WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Grzechu16
Czw 10 Lip, 2008
Spalona zarowka w zegarach
Autor Wiadomość
Kazuya49
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   Spalona żarówka w zegarach

Witam,
spaliła mi się żarówka od obrotomierza.
Nie wiem jaka to jest dokładnie i gdzie ją mogę dostać. . .
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Jak rozbierzesz sobie zegary i wyciągniesz tą żarówkę to dostaniesz taką w każdym sklepie motoryzacyjnym... Jest to normalna żarówka 3W
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

polecam 5W, miałem ten sam problem.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Sc0uT
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

jedz na stacje benzynowa , to dostaniesz.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

To ja się podepne i zapytam jaka żarówka wchodzi do lampy przedniej, ale do pozycyjnych (nei chodzi o H4 tylko o tą małą). Zauważyłem, że poprzedni właściciel zaszalał i wstawił tam jakieś niebieskie badziewie. Chce sie tego pozbyć bo wygląda co najmniej źle...

Dopieor zauwazyłem, bo sprawdzałem pozycyjne tylne i jakos zostawiłem, poszedłem po wkrętak i zaliczyłem zdziwienie niezłe, bo z przodu mi coś na niebiesko świeci :zdziwko:
Chce zmienić, ale nei chce latać 10 razy z garażu do sklepu dla tego pytam
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

eee dobra, poradziłem sobie :] tam jest jakas taka okragla z 2 bolcami.
Tylko wiecie co - wkurzyłem się, wywaliłem niebieską zarówkę, wstawiłem wcześniej kupioną o takich samych parametrach tylko że LED opisaną jako WHITE +50%
I wiecie co?! Świeci na biało ale z niebieską poświatą :kwasny:

Ale nic to... przy okazji zmieniłem lampki od kokpitu N i długie były spalone. Na szczęście ;]
Jak go kupowałem to nie byłem pewny, gość też nie wiedział czemu nie świecą, ale stwierdziłem że to nic takiego i na szczecie tak było.

przy okazji, wiecie gdzie moge dostać zaślepkę kontrolki koloru niebieskiego (do długich - tą przezroczystą). Gdzieś ją wrąbało :[
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

metalbeast napisał/a:
...Świeci na biało ale z niebieską poświatą :kwasny:

Ale nic to... przy okazji zmieniłem lampki od kokpitu N i długie były spalone. Na szczęście ;]

przy okazji, wiecie gdzie moge dostać zaślepkę kontrolki koloru niebieskiego (do długich - tą przezroczystą). Gdzieś ją wrąbało :[ ...


To dobrze, że świeci inaczej niż zwykła - wyróżniasz się z tłumu, i nie chodzi o jakiś lans tylko o bezpieczeństwo.

Ciekawe, bo mnie też kontrolka długich przestała działać - przy najbliższej wizycie w serwisie dowiem się czemu.

A co do wypadającej niebieskiej zaślepki, to też mnie zastanawia, czemu akurat ona zawsze jest wywiewana, a nie żadna inna. Nie wiem, czy na naszym forum czy na innym ktoś pisał, że jest to element nie do dokupienia :kwasny:
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

leon napisał/a:
To dobrze, że świeci inaczej niż zwykła - wyróżniasz się z tłumu, i nie chodzi o jakiś lans tylko o bezpieczeństwo.


Ja chyba jestem tradycjonalistom w tym wzgledzie. Wszelkie niebieskie błyskotki na pojazdach kojarzą mi sie z wieś tuningiem. Na szczeście to tylko postojowa, a jej rzadko używam. Jak zapalę reflektor to tylko żółty w połączeniu z tą bielą daje jakis taki naturalny kolorek w miarę ;]
Przy okazji - ilo watowa tam powinna siedzieć?

leon napisał/a:
Ciekawe, bo mnie też kontrolka długich przestała działać - przy najbliższej wizycie w serwisie dowiem się czemu.


Kurcze - no u mnie gdzieś wsiąkła poprostu. Nie tyle że ją wyciągnąłem i zgubiłem. Ona przepadła sama ;/

Mowisz że nie do dostania... pięknie.
Ale cóż, pogrzebie w elektronicznych śmieciach i cos dopasuję, żeby dziury nie było.
Może ktoś już coś wykombinował i sie podzieli patentem???

Myślę, że sie spaliła - producent podaje że tam ma być 1,7W - pewnei dla tego się pali i ludzie wsadzają 3W - wtedy jest ok.
Z resztą na N wsadziłem też 3W i gra. Choć mi to N potrzebne do niczego - ale jak jest to ma działać.

leon napisał/a:
A co do wypadającej niebieskiej zaślepki, to też mnie zastanawia, czemu akurat ona zawsze jest wywiewana, a nie żadna inna. Nie wiem, czy na naszym forum czy na innym ktoś pisał, że jest to element nie do dokupienia
 
 
Zombik3
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   Podświetlenie zegarów

Witam. Od trzech dni jestem szczęsliwym posiadaczem GS 500E rok 1993.
W jaki sposób można wymienić spaloną żarówkę od podświetlenia zegarów?
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   

tutaj masz schemat, jak wszystko rozkręcisz, to wymieniasz czesci nr 13 (żaróweczka 12V,3.4W) i po klopocie ;) o i możesz pomyśleć o innym kolorze podświetlenia ;)

 
 
Otyniak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   

Tak naprawdę to nie musisz wszystkiego rozkręcać. Wystarczy odkręcić 2 nakrętki ze spodu zegara, który nie "świeci" oraz właściwą linkę przenoszącą obroty (w przypadku prędkościomierza jeszcze trzeba zdemontować pokrętło zerowania licznika przez wykręcenie małej śrubki ze środka tego pokrętła). Później wyjmujesz delikatnie górą zegar podłączony do przewodów z żaróweczką. Żaróweczka umocowana jest w uszczelce i wetknięta od spodu obudowy zegara. Wymieniasz żarówe i montujesz wszystko w odwrotnej kolejności. Powodzenia.
 
 
Zombik3
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   

Dzięki.
 
 
andrzej
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

Witam mam problem. Pali mi cały czas jedną z żarówek w przednim reflektorze(wersja five stars).druga jest ok. Już sam nie wiem kilka żarówek już zmieniłem ma ktoś może jakiś pomysł co to za przyczyna z góry dziękuję :( :) :) :) :padam:

Witam ponownie,Rozwiązałem problem. Żarówki które kupowałem to po prostu było badziewie :( . Podpatrzyłem jaka żarówka siedzi w lampie obok zakupiłem odpowiednią i (philips ) problem zniknął.
Ostatnio zmieniony przez andrzej Nie 27 Wrz, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

Musisz przejrzeć instalację elektrynczą. Gdziś może robić się zwarcie, albo jakieś przebicia.
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009   

W samochodzie mi się paliła po tym jak odbłyśnik wypiął się z mocowań i latał razem z żarówką w kloszu lampy. Żarówka co prawda o nic nie uderzała, ale każdą kolejną wykańczały po około dwóch tygodniach zbyt duże drgania.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.