Sprzedaz motocykla na miekkim dowodzie.
Odpowiedz do tematu

Filipkzy
[Usunięty]
: Sprzedaż motocykla na miękkim dowodzie.
Witam Wszystki. Mam do was małe pytanie. Posiadam motocykl dość długo i dopiero teraz go przerejstrowalem ale skończył mi się przegląd A motocykl jest rozebrany i nie przejdzie przeglądu i czy mógł bym go na miekkim dowodzie sprzedać? I czy bym mógł go sprzedać na szrot? Czy to coś przeszkadza? Z góry dziękuję za pomoc.

:
Technicznie rzecz ujmując to na szrot możesz zawsze go sprzedać, i wtedy musisz wyrejestrować go normalnie w urzedzie komunikacji machając babeczce w urzędzie tym dowodem tymczasowym. Wtedy oddajesz tymczasowy i nie dostajesz twardego.

Co to sprzedania innej osobie to analogicznie, z tym że na umowie wiadomo, musi być adnotacja że dowód jest tymczasowy. Wiem też że aby obca osoba mogła odebrać twardy dowód potrzeba dla tej osoby upoważnienia + potwierdzenia opłaty skarbowej za tą czynność.

Tak ja to widze

:
Filipkzy napisał/a:
czy mógł bym go na miekkim dowodzie sprzedać

Tak, dowód stwierdza jedynie własność pojazdu i to czy pojazd został dopuszczony do ruchu, natomiast wydaje mi się, że większy problem jest z kartą pojazdu, bo niektóre urzędy oddają ją dopiero razem z twardym dowodem.

Filipkzy napisał/a:
I czy bym mógł go sprzedać na szrot?

Nie na każdy, są tzw. stacje demontażu pojazdów i tylko w takich punktach można złomować pojazd, wydają oni zaświadczenie oraz dziurawią tablice rejestracyjne i z tym idziesz do WK aby pojazd wyrejestrować, oczywiście należy także wypowiedzieć ubezpieczenie tak zniszczonego pojazdu i należy się zwrot niewykorzystanej części składki.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Filipkzy
[Usunięty]
:
To mogę go sprzedać wpisując w umowę taki dowód oraz jakieś oświadczenie ze Moto przechodzi na niego tak?

:
jeśli oddajesz do złomowania to żadnej umowy się nie spisuje - wynikiem działania jest otrzymanie dokumentu potwierdzającego złomowanie
jeśli sprzedajesz innej osobie to sporządzasz zwykłą umowę kupna - sprzedaży ( np. taką http://gs500.pl/portal/portal/pdf/umowa_kupna.pdf ) i tyle, coponajwyżej na umowie możesz dokonać adnotacji że dowód jest tymczasowy, nowy właściciel i tak dostanie kolejny miękki dowód jak zarejestruje pojazd na siebie.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Filipkzy
[Usunięty]
:
Okey dziękuję wam za pomoc i pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.