Jakie klocki hamulcowe?
Odpowiedz do tematu

FighteR-600
[Usunięty]
:
Z tyłu pójdzie Ci szybko (z 30 minut) z przodem chwile się pomęczysz (może godzinka). Ale pamiętaj za każdym razem jak maja być ustawione części i jak założysz nowe klocki to ponaciskaj troche klamką od hamulca i popatrz jak dociskają tarcze (czy dobrze) i potem pojeździj spokojnie po osiedlu, delikatnie hamując...

Andrew
[Usunięty]
:
hubertgontarz napisał/a:
Szukaj na Śląskim Forum Użytkowników, pisz że jesteś od hubertgontarza co jeździ czarnym GS-em będzie wiedział o kogo chodzi.

Pytaj się o cenę klocków, mnie sprzedał za tyle ile pisałem czyli tanio.


OK, git, dzieki.
A masz moze do niego maila, bo szczerze mowiac nie chce zakladac konta na kolejnym forum, zeby zobaczyc jego dane.... ;)

:
Mam nr telefonu:
607309383.

Po południu zadzwoń i spytaj się co i jak z klockami do GS-a.

:
Mam pytanko odnosnie klockow...
jaka jest grubosc warstwy okladziny na kolckach kiedy sa nowe i przy jakiej grubosci powinno sie wymieniac?? Bo dzis sprawdzalem i z przodu wedlug mnie kwalifikuja sie do wymiany maja ok 1 mm moze ciut wiecej.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Leon84
[Usunięty]
:
Wskaźnikiem zużycia przedniego klocka w przypadku GS jest rowek w okładzinie cierej. Jesli go już nie ma to znaczy ,że klocki sie skończyły. Z milimetrowa okłądziną to juz bym nigdzie się nie ruszał bo szkoda uszkodzic tarcze.....i siebie :rotfl:
Minimalna grubośc traczy to 4mm.

:
ok dzieki za info :) teraz tylko musze zakupic i w wolnej chwili wymienic jak mi sie uda bo nigdy tego nie robilem :hyhy: chyba nie jest to nic trudnego???

P.S od razu mowie ze nie mam dwoch lewych rąk do roboty :D

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Leon84
[Usunięty]
:
Serwisówka do poduszki i wszytsko będzie jasne
aha...i dobre narzędzia a nie komplet za 5 złociszy z Castormay.
Jeśli już będziesz zmieniał klocki to wyczyśc dokładnie cały zacisk - zwłaszcza tłoczki.
Możesz też płyn przepompować.

ghostrider
[Usunięty]
:
http://gs500.free.pl/

W dziale DOWNLOAD masz pdf z instrukcją co i jak przy wymianie klocków ;)

:
Macieja napisał/a:
a ile już masz przejechane na nich?
Czyli te HH szybciej "zjedzą" tarcze?


Tak , sinterowe szybciej zużywają tarcze. Moim zdaniem na tył wystarczą z powodzeniem zwykłe. I tak zawsze dasz rade zablokowac tył bez problemu. Na przód wedle potrzeb i uznania. Dla mnie z powodzeniem wystarczały zwykłe EBC z larssona.

: Re: Jakie klocki hamulcowe?
Macieja napisał/a:
EBC FA231 - cena larsson 66,5 (sklep "za rogiem" ;) )
EBC FA63 - 66,50zl w larssonie
Sprawdziłem właśnie stronę Larssona:
EBC FA231 - Cena brutto : 82,90 zł
EBC FA63 - Cena brutto : 82,90 zł

Czyżby aż tak podrożały? :kwasny:

:
Larsson nie jest najtańszym sklepem, tym bardziej że kwota która podałeś jest to kwota bez zniżek.
Pomyśl sobie że klocki wystarczą na długo, w zależności od stylu jazdy od dobrych kilku tysięcy km aż do kilkudziesięciu.
U mnie z przodu po 12 tys. km klocki nie miałby dużego zużycia (klocki EBC HH), z tyłu klocki wytrzymały na pewno dłużej niż 15 tys. km (nie wiem dokładnie kiedy były zmieniany, ja zrobiłem ok. 11, poprzedni właściciel podobno 3-4 tys. km, a nie wiem czy on zmieniał)


W dniu dzisiejszym tj. 24.08.2009 na klockach EBC seria HH przejechałem juz 18 tys. km i nadal klocka jest sporo, na oko trochę mniej niż połowę, myślę że wytrzymają ok. 25 tys. km, może troszeczkę więcej. W przyszłym sezonie będzie trzeba zmienić.

Ostatnio zmieniony przez hubertgontarz Pon 24 Sie, 2009, w całości zmieniany 1 raz
pubuss
[Usunięty]
:
ja mam Sifferty i nie narzekam, hamuja przyzwoicie, a kosztuja mniej niz EBC HH z ktorych jeden to jest, drugi nie jest zadowolony.

I nie zgadzam sie z opinią pana z forum jakichstam regionalnych motocyklistow :P że klocki ktore mam sluza do zatrzymywanai co najwyzej roweru albo małego skuterka ;)

:
A ja mam pytanko ile wam wytrzymuja EBC Fa 231 na przodzie??? Ja zalozylem przed rozpoczeciem sezonu zrobilem raptem 4 tys km i juz mało co ich zostalo :przestraszony:

Jezdze raczej spokojnie... Mozliwe ze jakies trefne mi sie przytrafiły???

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Leon84
[Usunięty]
:
Podkopnik,
Wsyztko zalezy jak się jeździ.
Jedni używają tylko przedniego hamulca, inni obu.
Jak hamujesz często silnikiem to klocki dłużej wytrzymają.
Zależy też to od stylu jazdy - wiadomo,że agresywna/sportowa jazda kosztuje więcej niż typowo emerycka ;)

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 ]
Podkopnik napisał/a:
Mozliwe ze jakies trefne mi sie przytrafiły?

Nie sądzę

:
Leon84 napisał/a:
Podkopnik,
Wsyztko zalezy jak się jeździ.
Jedni używają tylko przedniego hamulca, inni obu.
Jak hamujesz często silnikiem to klocki dłużej wytrzymają.
Zależy też to od stylu jazdy - wiadomo,że agresywna/sportowa jazda kosztuje więcej niż typowo emerycka ;)


Toż wlasnie napisałem że ja spokojowo jeżdze :) Hamuje głównie przodem ale tył bezczynny tez nie jest... Musze sobie tylni hamule podciagnac bo za głeboko wchodzi zanim zacznie prawidlowo działąc ... Nastepne klocki na pewno kupie inne i niedlugo musze sie rozgladac za czyms....

Sprobuje chyba ecodrivingu :rotfl:

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.