WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przednie zawieszenie...
Autor Wiadomość
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   Przednie zawieszenie...

Panowie, odkąd kupilem moto, mam uszkodzony lekko jeden simering na ladze, po kazdej jezdzie jest tam wyrazny slad oleju... Jak moge sprawdzic czy w ogole jest tam jeszcze jakis olej, czy motocykl powinien sie w takim wypadku jakos charakterystycznie zachowywac gdy w jedej ladze nie ma juz np. oleju? Dziekuje. Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłosników Gsa;)
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Witam.

Ja proponuje go poprostu zmienić, kurde to tylko jakieś 15zł.

A nie cudowac z dolewaniem oleju..itp..

Pzdr
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Proponuje zrobić obie lagi. Za części wyjdzie Cie ok. 100 zł i robocizna kolejne 100 zł. A więc w 200 zł na pewno się zmieścisz i będziesz wiedział, że wszystko jest dobrze zrobione.
Jeśli się okaże, że po zrobieniu zawiechy ta laga będzie dalej ciekła to pewni jest krzywa no i wtedy będzie trzeba zastanowić się nad wymianą.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

co jest potrzebne żeby rozbebeszyć zawieszenie?
Chodzi o wyjęcie goleni. Też bede wymieniał uszczelniacze, bo od kiedy go kupiłem troche leją, delikatnie, ale juz to przy kupnie zauważyłem, wiec planuje wymiane.

Poza uszczelniaczami jakieś ślizgi się wymienia? Pytam bo mam tylko doświadczenie z zawodniczych amorów do zjazdu rowerowego, a tam pełno pierdół rożnych było.
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Tutaj masz opisane co i jak... http://www.bractwo-suzuki...d7d6f1d0e5ee065
Sprawdź sobie też czy kapturki kurzowe są ok, jeśli nie to też wymień. jak będziesz miał do wymiany olej, uszczelniacze i kapturki to wyniesie Cie to max. 150zł, jeśli bez kapturków to o 50zł mniej.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Kurna, ale to jest jakis sposob dla mechanicznych heretyków !! !

mlotkiem i przecinakiem wyciagać uszczelniacz ? bez wyciagania lag !? OŻ reszta jak w mojej byłej zjazdówce, ciekawe czy w środku są podobne tłumiki olejowe.

btw: ja tą metodą bym się nei odważył robić ;] ja z tych co wyjmują dolne golenie
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

No to może to Ci pomoże.... http://rapidshare.com/fil...op_F3w.pdf.html

klikasz free i download

Na pewno dasz rade to zrobić... :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

spoko, zapoznałem się z manualem. Udalo mi sie sciagnac.
Tam wszystko proste jest do zrobienia, łącznie z wyjęciem goleni dolnych. W sumie identycznie wygladało to w rowerowym zawieszeniu, nawet włącznie z tym, że trzeba śrube tłumika przytrzymac spreżyną kiedy sie kreci ;]

Teraz się za to nie biore, bo nie leje aż tak. Teraz chcę polatać. Zrobię to przez zimę.
Jedyna lipa to masa motocykla ;) reszta jest jak w zjazdówce ;P myślę, że zrobie tak jak kolega jeden radzi , podstawię kloc drewniany i coś pokąbinuję, bo nie mam centralki (poprzedni właściciel miał owiewki) a kolektorow zdejmować mi się nie chce ;]
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Aby podnieść moto to weś użyj kawałka deski podłogowej (panela), wsuń między silnik i kolektory i podciągnij na jakimś solidnym lewarku (najlepiej takim z okrągłą główką) i tak może sobie stać... Ostatnio tak miałem podniesionego swojego i było wszystko ok :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

oo dzieki za radę :] ale nie gibnie się na bok przypadkiem? bo rozumiem że deska miedzy kolektory a ramę, podparcie centralnie - miedzy rurami, tak żeby deska oparła się o rame?

wydaje sie ok - tylko właśnie problem stabilności. (nie mam centralki)
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Szkoda, że nie masz tej centralki... Ja miałem moto postawione na centralce, deska podłogowa (panel) wsunąłem między kolektor a silnik, rama jest troszke wyżej jak silnik (moje moto jest z 1991r może w modelach młodszych jest inaczej). Ogólnie cały ciężar przodu opierał sie na silniku a nie na ramie (panel był na początku silnika, przy zajęciu kolektorów prawie-tam się mieści)

Ja prawie skakałem po kluczu i moto było bardzo stabilne. Ogólnie lepiej kup sobie tą stopkę centralną (na allegro dostaniesz napewno za nie dużą kasę - do 100zł??), przyda Ci się jak będziesz rozbierał przód i np. podczas smarowania łańcucha, no i jak np. wieje wiatr to wolę stawiać moto na centralce niż na bocznej...

Tutaj masz parę namiarów na stopki centralne:
http://moto.allegro.pl/it..._centralna.html
http://moto.allegro.pl/it...ie_czesci_.html
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

dzieki za info.
Cos pokąbinuje, jednak z centralki zrezygnuję. Nie czuje potrzeby jej posiadania i nie lubie z niej korzystać. Poza tym gdzieś czytałem że to właśnie kosa jest bardziej stabilna, bo zapewnia trzy punkty podparcia.
a ze smarowaniem radze sobie tak, że podnoszę tył za uchwyt i nogą przekrecam koło o kawałek i 2x i łancuch nasmarowany :] ale to OT sie robi...
jak bede robił, to dam jakoś rade (wezme 2 lewarki )... a co :hyhy:
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

słuchajcie, lipa jakaś jest, bo w manualu podane, że oś przykręca się na 2 śruby od przodu,
a żeby wyjac lagi, trzeba wykręcić śrubę trzymającą tłumik (damper). No i fajnie, bo robiłem to już pare razy w zjazdówce, ale w moim GSie tego nie ma ;(
oś jest przykrecona po bkoach i jedna śruba trzyma ją w goleni.
żadnych śrub od damperów, co teraz ?? :|
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

co do podparcia motocykla to w zależności od podłoża jedna albo druga jest bardziej stabilna.
_________________
www.gs500.pl
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

napisze mi ktoś jak wykręcić dolne lagi???
W serwisówce jest pokazane inaczej, niż jest to w rzeczywistości (śruba od dołu, której nie ma - załatwiła by sprawę).
Teraz mam lipe i nie wiem jak to zrobić :|
Poza tym w serwisówce jest kolo mocowane na 2 śruby od przodu na lagę, a u mnie jest jedna duża i z boku oś. żadnych śrub z dołu :(



jeszcze przy okazji. skąd wziąć osłonki na golenie ? takie krótkie, montowane w nowych modelach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.