Jakie klocki hamulcowe?
Odpowiedz do tematu

:
No ciekawe jak będzie z tyłem. Na tyle mam EBC organiczne i nie zauważyłem problemu z nadmiernym grzaniem, choć lubię z niego korzystać np. w czasie wolnej jazdy, ciasnych manewrach, itp.

:
Ja tam zawsze będę polecał Galfery, tańsze niż vesrahy czy ferodo nissiny albo CL, a równie dobre.

Natomiast co do EBC to, no, jakby to powiedzieć, jak się nie ma pod ręką nic innego to można założyć ale chociażby organiczne na tył to niby hamuje ale to się chyba szybciej ściera jak hamuje...

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
twoj.pol napisał/a:
Wrażenia na gorąco dosłownie i w przenośni odnośnie klocków.
Miałem Ferodo Platinium (organiczne) na przodzie trzy sezony. Ciekawe co by było na torze. Zagadałem mechanika w tej sprawie. Popatrzył i mówi: kup Ferodo... tak więc wracam szybciutko do Ferodo i dalej sie bawię w "sportową jazdę".


A dlaczego nie poszedłeś w sintermetalowe, bo takie w końcu wkładali na pierwszy montaż do GSa.

tmi napisał/a:
Ja tam zawsze będę polecał Galfery, tańsze niż vesrahy czy ferodo nissiny albo CL, a równie dobre.

Natomiast co do EBC to, no, jakby to powiedzieć, jak się nie ma pod ręką nic innego to można założyć ale chociażby organiczne na tył to niby hamuje ale to się chyba szybciej ściera jak hamuje...


Potwierdzam miałem sintermetalowe Galfery z przodu w GS500 i (subiektywne odczucie laika) bardzo dobrze hamowały. Wcześniej EBC organiczne - kupa, po Galferach jest OEM Tokico - również bardzo dobre klocki.
Z testowanych przeze mnie firm na tylnym zacisku były jeszcze sintermetalowe TRW Lucas - przyzwoicie hamowały, ale szybko się zuużyły i piszczały niemiłosiernie (musiałem doklejać antywibracyjne podkladki, bo inaczej nie dało się jeździć) , sintermetalowe CL Brakes (Carbone Loraine) - bardzo dobre, ale chyba mało popularne i ciężko z zakupem.

:
Szczerze... myślałem, że organiczne to właściwy wybór...ale skucha

:
Pisałem o EBC na tylnym kole, to coś dodam -- piszczą !! ! Do wymiany.

:
A ja się nie zgodzę co do powyższej średniej oceny klocków EBC. Organiczne EBC miałem założone w Romecie Z125, GSie , a potem w SVce. I byłem z nich naprawdę mega zadowolony. Bardzo wolno się zużywały, dobrze hamowały i nigdy nic nie zapiszczało. Może u niektórych to wina tarczy? W połowie tego sezonu zmieniałem klocki przód w SVce i zmieniłem organiczne EBC na lepszą wersję EBC HH. W sumie z organicznych byłem zadowolony i zrobiłem na nich prawie 20tyś km, ale uważam, że lepsze nie jest wrogiem dobrego. :) I z tych HH po urlopowych trasach też jestem bardzo zadowolony. Mogę dodać jeszcze, że żona w swojej SVce 650tce i Ninji 250tce też ma założone EBC i jest zadowolona, klocki nie piszczą, dobrze hamują i wolno się zużywają. :) Osobiście szczerze polecam. :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.