WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Spodnie na moto
Autor Wiadomość
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

metalbeast napisał/a:
spodobaly mi sie te
http://www.retbike.pl/odz...elite_2008.html


Polecam te spodnie sam mam takie dobrze sie sprawują ;) nie sprawdzałem ich tylko w deszczu ale za to zostały sprawdzone podczas gleby 2 tygodnie temu :zalamany: ani spodniom ani mi w nogi nic sie nie stało.[/quote]
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Keso, a latałeś w nich w takie upały jak w ten weekend (30 stopni w cieniu). Bo ja o swoich, do tego właśnie momentu, napisał bym też że są OK, a teraz najszybciej jak się tylko uda muszę kupić inne :kwasny: Całe lato przed nami, głupio by było teraz kupić spodnie i zacząć w nich latać pod koniec września.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

ja tez mam dokładnie takie i w upały jak się wyjmie podpinkę i pootwiera wywietrzniki to nie jest źle - na pewno się nie pływa - ale wiadomo, że ciepło to jest ;)
 
 
Proxa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

w opisie nie widze ale maja jakies wkladki te spodnie ? na kolana ? czy tam uda ? gompki cokolwiek ?

what? :zdziwko:
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

mają półmiękkie protektory na kolanach :)
 
 
Keso_turbo 


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 124
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008   

leon napisał/a:
Keso, a latałeś w nich w takie upały jak w ten weekend (30 stopni w cieniu)
no nie było mi dane latać w takie upały :( Ale mam już zakupione ochraniacze na takie dni :) i bede śmigał w samych ochraniaczach :) Kurcze musze jak najszybciej zrobić moto bo chciałbym jeszcze z wami pośmigać troche w tym sezonie
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

Keso_turbo napisał/a:
Kurcze musze jak najszybciej zrobić moto bo chciałbym jeszcze z wami pośmigać troche w tym sezonie


Kurcze, a mi tez zrobisz? :D
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Odświeżę trochę temat, bo jestem na kupnie spodni.
Jeżdżę głównie po mieście, czasem do 150km od domu.
Pochodziłem po sklepach oglądałem różne spodnie i mam dylemat. Jeszcze nie spotkałem spodni które by mi odpowiadały. Chodzi o to, że wg mnie są pierońsko grube, w słoneczne dni będzie gorąco! nie mówię o podszewce ale o samym materiale. do tego zazwyczaj czarne.
Druga sprawa to ochraniacze na kolana są małe ochraniają zaledwie kolano(a co z goleniami?) i mam wrażenie że podczas upadku momentalnie się przesuną. Ochraniacze bioder też nie najlepiej bo w większości przypadków wzmocnienie, a nie ochraniacz.
tak się zastanawia czy nie lepiej kupić porządne ochraniacze na kolana + spodenki z ochraniaczami, zależnie od warunków ubierać dżinsy, szturmówki, gore-tex.
Dodam, że mam do wydania max.700zł, nie jest to mało a spodni nie znalazłem.
Nie mówię że wszystkie spodnie sa do d.. ale nie mam szczęścia i nie mogę nic ciekawego znaleźć :/
Macie jakieś propozycje?? Czy w moim przypadku lepiej zainwestować w ochraniacze?
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Mierzyłeś Modekę?
Już nie jedna osoba chwaliła sobie te ciuchy. Ja mam kurtkę, dokupuję teraz do nich spodnie. Ochraniacze są porządne, mają modele z odczepianą membraną i podpinką (nie będie tak gorąco w lecie), dodatkowo air-flow'y.
Spodnie są cenowo właśnie do 700 zł (modele '09).
_________________
 
 
monteki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

sa nie lepiej kupić dwie pary :

mój przykład

Vannuci -spodnie z cordury z podpinką - ochraniacze CE na kolana i biodra , świetnie zrobione i b. wygodne

jeansy motowear ( czy jakoś taK) kupione na scigacz.pl - jeansy z kevlarem , ochranacze CE na kolanach , znakomite na lato

ja zmieściłem się w tej kwocie z dwiema parami spodni ( fakt , kupowałem w dobrych cenach)
 
 
matzec
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Ja kupiłem sobie póki co tylko Mottoweary. W sumie kupując myślałem przede wszystkim o ich "cywilnym" wyglądzie, bo nie uśmiechało mi się popylać np. na uczelnię w czarnych tekstylnych spodniach, jeszcze lepiej jakby były z szelkami ;) Widzę teraz, że ich zaletą będzie też odpowiedniejsza temperatura w lato. Z drugiej strony może przydało by się coś lepszego, gdyby zachciało mi się robić jakieś trasy, ale może spodnie przeciwdeszczowe albo i cały kombinezon - wystarczą.
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

A jak wygląda sprawa z ochraniaczami w Mottoweary? Chodzi mi o to czy dobrze przylegają? Czy w razie slizgu faktycznie chronią?
Bo skoro staramy się maksymalnie dbać o bezpieczeństwo to ubranie ma spełniać swoją rolę. Znajomy kiedyś przyszedł w podobnych dzinsach i średnio to wyglądało, ochraniacz latał po całym kolanie. Nie oszukujmy się, w momencie wypadku ochraniacz się przesunie . Może podczas uderzenia będzie amortyzował, a co później??

Tu jest cytat z testu spodni modeka Melville na motogen
"Ochrona kolan jest bardzo dobra, natomiast na udach protektory są dość cienkie, tak jak, niestety, w niemal wszystkich spodniach. Osobiście wolałbym, żeby producenci używali nieco grubszych ochraniaczy, które zapewniałyby lepszą amortyzację podczas uderzenia o asfalt."
I w pełni się z tym zgodzę. Jak oglądałem te wszystkie gacie to ochrona ud i miednicy to jakaś żenada! Kawałeczek grubszego materiału żeby było, a na kolanach miseczki w rozmiarze A. :hyhy:
Wiem że narzekam, ale wku... mnie już szukanie. Zgodzę się że najlepiej mieć dwie pary spodni na chłodne i ciepłe dni, ale gdzie znaleźć spodnie z porządnymi protektorami kolan i ud?? takie które faktycznie chronią przed urazem..
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

manolo napisał/a:
Chodzi o to, że wg mnie są pierońsko grube, w słoneczne dni będzie gorąco!

wg mnie to dobrze ze sa grube im grubszy material to wieksza ochrona prawda ? lepiej beda chronily od wairtu i przy ewentualnej wywrotceniz cienkie "dizny"
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
matzec
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

manolo napisał/a:
A jak wygląda sprawa z ochraniaczami w Mottoweary? Chodzi mi o to czy dobrze przylegają? Czy w razie slizgu faktycznie chronią?
Bo skoro staramy się maksymalnie dbać o bezpieczeństwo to ubranie ma spełniać swoją rolę. Znajomy kiedyś przyszedł w podobnych dzinsach i średnio to wyglądało, ochraniacz latał po całym kolanie. Nie oszukujmy się, w momencie wypadku ochraniacz się przesunie . Może podczas uderzenia będzie amortyzował, a co później??


W pozycji siedzącej, spodnie są naciągnięte i ochraniacze są zdecydowanie w swoim miejscu. Dodatkowo ich pozycję w górę i w dół i w pewnym stopniu na boki można ustawić pod siebie, bo ochraniacz trzyma się na długi rzep.
Natomiast jak się stoi, no to oczywiście ochraniacz lata, ale to chyba nie ma znaczenia.
Myślę, że ochraniacz zostanie na swoim miejscu w razie uderzenia. Co masz na myśli mówiąc "później"? Nie mam doświadczenia, ale oglądając filmiki na youtubie widzę gości sunących po asfalcie na tyłku, boku, lub toczących się, ale raczej nie szorujących kolanami... ;) Od tego w mottowearach jest kevlarowa podszewka na tyłku, biodrach, z boku uda no i na kolanach.
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Czytając różne artykuły o bezpieczeństwie i odpowiednim ubraniu, autorzy wskazują, że ochraniacz spełnia swoją funkcję gdy ściśle przylega do ciała, specem nie jestem ale też mi się tak wydaje.
Co później? Sam napisałeś że "widzę gości sunących po asfalcie na tyłku, boku, lub toczących się, ale raczej nie szorujących kolanami..."; czy ci goście suną po asfalcie w pozycji jak na motocyklu? Nie, na płasko, nogi i ręce latają na wszystkie strony i wtedy ochraniacz zjeżdża i nie chroni, jak się człowiek toczy to jeszcze gorzej.
Chodzi o to że ja nie mówię jak jest.. tylko pytam doświadczonych kolegów, którzy zaliczyli szlify i jeździli w różnych ubraniach, jak to jest z tymi spodniami, bo na mój chłopski rozum nie jest tak kolorowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.