Tarcza hamulcowa - przod
Odpowiedz do tematu

retro303
[Usunięty]
: Tarcza hamulcowa - przód
panowie mam na przedniej tarczy już takie luzy na nitach ze słyszę dość wyraźnie ta tarcze podczas jazdy, wczoraj zauważyłem ze oprócz tego ze lata na boki to już nawet chodzi w przód i w tył do ruchu jazdy, co juz w ogóle mnie chyba jest niebezpieczne. Czy to grozi czy moze sie rozsypac w kazdej chwile lub nawet sklinowac jakos kolo? Czy ma ktos moze na sprzedanie tarcze do Gs 95r.? Szukam wszedzie na allegro i juz nikt nie ma. Pozdrawiam.

:
Jak dla mnie kupuj tarczę albo nową albo z motocykla stosunkowo nowego z małym przebiegiem (po szlifie).

Nowa to wydatek ok. 700 zł.
Używana zapewne nie mniej niż 200-300 zł.

:
pamietaj że to tarcza pływające a wiec niewielki luz powinna mieć podkreślam słowo niewielki ;)

staraj sie zakładąc tematy w odpowiednich dzialach :chytry:

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
: Re: tarcza hamulcowa przód-luzy...
retro303 napisał/a:
panowie mam na przedniej tarczy już takie luzy na nitach ze słyszę dość wyraźnie ta tarcze podczas jazdy, wczoraj zauważyłem ze oprócz tego ze lata na boki to już nawet chodzi w przód i w tył do ruchu jazdy, co juz w ogóle mnie chyba jest niebezpieczne. Czy to grozi czy moze sie rozsypac w kazdej chwile lub nawet sklinowac jakos kolo? Czy ma ktos moze na sprzedanie tarcze do Gs 95r.? Szukam wszedzie na allegro i juz nikt nie ma. Pozdrawiam.


Tarcza do wymiany. Luz osiowy na nitach jest przewidziany fabrycznie - w końcu to tarcza pływająca ale luz promieniowy jest duży skoro tarcza dzwoni i można ręką ruszać przód-tył.

Borko
[Usunięty]
:
Jaka powinna być grubość przedniej tarczy?

FighteR-600
[Usunięty]
:
Haynes mowi:
Disc minimum thickness
Front:
Standard - 4,3-4,7 mm
Service limit - 4.0 mm
Rear
Standard - 5,8-6,2 mm
Service limit - 5,5 mm

pozdro

Inku
[Usunięty]
:
U mnie przy 13 tys.km, krótko po tym jak kupiłem moto, zrobił mi sie luz na przedniej tarczy. Przeglądając fora, orientując się trochę, stwierdziłem, że będę z tym jeździł. Tarcza nie ma najmniejszego progu. Na innych forum chyba hanysów, koleś zrobił tak CBR600 20tys.km. i jeździ dalej. Opowieści, że nity mogą się ściąć to bajki z mchu i paproci.

Tarcza z Suzuki 1200zł a EBC ok. 800zł. Dlatego ja swojej nie wymieniam. W tej chwili 8 tys.km nawinięte na takiej tarczy i jest wszystko ok. Wcześniej był stuk w pierwszej fazie hamowania, teraz go nie ma albo go nie słyszę. Luz się nie powiększył.

Słyszałem, że taką tarczę można zregenerować. Polega to na wymianie nitów. Koszt 200-250zł. Używka po przejechaniu kilku tys.km może być gorsza od tej co masz.

kukaszr
[Usunięty]
: Nowa tarcza hamulcowa na przód
Witam, ostatnio zagłębiłem się w tym temacie bo mój Fred ma już trochę sfatygowaną tarczę.
Na allegro nowa tarcza przednia kosztuje 699zł, wiadomo na bezpieczeństwie sie nie oszczędza. Stare są po 100zł -ale po co kupować starą na jeden sezon, tym bardziej że używane są zazwyczaj z lat 94-96 czyli pewnie będa tak samo zniszczone jak moja :D

Odkryłem przez przypadek gdzie sprzedaja nowe tarcze w bardzo dobrych cenach mianowicie po 230zł +koszty wysyłki.
Na angilelskim ebay.co.uk jest ich całkiem spora kolekcja (nowych) przednie 51Ł a tylna 48Ł.

Wysyłka do polski będzie kosztowała nas pewnie najmniej z 50zł czyli za mniej niż 300zł będziemy posiadaczami nowej tarczy.

W USA pewnie tarcza jest za 10 dol ;d

alesklar
[Usunięty]
:
daj linke do tej tarczy na ebayu :)
ja tez się powoli przymierzam rzed następnym sezonem bo mam już tylko 4,5mm grubości a w między czasie pewnie będę kilka razy w uk to bym sobie kupił ;)

kukaszr
[Usunięty]
:
przednia: http://cgi.ebay.co.uk/Suz...8QQcmdZViewItem

tylna: http://cgi.ebay.co.uk/Suz...6QQcmdZViewItem

:
Eeee... tylna to element zamienny, a wiadomo jaka jest różnica między firmowym, a jakimś zamiennikiem. A co do przedniej to nie powinna mieć tych tulejek poprzecznych? Podejrzewam, że jaka cena taka jakość.

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
:
Jeżeli kupować to tylko markowe (oryginał, Lucas, EBC, ...).
No name wg mnie odpada, zbyt ważny element, jedna z priorytetowych części zamiennych.

Inku
[Usunięty]
:
Majic napisał/a:
Eeee... tylna to element zamienny, a wiadomo jaka jest różnica między firmowym, a jakimś zamiennikiem. A co do przedniej to nie powinna mieć tych tulejek poprzecznych? Podejrzewam, że jaka cena taka jakość.


Przecież to 2 tylne są. Jest napisane, poza tym widać to po mocowaniu.

Tu jest przednia ale używka:
http://cgi.ebay.co.uk/Suz...4QQcmdZViewItem

:
a moze ta bedzie pasowac?
http://img257.imageshack....dsc01380az4.jpg

Nie jeźdź szybciej niż myślisz
cudzilogs500
[Usunięty]
: Problem z tarczą hamulcową
witam
zauważyłem dzisiaj że mam obluzowaną przednią tarczę hamulcowa na tych nazwijmy to''nitach'' żeby nie mylić ze śrubami mocującymi tarczę z felgą.
1.czy tak ma być (wątpie:/)?
2.czy da się to jakoś zregenerować?
3.jeżeli 2 powyższe punkty odpadają to gdzie najlepiej kupić nową tarczę?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.