WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Pokrowiec na moto?
Autor Wiadomość
FoX
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   Pokrowiec na moto?

Co o tym sądzicie? o pokrowcu na moto? Jak była zima, to simsonka trzymałem w garażu do którego zaglądnąłem dopiero na wiosnę... Obłożyłem go szmatkami, jakimiś starymi ciuchami... tak średnio zdało to egzamin, jakieś robactwo się dostało, pełno pajęczyn też było i jakiś pył... SUZUI to nie simosonek i potrzebuje specjalnego traktowania... :) -taki pokrowiec to dobra rzecz, czy strata pieniędzy... koszt (30-100zł)
 
 
t_gumienny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

pokrowiec dobra rzecz jak jedziesz w trase czy cos nocujesz
widac ze bedzie padac to go przykrywasz
kupilem taki pokrowiec super sprawa jakbys nie mial garazu (latem)
na zime jednak z tego co wiem lepiej przykryc moto jakims kocem
aby mial wiecej powietrza
takie pokrowce sa robione nie przepuszczajacego powietrza materialu
(przynajmniej moj takie jest)
pozdrawiam
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Czy strata pieniędzy?Ja myślę że nie .Nie wiem czy jak moto stoi w garażu to potrzebne jest cokolwiek ale napewno przydać sie może np w pracy gdzie moto stoi 8- 10-12 godzin i non stop leje.
Chociaż wiadomo że jak przykryte ładnie to tak sie nie zakurzy.
Wydatek niemały ale rzecz przydatna .
Jestem za........a nawet przeciw(hehe żart)
 
 
FoX
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

cygan napisał/a:
Nie wiem czy jak moto stoi w garażu to potrzebne jest cokolwiek


hehe... oczywiście że jest... jak długo stoi (zima)

tylko który? http://allegro.pl/19003_pokrowce.html
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

FoX napisał/a:
cygan napisał/a:
Nie wiem czy jak moto stoi w garażu to potrzebne jest cokolwiek


hehe... oczywiście że jest... jak długo stoi (zima)

tylko który? http://allegro.pl/19003_pokrowce.html


..."Chociaż wiadomo że jak przykryte ładnie to tak sie nie zakurzy. "-napisałem potem :D

Też chodze za pokrowcem tylko tu są bardzo drogie .poczekam jak wrócę.
ja osobiście bym wzioł pod kolor o ile jest to możliwe.Nie ma to żadnego znaczenia bo motąga i tak nie widać ale jednak...
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Taki do garażu to lepiej jakby przepuszczał powietrze bo wilgoć będzie sie pod nim kondensować . Tym bardziej jak garaz wspólny dla samochodu i motocykla. w zime jak przyjedziesz samochodem mokrym , w sniegu itp to w garazu jest bardzo wilgotno.
Ja swoj na zime wstawiam do garazu ojca . W zime nie jezdzi swoim samochodem praktycznie to i nie ma tam wilgoci. A moto mam przykryte dużym kawałkiem materiału. I tak na wiosne czeka do mycia i konserwacji .
W tym roku bedzie chyba inaczej bo bedzie rozebrany do malowania.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Paź, 2007   

Jako pokrowca używam pałatki wojskowej. Jest nieprzemakalna, a powietrze przepuszcza - tak że nie ma wilgoci pod spodem. Po złożeniu jest stosunkowo mała i zmieści się do każdego plecaka. Ewentualnie można przytroczyć ją do GS'a a więc na wypadach raczej zdała u mnie egzamin (choć jestem raczej mało wymagający). Jedyny minus to to, że jest trochę za mała jak na motor - rosa się zbiera na silniku. Koszt nowej pałatki to 10zł. + ewentualne troki to 1 zł.
 
 
flamee
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2007   

Hej, piszę do Was użytkowników Suzi z prośba o pomoc. Zblizają sie mikolajki, a ja chciałabym swojemu chłopakowi sprawić miły prezent, przygotowany przeze mnie. Pomyslałam o pokrowcu na jego GS-e. Jednak wszystkie pokrowce dostepne na allegro mają kształt "wora". Ja chciałabym zeby ten pasował idealnie na Suzi dlatego chcialabym go sama uszyc... Proszę Was o to aby ktoś napisał mi wymiary Suzi. Jesli ktos będzie chętny mi pomoc to napiszę ktore wymiary potrzebuję. naprawdę będę wdzięczna.. ja i mój mężczyzna... Pozdrawiam
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sob 01 Gru, 2007   

flamee napisał/a:
Hej, piszę do Was użytkowników Suzi z prośba o pomoc. Zblizają sie mikolajki, a ja chciałabym swojemu chłopakowi sprawić miły prezent, przygotowany przeze mnie. Pomyslałam o pokrowcu na jego GS-e. Jednak wszystkie pokrowce dostepne na allegro mają kształt "wora". Ja chciałabym zeby ten pasował idealnie na Suzi dlatego chcialabym go sama uszyc... Proszę Was o to aby ktoś napisał mi wymiary Suzi. Jesli ktos będzie chętny mi pomoc to napiszę ktore wymiary potrzebuję. naprawdę będę wdzięczna.. ja i mój mężczyzna... Pozdrawiam


Wymiary masz tu , na skanach z czasopisma.
http://64.233.179.104/tra.../language_tools

Pokrowiec zrób troche wiekszy by łatwiej było go zakładac na moto.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
flamee
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2007   

dzięki za szybka odpowiedż jednak nie ma tam wszystkich niezbędnych wymiarów te które potrzebuje to
1. Całkowita długość od przedniego koła do końca tablicy rejestracyjnej
2. Wysokość kola z nadkolem
3. wysokośc od ziemi do "trzymadełka" z tyłu na siodełku
4. wysokość od ziemi do lusterek
5. długośc od lampy do końca siodełka
6. szerokośc - rozstaw lusterek (taki optymalny)
7. szerokość max baku
8 szerokośc siodełka
9 szerkosc silnika z gmolami

chciałam załączyć zdjęcie z zaznaczonymi wymiarami ale nie bardzo wiem jak :cry:
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2007   

Pomysł bardzo fajny tylko nie jestem pewien czy tak idealnie dopasowany pokrowiec będzie praktyczny .Normalne pokrowce wyglądają właśnie trochę "workowato" by można je było szybciutko zarzucić i równie sprawnie zciągnąć.
Może lepiej wyszyć coś na nim,adres strony itp?????
 
 
flamee
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

myśle ze mój mężczyzna poswieca motorkowi tyle czasu ze predkosc sciagania i zakładania pokrowca nie gra roli... a dopasowanie pozwoli na to zeby suzi nawet pod przykryciem zachowała swój kształt.... proszę Was bardzo o te wymiary

[/img]
 
 
kikon18
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

myśle że wymiar 1 i 5 powinen być wiekszy niż na rysunku bo tam błotniczek wystaje, a skoro chcesz mieć taki opinającypokrowiec to raczej by się nie dało naciągnąc na błotnik :)
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

flamee: jeśli zrobisz pokrowiec za ciasny, to prawdopodobnie będzie przeciekał. Tak też jest z np. namiotami. Jeśli dotykasz tropika to automatycznie zaczyna przeciekać. Pokrowiec powinien być luźny. może być w kształcie GS'ki ale nie powinien być "napięty".
 
 
flamee
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Drodzy, chłopcy, widze ze strasznie sie marwicie, ze pokrowiec moze przeciekaz lub ze bedzie za ciasny a nikt nie chce podac mi tych wymiarów. chce Was uspokoic ze Suzi ma swój osobisty garaz a pokrowiec ma tylko chronić ja przez kurzem nie deszczem i wilgicią. Co do kwestii ciasnosci proszę uwierzcie w moje umiejętnosci krawieckie... nawet zeby wykonsc pokrowiec większy podtrzebuje wymiary motorka zeby wiedziec o ile go powiększyć....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.