Brzeczenie/stukot tuz nad cylindrem
Odpowiedz do tematu

Markus
[Usunięty]
: Brzęczenie/stukot tuż nad cylindrem
Z racji że na mechanice nie za bardzo się znam proszę o pomoc. Pogode ostatnio mamy bardzo ładna wiec sie sporo jeździ . Do tej pory gsik chodził "żyleta" jednak od dwóch dni pojawiło się pewne brzęczenie/stukot tuż nad cylindrem (raz głośniej , raz ciszej , są takie sytuacje że nic nie puka a po chwili zacznie) Osłuchałem więc silnik (stukot nie jest taki metaliczny tylko jakby sie 2 kulki plastikowe zderzały :) ) . Sam dźwięk wydobywa się nad cylindrem tylko z jednej strony w miejscu które zaznaczyłem na rysunku . Jest ktoś może w stanie stwierdzić co to może być i powiedzcie mi czy mogę spokojnie jeździć czy lepiej odrazu jechać na serwis.


:
jedź do serwisu z motocyklem na przyczepce. to moze byc cos z rozrządem lub napedem obrotomierza. sprawa może byc powazna , nie jeździj z takim defektem.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Markus
[Usunięty]
:
Breżniew napisał/a:
jedź do serwisu z motocyklem na przyczepce. to moze byc cos z rozrządem lub napedem obrotomierza. sprawa może byc powazna , nie jeździj z takim defektem.


no pięknie a myslałem że bedzie to jakaś błahostka(bo 1 dzień stukało chwile a później przestało, zimny nie stukał dopiero jak się zagrzał ) , jeszcze jedno jest dziwne jak na nim siedze wiadomo stuka z prawej strony (tak jak zaznaczyłem na rysunku) jak przechyle moto w lewo stuka głośniej a jak przechyle w prawo to przestaje stukać . Niemniej dzięki jutro wybieram sie na warsztat.

MATI.Evo
[Usunięty]
:
Z tego co mi wiadomo, to jest wada fabryczna ;) Jest to związane z rozrządem. Zlikwidowali to po '94 r. Kończy się to na założeniu jakiejś podkładki ;) Więc raczej to nic poważnego.

:
MATI.Evo napisał/a:
Z tego co mi wiadomo, to jest wada fabryczna ;) Jest to związane z rozrządem. Zlikwidowali to po '94 r. Kończy się to na założeniu jakiejś podkładki ;) Więc raczej to nic poważnego.


Jesteś tego na 100%pewny ze to podkładka? - Nie! Więc w tym wypadku lepiej dmuchać na zimne niz potem inwestować w droga naprawę silnika.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
MATI.Evo
[Usunięty]
:
Napisałem raczej to nic poważnego :)

milowski
[Usunięty]
:
Sprawdź czy masz dokręconą pokrywę. Mi też tak stukało, okazało się że poluzowała się, nie wiem jakim cudem.

Bartek_nt
[Usunięty]
:
Witam. U mnie równierz pojawił się jakiś taki dzwiwny dźwięk co prawda trudno mi go porównać do zderzania się dwóch plastikowych kulek :D aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi o to samo (takie specyficzne charknięcie takie delikatne kr kr:)) raz jest raz go nie ma...pytanie do Markusa rozwiązałeś ten problem? Jeżeli tak to podziel się informacją co to było, żebym widział czy mam się bać. Z góry dzięki. Pozdro

Kondal
[Usunięty]
:
mi tak stuka od dwóch lat tylko jak się nagrzeje i nic sie do tej pory nie stało, rozmawiałem z paroma osobami i twierdza że to jest wada fabryczna....

Bartek_nt
[Usunięty]
:
No u mnie też dźwięk ten pojawia się raczej po dłuższej chwili(przy rozgrzanym silniku). W każdym razie dzięki, będę bardziej spokojny. Pozdro

KOPER
[Usunięty]
: Do Markusa
Czy już wiesz jaka była tego przyczyna bo ja mam to samo i nikt nie może powiedzieć co tak stuka jak jest ciepły myślałem ze trzeba zrobić regulację zaworów wiec zrobiłem ale nadal to samo dzięki pozdro. A jeszcze jedno jak jest ciepły to wolne obroty kręcą sie do 3 tyś a jak jest zimny to normalnie 1300 czy ktoś wie co to może być? Dzięki pozdrawiam.

nordtrans
[Usunięty]
:
U mnie czasami też poklekocze zawór, ale przegazuje i przestaje;p

retro303
[Usunięty]
:
Panowie nie chce zakladac nowego tematu wiec prosze o porade. Jezeli w zaworach ma cos stukac, pukac itd to bedzie predzej na zimnym silniku czy po rozgrzaniu? Po odebraniu z serwisu i regulacji zaworów mialem jeden "podparty" gość powiedzial ze raczej nie wypalilo gniazda itd, ze pozyje jeszcze GS, a jezeli jest tam cos nie tak to uslysze to? Czasami mam wrazenie jak juz dobrze cieply silnik ze takiego tyrkania dostaje razem oczywiscie dodawaniem obrotów.

retro303
[Usunięty]
:
...tak jak napisal kolega wyzej takie obijajace sie o siebie plastikowe kulki...;) Strasznie drazniace to jest...;(

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.