Tarcza hamulcowa - przod
Odpowiedz do tematu

Special
[Usunięty]
:
nabij mocno torxa o podobnym rozmiarze i pneumatem to potraktuj napewno pojdzie :)

huh
[Usunięty]
:
popukaj z czola mlotkiem raz z gory raz z dolu z lewej i z prawej i pojdzie:) mi pomoglo i ten sposob zawsze pomaga:] i jesli masz duzy srubokret to szlifierka mozna zrobic naciecie a jak nei to przyspawac druta

:
Ok dzięki za rady, sprawdzę i dam znać czy sobie poradziłem.

:
Spróbowałbym zagrzać i schłodzić śrubę, następnie nabić odpowiedni bit i potraktować to wykrętakiem udarowym, bardzo ważne żeby bardzo mocno dociskać śrubę.

:
Najlepiej zanieść to do jakiegokolwiek mechanika i poprosić o odkręcenie śrub, on ma odpowiednie narzędzia żeby to zrobić tak aby nie zniszczyć śrub lub co gorsza felgi. I od razu niech przykręci nową tarczę odpowiednim momentem obrotowym i na klej do gwintów.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item519a01174a

Dla zainteresowanych. Oryginalna tarcza za 500zł :) .

jasiuekonom
[Usunięty]
: Tarcza hamulcowa (przód)
Witam, nie wiem czy dobry dział, dawno się nie odzywałem na forum bo zima i natłok obowiązków lecz znów się zbliża lato a suczka dzielnie ją przetrwała. Skończyła mi się tarcza hamulcowa przednia i klocki, klocków jest mnóstwo na allegro ale tarczy przedniej nie ma ani sztuki, gdzie mógł bym kupić jakąś dobrą tarczę w dobrej cenie bo milionerem nie jestem ;)
Pozdrawiam

Kat
[Usunięty]
:
A szukałeś na forum? Był ten temat kilka razy poruszany ;)

http://owiewki24.pl/pl/p/...SX-RF-PRZOD/466

:
Dobrze i tanio to raczej nie ma takiej opcji. Jak chcesz dobrze - oryginał suzuki. Jak chcesz tanio, to używka. Jak używka, to tylko osobiście z mikrometrem w ręku, najlepiej z jakiegoś nowego rocznika (np. F-ki po szlifie). Przez neta nie, bo 90% używek na allegro to zajechany szajs, mierzony patykiem, dlatego takiej opcji Ci nie polecam. Optymalna wersja, czyli taka jaką ja zastosowałem rok temu gdy wymieniałem tarczę, to nowa tarcza konturowa taka jak tutaj. Jak nie masz kasy na nowy oryginał, albo nie masz blisko siebie okazji zakupu używki osobiście, to będzie to chyba najlepsze wyjście.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
jasiuekonom
[Usunięty]
:
nie chodzi o to ze nie mam kasy, po prostu najtańsza jaką znalazłem kosztowała 600 zł, i teraz pytam czy gdzieś kupię porządną tarczę troszkę taniej ;) jeśli nie to kupię tą mimo, że to nie oryginał Suzuki tylko tarcza firmy Lucas ;)
Pozdrawiam

:
Zamiennik dobrej firmy też powinien być ok, na co Lucas jak najbardziej się kwalifikuje. Nowa tarcza Suzuki to wydatek ok 1000 zł. Ja jak kupowałem tarczę to wtedy nie miałem za dużo na to kasy. Tej tarczy z linka nie mam w sumie nic do zarzucenia, poza tym że wydaje się jakby szybko się zużywała. Poza tym siła hamowania bdb, wykonanie na prawdę porządne, nie wiem jak będzie po większej liczbie km'ów. Jak ktoś ma mały budżet to dobry wybór, a może nawet najlepszy. Jak masz kapitał to dołóż i kup coś 'markowego'.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
:
Jeśli kwota ~220-250 zł jest dla Ciebie akceptowalna to poszukaj na zagranicznym eBayu, mnie z USA kosztowała własnie około 230 zł, prosta, miała tyle ile miała mieć (4,5x coś mm). Kupuj u firm które rozbierają motocykle, allesyf omijaj szerokim łukiem bo tam dobrej tarczy nie kupisz.

:
nie mogę znaleźć więc zapytam tutaj. myślę że to najodpowiedniejszy temat.

z jakim momentem należy przykręcać tarcze do felgi? nie chciałbym przesadzić.

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
:
Haynes!!! Tam masz nie tylko momenty, ale tez inne wskazówki odnośnie tej czynności. 18-28 Nm.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
:
zawsze jak szukam tam takich rzeczy jak momenty dokręcania to nie mogę znaleźć. a mam tą książkę w wersji drukowanej. może to głupie pytanie ale podany jest zakres. to znaczy że mogę sobie dowolnie wybrać wartość pomiędzy czy jak to mam rozumieć?

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.