Jakie swiece ??
Odpowiedz do tematu

kikon18
[Usunięty]
: Jakie świece ??
Chciałbym sie Was zapytać, jakie stosujecie świece w motorach albo jakie polecacie?? Zamierzam wymienić i chce wiedzieć czego mam dokładnie szukać :)

jakubgs
[Usunięty]
:
serwisowka sie klania zajzyj do nie j i bedzie wszystko jasne

FoX
[Usunięty]
:
świeca jak w samochodzie, cena około 13zł... uważaj przy dokręcaniu!!!!

CincinCM
[Usunięty]
:
Najlepiej te z serwisówki, firmy NGK;)

jakubgs
[Usunięty]
:
swiece nie sa takie jak w samochodzie !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! stadnardowa swieca to NGK DPR8EA-9 lub odpowiednik DENSO X24EPR-U9 pozdro

:
zgadza sie obdpowiednia świeca z odpowiednią ciepłota i przerwa na elektrodzie :wink:

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
DEEP
[Usunięty]
:
Ja znalazlem jeszcze coś takiego... NGK-STANDARD DPR8EA-9..NGK-PLATINUM DPREVX-9....NGK-IRIDIUM DPR8EIX-9....odstęp elektrod 9mm , wszystkie typy tutaj są do GS500E,F TYLKO CENA INNA.

DEEP
[Usunięty]
:
Ao to ceny NGK-STND 13,40pln,,,,NGK-PLAT 58,99 pln,,,,NGK-IRID 54,99 pln oczywiście za sztukę,,,pozdrawiam.

michal_elwuo
[Usunięty]
:
a teraz moje pytanko:

czy warto płacić o tyle więcej za te platinum, lub iridium? bo nie wiem na ile to coś zmieni :)

gdyby ktoś mnie uświadomił byłbym wdzięczny :D

:
jakiś czas temu zakupiłem NGK irydowe. Podobno dużo łatwiejszy rozruch i szybciej można wyłączyc ssanie. Ogólnie lepiej pracuje silnik.
Na wiosnę założę i zdam relacje.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
michal_elwuo
[Usunięty]
:
ja będę zamawiał olej i filtry w sklep.scigacz.pl, to jak już płacę za przesyłkę to u nich wezmę... a że ani irydowych, ani zwykłych nie mają, to się pokusze o platynowe :D

pootietang
[Usunięty]
:
FoX napisał/a:
świeca jak w samochodzie, cena około 13zł... uważaj przy dokręcaniu!!!!


nie no super po prostu świeca samochodowa, równie dobrze jak ktoś cie zapyta jaki ma kupić cukier to powiesz pewnie "słodki"

NGK DPR7EA-9 lub DENSO X22EPR-U9 - jeżeli standartowa świeca jest mokra lub bardzo ciemna, to należy ją zastąpić ją tą świecą
NGK DPR8EA-9 lub DENSO X24EPR-U9 standartowa świeca
NGKDPR9EA-9 lub DENSO X27EPR-U9 jeżeli standartowa świeca wydaje się szklista lub bardzo biała, to należy ją zastąpić tą świecą

generalnie w każdym sklepie motocyklowym mają katalogi producentów więc sami ci dobiorą ale polecam te z serwisówki bo na japońskich się jeszcze nie zawiodłem.

jeśli chodzi o irydowe czy platynki to po prostu ich żywotność jest większa, nie wiem jak irydowe ale platynowe wytrzymują jakieś 50% procent większy przebieg.

michal_elwuo
[Usunięty]
:
Mogę załatwić świece irydowe NGK. Nówki po 45zł :) wydaje mi się że tanio znalazłem, to mówię może komuś się przyda ;) w razie czego pv, lub gadu :)

:
pootietang napisał/a:
FoX napisał/a:
świeca jak w samochodzie, cena około 13zł... uważaj przy dokręcaniu!!!!


jeśli chodzi o irydowe czy platynki to po prostu ich żywotność jest większa, nie wiem jak irydowe ale platynowe wytrzymują jakieś 50% procent większy przebieg.


Świece irydowe maja bardzo cienką środkową elektrodę dzięki czemu przeskok iskry jest bardzo skondensowany. Poza tym iryd należy do platynowców czyli jest metalem o bardzo niewielkiej podatności na erozję.


Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
michal_elwuo
[Usunięty]
:
a przez to że jest cienka, szybko sie nagrzewa i moto szybciej jest gotowe do jazdy :D jeżeli dobrze rozumiem przyczynę szybszej gotowości :P jeżeli nei to poprawcie :)

btw ile dałeś za nie Breżniew?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.