, to bierz linke. Zestaw potrafi byc z 2x tanszy, ale moim zdaniem lepiej sie nie bawic, bo roznie bywa ;P

Voitas
[Usunięty]
: Uszkodzona regulacja linki sprzęgła
Witam!
Dziś chciałem wyregulować linkę sprzęgła bo po dłuższej jeździe miałem wrażenie że jakoś dziwnie zaczęło działać no i oczywiście zaraz okazało się dlaczego.
http://images46.fotosik.p...b052f15dmed.jpg
Jak pokazuje zdjęcie mam uszkodzoną regulacje przy klamce. I teraz pytanie co dalej?
Czy regulacja ta jest razem z linką, czy tez szukać tego jako oddzielnej części czy tez może kupuje się to razem z klamką? A może ktoś wie gdzie można nabyć coś takiego czy od razu do serv trzeba?

Leon84
[Usunięty]
:
To jest napinacz linki i można go dokupić jako osobną część- nie ma problemu.
Nie jest on częścia linki :)
Musisz tylko wykręcić ten kawałek,który został w obudowei manetki.

Popytaj w serwisach motocyklowych.
Mają często różne graty na zapleczu i może się cos podpasuje.

Voitas
[Usunięty]
:
Dzięki wielkie
Czy bardzo jest skomplikowany montaż tego elementu? Tzn czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę- oprócz regulacji końcowej linki oczywiście?

Leon84
[Usunięty]
:
Voitas napisał/a:
Czy bardzo jest skomplikowany montaż tego elementu


Jesli nie masz dwóch lewych rąk to nie powinno Ci to sprawic problemu ;)

Wyreguluj na koniec luz na klamce i na popychaczu sprzegła.

Zyga
[Usunięty]
: po wymianie linki sprzęgła cieknie olej
Cześć

Wczoraj zmieniłem zerwaną linkę sprzęgła.
Dziś leci olej spod tej pokrywy (dekiel się to nazywa?) gdzie linka sprzęgła wchodzi. A przynajmniej tak mi się wydaje że stamtąd to cieknie. Moto to gs500. Co spierdzieliłem?

pzdr
Zyga

djmauro
[Usunięty]
:
może jak wyjąłeś popychacz to uszczelka się rozleciała, w sumie za tym deklem są 3 oringi, kosztują ok 20zł za szt. w ASO, Wymiana w sumie prosta, jest gdzieś tu opisana, poszukaj na forum :]

Zyga
[Usunięty]
:
djmauro napisał/a:
może jak wyjąłeś popychacz to uszczelka się rozleciała, w sumie za tym deklem są 3 oringi, kosztują ok 20zł za szt. w ASO, Wymiana w sumie prosta, jest gdzieś tu opisana, poszukaj na forum :]


popychacz to ten cienki poziomy wałeczek? Od sprzęgła?

Hmm, szukałem tego na forum, ale coś bez rezultatów. Daj jakiegoś hinta.

djmauro
[Usunięty]
:
Proszę: http://www.forum.gs500.pl...light=simmering

ling24
[Usunięty]
:
nie koniecznie czeba wymieniac zimeringi byc moze wystarczy właściwie przykręcic dekiel ja tak miałem jak go ruwno przykręciłem juz nie ciekł.

:
ling24 napisał/a:
byc moze wystarczy właściwie przykręcic dekiel ja tak miałem jak go ruwno przykręciłem juz nie ciekł.

:zdziwko:

znaczy dekiel jak miska olejowa? hehe

no bez jaj.. jesli juz mu cieknie to znaczy ze ktoryś simmer jest wyjeb*ny..

ceny niestety nie 20pln jak podaje kolega, ale ok 130pln za komplet..
wymiana banalna.. no i jesli stało sie to po wymianie linki sprzegła to na bank cos z simmerem od popychacza.. najlepiej wymienic imbusem.. wsadzic krotszą koncówke i podwazyć.. wyskoczy jak korek od butelki..


btw. simmering, równo, ;)

pozdrawiam- Juli(an)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.