Brak oleju w jednej ladze (Czy czyms grozi?)
Odpowiedz do tematu

retro303
[Usunięty]
: Brak oleju w jednej ladze (Czy czymś grozi?)
Czym grozi wlasnie brak lub mala ilosc oleju w jednej ladze? mam uszkodzony simering i pracuje po 12h samemu nie mam czasu go wymienic a serwis chce 2 stówy. Nie odczuwam zeby moto zachowywal sie dziwnie na dziurach, zakretach czy hamowaniu, a wy co myslicie o tym?

FighteR-600
[Usunięty]
:
Dowalisz tylko sprężynę w tej ladze. Te 200zł to napewno chcą za zrobienie obu lag, więc proponowałbym oddać moto do serwisy, zrobić i mieć święty spokój i niczego się nie obawiać.

:
retro303 napisał/a:
pracuje po 12h samemu nie mam czasu go wymienic a serwis chce 2 stówy


jak po tyle pracujesz to odżałuj te 200 zł daj innym tez zarobić :]

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
:
Retro... sam muszę zając sie na dniach tym problemem. Może razem to zrobimy ? :)

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
retro303
[Usunięty]
:
Witam Majic a no moglibysmy smiało, ja nie robilem tego w Suzi jeszcze, kiedys w Jawie tylko;) Pracuje teraz od 22 do 6 wiec mam czasu w dzien tak sie zlozylo. Jakby co to 12884389gg. Pozdrawiam.

retro303
[Usunięty]
:
a czyjest panowie mozliwosc jakiegos skontrolowania ile oleju zostalo i narazie ewentualna dolewka?

metalbeast
[Usunięty]
:
ja też musze wymienić uszczelniacze, ale na spokojnie - czyli pewnie zimą.
Od kiedy wyczyściłem przestrzeń między kurzowymi a olejowymi, przestało się lac i to w bardzo dużym stopniu. Polecam jako środek doraźny.
Z resztą, jak samemu sie wymienia to koszt mały wychodzi (uszczelki + olej)

Komor
[Usunięty]
:
dokladnie, 200 zl za zrobienie obu lag. wlasnie dzis wstawilem moto do zaprzyjaznionego serwisu. jakies 500 km wstecz z jednej lagi zaczelo mi ciec i to dosc mocno. jezdilem i tez nie odczuwalem roznicy. no ale jak by nie bylo po cos ten olej tam jest ;) i warto by bylo zeby jezdzic z nim ;D przy okazji wymieniam olej i filt. kupilem motula 10w40 za jedyne 99 zl i filtr za 16 - wydaje mi sie ze to niedrogo. mam juz tez zaprzyjazniony sklep - motocykl w zabrzu. jutro odbieram, pogoda ma byc, wiec nic tylko sie cieszyc ! :)

jaras678
[Usunięty]
:
a jest mozliwosc sprawdzenia stanu oleju bez rozbierania?

Irek
[Usunięty]
:
Nie ma. Poprostu czasem trzeba sie pobawić, rozebrać wymienić, może poekseperymentować..

jaras678
[Usunięty]
:
dzieki Rozumie ze najlepiej kupic zestaw uszczelniaczy i odrazu wymienic razem z olejem

Irek
[Usunięty]
:
Chyba nie ma takiego wymogu, jak ci nie cieknie to chyba nie musisz, ale bezpieczniej chyba kupić uszczelniacze na wypadek gdyby twoje się uszkodziły np. przy wyjmowaniu..

jaras678
[Usunięty]
:
wydaje mi sie ze przy wymianie oleju dobrze jest wszystko zlozyc na nowych uszczelniaczach aby nie rozbierac za jakis czas z powodu wyciekow
a jakie uszczelniacze sa potrzebne i gdzie mozna je zamowic

Irek
[Usunięty]
:
Ja kupiłem w motoakcesoriach, przez internet.
Tu są uszczelniacze:
http://www.moto-akcesoria...a05be32b04e0eb3

A tu pierścienie zbierające:
http://www.moto-akcesoria...a05be32b04e0eb3

jaras678
[Usunięty]
:
dzieki za pomoc w szybkim znalezieniu czesci zamiennych

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.