Remont silnika
Odpowiedz do tematu

: Remont silnika
Poszukuję kogoś kto jest ogarnięty i wymieni mi wałek zdawczy, przy okazji sprawdzi rozrząd, gaźniki, zawory. Myślałam że u Seta wymienię ale niestety nie ma teraz czasu. A z mechanikami w Olsztynie krucho, same papraki albo jak za zboże a i tak źle zrobią :/

:
Pytałaś u gościa u którego robiłaś w zeszłym roku zawory? Jak coś to teraz ma warsztat na augustowskiej pod hurtownią "Kleks" ;)

:
za bardzo się ceni, i lagi mi spaprał, więc nie wiem czy chcę żeby mi silnik rozbierał.

:
oo a co z lagami zrobił?
gdyby nie cena to ludzie polecają yamahę na lubelskiej

:
no właśnie nie wiele zrobił, pojechałam jesienią na wymianę oleju i uszczelniaczy bo ciekło, a wiosną patrze że znowu cieknie. Może krzywa laga, zardzewiała czy coś, mógł powiedzieć że coś jest jeszcze nie sprawne a nie wymienić żeby wymienić. :/

:
No trochę lipa, mi uszczelkę napinacza też robił na 3 razy xD
Ostatecznie zrobił tak jak mu mówiłem czyli na silikon i było git ;)
Niestety z mechanikami w Olsztynie jest ciężko :/ Bo albo robią słabo albo się cenią strasznie.
Zapytam jednej osoby w tygodniu i może kogoś poleci albo i sam się podejmie bo nie jeden motocykl rozebrał ;)

:
Wszyscy wcześniej robiliśmy u motomagika http://www.motomagik.olsztyn.pl/ który teraz jest na augustowskiej w garażu :D
Jeszcze to: http://www.g-ural.pl/ Dostałem ich wizytówke od mechanika od auta, ale to również aktywny motocyklista który ich polecał. Tam zdaje sie obok był motomagik :D

:
x_warrior napisał/a:
Jeszcze to: http://www.g-ural.pl/
Dostałem ich wizytówke od mechanika od auta, ale to również aktywny motocyklista który ich polecał.


to już całkiem przesada, 200zł za sprawdzenie zaworów plus płytki.
1400 zł za remont silnika, to chyba wolę kupić silnik za 1000 zł i sobie w garażu wymienić :P

:
Jeśli wierzyć forum motobracia to można też pomyśleć o tober-moto na gutkowie

:
Claudii a nie myślałaś o samodzielnej wymianie tego wałka? :)

:
Marek111 napisał/a:
Claudii a nie myślałaś o samodzielnej wymianie tego wałka? :)


myślałam, i mój facet też mi to mówi, ale on ma chyba mniejszą wiedzę o mechanice niż ja, nie bardzo mam narzędzia i nie wiem czy podołam, a w razie coś pójdzie nie tak, kto mi pomoże? Chyba że Ty chcesz? :)

czirim95
[Usunięty]
:
Siemka. Rozleciała mi się panewka,uszkodziła jeden tłok,koło magnesowe,ślizg napinacza rozrządu i nie wiadomo jak wygląda wał :( ,dopiero dzisiaj będę wiedział. Znalazłem 3 silniki na olx 2szt x 1000zł i 1szt 1300 (bez gaźników,impulsatora i magneta). Co zrobilibyście na Moim miejscu? kupili inny silnik czy zrobili remont? Znalazłem fajny sklep netbiker.pl są w miarę fajne ceny za części, a jeśli kupiłbym inny silnik to nigdy nie wiadomo co mi przyslą, a odbiór osobisty nie wchodzi w grę bo mam do gości około 500-600km w jedną stronę. Z góry dziękuję za info. :zalamany:

:
Z czystym sumieniem można polecić netbiker.pl prowadzi go kolega z forum Set3 :)
I możesz u niego kupić silnik sprawdzony i pewny ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.