22 sposoby aby popsuc sobie motocykl
Odpowiedz do tematu

: 22 sposoby aby popsuć sobie motocykl
Szukając zupełnie innych informacji wpadł mi artykół ze świata motocykli -> http://m.swiatmotocykli.p...67234.html?as=2

Polecam szczególnej uwadza punkty:1, 4, 8, 10, 12, 14, 15, 18 zwłaszcza punkty 1, 12, 14 i 18 wszystkim pożal się Boże mechanikom i handlażom, którzy młodego adepta motocyklowego próbują wydoić na każdym kroku.

A jaka jest wasza opinia o tezach tam zawartych?

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Atykuł nosi tytuł "22 sposoby aby popsuć sobie motocykl". Dodam jeszcze dwa: 1 ciągłe jeżdżenie na półsprzęgle przy niskich prędkościach;
2) parkingówki. nie pomagają klamkom, zegarom, kierunkowskazom :D

:
Ad. 1.
Nie do końca się zgadzam. Koniec zeszłego roku i początek tego jeździłem 100 konnym motocyklem z oponą tylną Metzeler wyprodukowaną w 2004 roku. Żyję.

Ad. 4.
Odnośnie przewodów hamulcowych - mało kto w kilkunastoletnim motocyklu wymienia gumowe przewody i nie słychać o tym, żeby jakoś pękały. Ile jest takich tematów na forum? nie znam żadnego.

Ad. 5.
Jestem uczulony na właśnie taki serwis hamulców i tutaj się zgadzam, że to bardzo ważne aby potem uniknąć problemów "zapiekł się tłoczek, co robić?!"

Ad. 8.
W starych, używanych motocyklach kupowanych z drugiej ręki wymiana płynu hamulcowego metodą przepuszczamy przez układ nowy wg mnie jest niewłaściwe, w zaciskach za tłoczkami zostanie stary płyn lub coś co płynem było 10 lat temu i nie da się tego pozbyć bez rozbierania zacisku, a jak wiadomo w tym miejscu jest najwyższa temperatura.

Reszta ok.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.