WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
MotoChorwacja
Autor Wiadomość
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   MotoChorwacja

Witajcie drodzy motocykliści i drogie motocyklistki, pragnę wam zaproponować wyjazd na wypoczyn zachaczając o w sumie 11 Państw i dwa morza. Mianowicie chodzi mi tu o trasę: Polska - Ukraina- Rumunia- Bułgaria- Macedonia- Albania- Czarnogóra- Chorwacja- Słowenia (ew.) - Węgry- Słowacja- Polska. Całość ok. 4700 km. Chciałbym Wyjechac 15 sierpnia i ok. 30 wrócić - o ile wogóle Wink Na dzień dzisiejszy jadę zupełnie sam. Jeśli ktoś mialby chęć to zapaszam. Ja wyruszam swoją gs 500 z Warszawy. Mapa na zyczenie na meilicho. Wiecej ciekawostek również na meilicho skuter66@o2.pl lub gg 4539661. 3mCie się ziomki poziomki


jestem w końcowej fazie obliczania dziennych przejazdów i atrakcji ;)

trip-mapa.jpg
Bardzo poglądowa trasa przejazdu
Plik ściągnięto 237 raz(y) 88,92 KB

_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
Ostatnio zmieniony przez Skuter Czw 07 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Proxa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

piekna trasa !! ! :) jak bym mial motorek to pewnie bym lecial !! ! w polowie sierpnia bede na wegrzech ale autem :)
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Coś mi się wydaje, że to coś dla Yarccoma :) super traska z przyjemnością bym się w taką wybrał ale jeszcze jednak na takie wyjazdy nie jestem gotowy. Póki co to życzę udanego wyjazdu (nie w pojedynkę) i już się nie mogę doczekać jakichś fotek :) pozdrawiam
 
 
 
kukaszr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

oj... na przyszły rok sie skusze jak będe miał jakieś pieniądze większe i sprawdzonego Gs na tyle, że napewno mnie dowiezie bez większych problemów.

Mam nadzieje, że ktoś się zgłosi i będziesz miał ekipę!! Pozdrawiam!
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Gdyby nie ta praca!!! :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: K... mać! :/

Strasznie marzy mi się taka traska, ale w tym i w przyszłym roku w moim przypadku w grę wchodzą tylko weekendowe wyjazdy :( . Życzę udanego wypadu.
 
 
 
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Panowie nie ma spiny! Sprawdzic swoje gs-y możecie w trasie! Bez przesady. A co do kazy to moja gs-a spali w tej trasie ok 1100 PLN paliwka! Na dzień dzisiejszy jadę sam... i nawet solo trip mnie nie zniechęca... Ludzie są otwarci na moto-turystów ;)


W poniedzialek powinienem zamieścić dokladniejszy opis traski.
_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
 
 
 
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Kochani to jest mój plan na tego tripa!! Jeśli ktokolwiek z was chce dołączyć to zapraszam - bez względu na rodzaj moto!


Dzień 1. Polska, Ukraina

Wyjazd 15.08 rano z Warszawy. Przejazd przez granicę w Hrebenne (od Wawy 310 km) do Lwowa (63 km) i wypoczyn ze zwiedzaniem. Dystans 373 km

Dzień 2. Ukraina, Rumunia

Wybitka z Lwowa i przejazd do Rumuni w okolice Campulung Moldovenesc. Dystans 358.

Dzień 3. Rumunia

Tu nie ma już spiny na kilometry bo urwiska po 400 m w dół mogą trochę wyluzować łapkę na Manecie! Jazda mega wirażami wzdłuż rzeki Bistrita, koło jeziora Izvorul Muntelui przez Bicaz i dalej w okolice Gheorgheni. Dystans ok. 230 km.

Dzień 4. Rumunia

Brykanie na południe w kierunku Brasov (125 km) zwiedzanie miasta (o ile jest co zwiedzać – nie wiem jesio) i przejazd dalej na zamczysko Drakuli w Bran-ie (ok. 40km). Dźwigamy jeszcze z 50 km w bardziej w góry dla świeższego powietrza do snu. Kimono w okolicy miasta Campulung. Dzienny dystans 215 km.

Dzień 5. Rumunia

Jazda na południowy wschód przez Miacho Targoviste (67 km) do Bukaresztu. Bujanie się po mieście z obczajaniem wszystkiego co do obczajenia się nadaje!!! W zależności kimono w miescie lub jakoś już leciuchno poza (byłbym za kimaniem w miesice). Dzienny dystans ok. 146 km.

Dzień 6. Rumunia

Obczajanie jesio chwile miacha i brykanko mega na wschód! 220 km do Constanty. Standartowo obczajanie tego co obczaić można i następnie rozbicie biwaku na plaży i wieczorna kompiel pod gwiazdami… (np. ;) ) Dystans dzienny 220 km.

Dzień 7. Rumunia, Bułgaria

Przejazd wybrzeżem do Burgas. Po drodze oczywiście Złote piaski i inne takie… Wypoczyn w Burgas…. Dystans dzienny 320 km.
Dzień 8. Bułgaria

Tu znów parę km trzeba po takim wypoczynie nadrobić. Droga przez piękne widoki prowadzi do Miasta SOFIJI… Dzienny dystans 400 km.

Dzień 9. Bułgaria, Macedonia

Rano jeszcze obczajenie tego co piękne w SOFII i później brykanko do Skopie w Mecedonii… Nocleg w Skopie. 225 km w dniu dzisiejszym. W sumie ujechane 2487 km


Dzień 10 Macedonia, Albania, Czarnogóra

Wyjazd ze Skopie w Kierunku zachodu słońca. Przejazd przez Albanię wjazd do Czarnogóry wybrzeże no. Do miejscowości Ulcinj. Dzienny licznik wskaże 330 km. (chyba, że ekipa będzie bardziej odważna to można bryknąc do Tirany!!!!)

Dzień 11. Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina (10 km), Chorwacja

Przejazd do Dubrovnika (153 km) – zwiedzanie… lub co tam kto chce… pod wieczór – bo chłodniej… ;) 150 km dalej wybrzeżem do np. Miasta Makarska ;) Dzienny pokazuje 305 km.

Dzień 12 Chorwacja

Lecimy do Splitu (60 km) zwiedzanko tego co warto… i jazda dalej… do Snu (325 km) (nazwa miasta śmiechowe nie?) Dzienny przelot 385 km

Dzień 13 Chorwacja, Słowenia

Jazda na północny zachód… Sprawdzanie po 50 km co ciekawego jest w Rijece… brykanko dalej… 80 km do Postojni w Słowenii… Piękne jaskinie… zamek wykuty w skale… i dalej… 50 km i jesteśmy w Ljubljanie… wypoczyn… Dzienny 180 km.

Dzień 14 Słowenia, Chorwacja, Węgry

Przejazd z Ljubljany nad Balaton. Wypoczyn nad jeziorem!! Dziennik wskazał tylko 300 km.

Dzień 15 Węgry

Dobijamy do Budapesztu (120 km) lans po mieście

Dzień 16 Węgry, Słowacja, Polska

Pniemy mocno w górę łapiąc ostatnie odcinki dobrej drogi ;) Piękne tatrzańskie widoki… i po 320 km nocleg w zaznajomionej już bazie PTTK w Podwilku na Madejowym Łożu.

Dzień 17 Polska

Poranna kąpiel w Potoku Bębęńskim i jedziemy dalej… :) Chwila W Krakowie (80 km)… i (przynajmniej ja) do Warszawy. Dzienny licznik wskaże nam ok. 380 km.

Dzień 18 Polska

Tragiczny powrót do rzeczywistości… praca… ;(


W sumie ujechane 4807 km. Yeah!!!
_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

bez napalania się kilka pytań

- gdzie noclegi
- czy masz obcykane winiety i płatne drogi
- jaki zakładasz budżet
- ja ustalałes trase (ja miałem śmigać do CRO i powiem że jest w cholere do zwiedzenia po drodze np Plitwickie Jeziora)

3 tyg troche duzo zwiekszając przebiegi może w 2 tyg .... ;)
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Yarccom napisał/a:
bez napalania się kilka pytań

- gdzie noclegi
- czy masz obcykane winiety i płatne drogi
- jaki zakładasz budżet
- ja ustalałes trase (ja miałem śmigać do CRO i powiem że jest w cholere do zwiedzenia po drodze np Plitwickie Jeziora)

3 tyg troche duzo zwiekszając przebiegi może w 2 tyg .... ;)


Noclegi? Gdzie sie znajdzie w Rumunii i Bułgarii nie ma z tym problemu - gdzie bądź. Oczywiscie pod namiotem. W Bukarescie, Sofiji, Skopie itp będą to hostele po tanioscie - przynajmniej z mojej strony. Winiet i platnych drob jesio nie obaczajalem... jeszcze czas... jes w cho9olere... i mam zamiar troche z tego zwiedzic... jest to troche meczoca jazda... ale nie dla prawdziwego motofana. Zrobie rekonesans po 11 państwach a w przyszlym roku pojade do tego, który najbardziej mi podejdzie. Mam 2 tyg. urlopu i mam zamiar to zrealizowac... No chyba ze przekonasz mnie jakims ciekawszym tematem...Chcialbym mimo wszystko przejecha transkarpatką przez transylwanię... Co do budzetu... zakladam ze moja gsa sapali wachy za jakies 1200 pln... reszta wg uznania. mozna sprac w mariocie za 300 € za noc albo na polu namiotowym no. w Bułgarii za 4 € :) wybieram 2 opcje...

3mko sięi
pozdr.

skuter
_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

skuter_66 napisał/a:
W Bukarescie, Sofiji, Skopie itp będą to hostele po tanioscie - przynajmniej z mojej strony

to konkrety
jakie ceny ?
chcesz jechac w sezonie co z wolnymi miejscami ??

skuter_66 napisał/a:
Co do budzetu... zakladam ze moja gsa sapali wachy za jakies 1200 pln... reszta wg uznania. mozna sprac w mariocie za 300 € za noc albo na polu namiotowym no. w Bułgarii za 4 €

konkretnie ile chcesz przeznaczyć
2000-2500 tyś czy wiecej

zreszta nie wiesz nawet jakies koszty przejazdu dla przykładu do CRO przez niemcy (autostrady darmo) Austrie (tunele płatne) i słowenie (od 1 lipca chyba weszły winiety) trzeba było zapąłcic ok 380 zł
a chcesz jechac przez czechhy i słowacje tam tez płatne drogi
mając konkrety szybciej znajdziesz kompana

żarcie ze sobą czy na miejscu
stołowanie na kuchence czy po barach
taki wyjazd to nie wypad pod mc donalds trzeba sie do niego przygotowac
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

No niestety Yarccom ma rację. To nie wypad 100km w głąb Słowacji gdzie poza benzyną wystarcza 50zł, paczka fajek i butelka mineralnej.

Na razie tak jak już pisałem ze względu na pracę odpadam z dłuższych niż dwudniowe wyjazdów, ale ciekawią mnie koszty np w/w wypadu.

Znajomi ostatnio byli nad Balatonem - wyjechali w piątek, wrócili w niedzielę. Dokładnych szczegółów nie pamiętam, ale koszt wyjazdu wyniósł ok 600zł.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Właśnie wróciłem z Chorwacji.
Autostrady są płatne - jak wszyscy wiedzą.
Co do Słoweni - nie trzeba płacić za winietę, wystarczy sprytnie omijać ich autostradę. Do tego wystarczy mapa. Należy kierować się na konkretne miasto - nr dróg cfaniaki pozaklejali :( .
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

No jest mala roznica miedzy wypadem do maka a na ten trip. Napisalem gdzies ze sie nie przygotowuje. Moja wypowedz na forum miala posluzyc temu aby... jesli ktos ma chec to niech sie przylaczy. Ja jade tak czy inaczej - nie jest dla mnie probelem jazda samemu. Nawet przez Albanie. Co do kasy.... jesli masz chec jeść w restauracji to i 10 koła wydasz... jesli po drodze okaze sie ze trzeba za autostrade zaplacic to za nia zaplacic. Wyznaczylem sobie taka traske i w nia jade... nie jestem jakims orgsanizatorem... jesli po drodze mi sie spodoba cos nad czym warto by bylo sie dluzej pochjylic... to to zrobie... w przyslym tygosdniu wymieniam hamulce (tarcze i klocki), opony i prawdopodobnie naped... 4000 km temu mialem robione wszelkie regulacje i wynieniany rozrząd wraz ze ślizgami (wyciagany silnik). W przyszlym tygodniu zorietuje sie ile mniejwiecej koszztowac mnie beda winiety i autostrady - raczej nie chce za duzo nimi jezdzic bo to zadna przyjemnosc... biore ze soba palik i kartusze - nastawiam sie na jedzenie robione przez siebie... kupowane po drodze... tyle... tak jak napisalem.... wacha ok. 1200 pln - max!
_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

skuter_66 napisał/a:
jesli masz chec jeść w restauracji to i 10 koła wydasz... jesli po drodze okaze sie ze trzeba za autostrade zaplacic to za nia zaplacic


przez moment byłem mocno zainteresowany wyjazdem
z takim podejściem hmmm juz nie
ja odpadam

pozdro
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Skuter 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2008
Pochwał: 7
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Yarccom,

Chyba się nie do końca zrozumieliśmy. Nie było tam nic co mialoby Cie zniechecic... poprostu nie jestem w stanie okeslic kosztow... jest to dosc indywidualna sprawa. ja chcialbym sie zamknac w 3000 pln... tak jak wspomnialem wczesniej... nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa winiet i autostrad...
Anons zamiescilem dlatego ze byc moze jest ktos kto mialby ochote na taki trip a nie koniecznie ma z kim jechac... po to to forum jest prawda? Bylo by milo jakby zebralo sie pare osob i wspolnie zrobilibysmy te trase...

sporo info odnosnie oplat jest tu:

http://www.pzmtravel.com....-drogowych.html
_________________
Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać...

-------------

Motorynka PONY ---> Romet Kadet ---> Yamaha Mint ---> Derbi GPR ---> Suzuki GS 500 ---> Suzuki GSX 1100 ---> Africa Twin
---> Jeep Wodnik Szuwarek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.