WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Lusterka
Autor Wiadomość
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

metalbeast napisał/a:
no właśnie dla tego się pytam, zeby nie wygladalo jak wieś.
A jakie byś proponował? podobaja mi sie prostokątne, chromowane jednak... a jak mam juz i tak cos kupic to ma wygladać, działać i spelniac swoja funkcje ;]

przy okazji: ni do gs np nie pasuje pług :] wiec to wlasnie kwestia gustu chyba, byle nie przesadzić

Dlatego powinieneś kupic takie lusterka jak Tobie pasują. Nie my lecz Ty będziesz śmigał swoim sprzętem, dlatego Tobie to ma się podobac. Co z tego, że większości będą się pasowały, jeżeli Tobie nie będą- to nie ma sensu. Spodobały Ci się tamte- kupuj i bądź zadowolony :)
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

wydaje mi się, że do GSki pasują najlepiej czarny oryginalne lusterka ewentualnie jakieś podobne zamienniki ale raczej nie ociekające chromem.
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

Grzechu16 napisał/a:
wydaje mi się, że do GSki pasują najlepiej czarny oryginalne lusterka ewentualnie jakieś podobne zamienniki ale raczej nie ociekające chromem.


no to czemu w tych nowych montują chromowane... eh.
Musze sam sprawdzic co bedzie ok, tak jak pisze mati.evo wyżej. Tylko jaki gwint w gs jest M10?
 
 
sebastiantoja 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 171
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Tych, co wyglądają jak kije od golfa na pewno nie bierz! Wczoraj kupiłem GS'a i miał zamontowane takie lusterka. Trudno jest ustawić, a jak już to zrobisz to i tak nic nie widać. Ja poszukam oryginalnych...
_________________
To be old and wise, don’t we first have to be young and foolish?
 
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

z tymi chromami to wszystko zależy jaka jest jakość wykonania - jeśli jest to plastik z chromowaną farbką, typu made-in-china no to wiocha, natomiast jeśli ładnie wykonane to czemu nie myślę, że mogą pasować, najlepiej zrobić przymiarkę więc raczej nie porwał bym się na zakupy na allegro :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

sebastiantoja napisał/a:
sebastiantoja


masz racje, badziewnie wyglądają. Napatrzyłem się na inne i te teraz wydaja sie lipne.

Cytat:
alesklar


Dokladnie, nie mam zamiaru pakować jakiegos badziewia. Jeszcze sie do motocyklowego przejade, bo gosc tez ma tam spory wybór, to może cos przypasuje i moze akurat nie chrom. Choć te, oryginalne, ktore są jako chromowane pasują. Gdyby jeszcze spełniały swoją funkcje to by zostały...
 
 
sztamber
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

Odświeżę troszkę..
Pytanko mam czy ktoś ma na zbyciu tudzież wie gdzie nabyć wkład do lusterka.Dziś właśnie straciłem..przeszukałem allegro ,ale samych wkładów nie znalazłem a całego kompletu lusterek to raczej nie będę kupował..
tak się zastanawiam czy ewentualnie jakiś szklarz by mi nie przyciął...
 
 
arek_b
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

Kupić same wkłady to pewnie będzie ciężko. Każdy szklarz przytnie za parę zł. Sam planuję się wybrać, w obecnych coraz mniej widać :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

zobaczcie te lusterka jak możecie:
http://www.allegro.pl/ite...0_lu11196_.html

http://www.allegro.pl/ite...m10_od_ss_.html

może ktos z was miał kontakt z nimi i wie czy się nadają do GSa.
Specjalnie wybrałem czarne lakierowane bo plastikowe mi sie srednio podobają, a chromy jednak troche nie pasują.
Co sądzicie? bo do tej pory nic nie kupiłem, ale te dwa to moje typy od dluższego czasu.
 
 
sztamber
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

tam masz rozmiar gwintu podany..niestety nie wiem jaki gwint jest w gs-ie:)
jak uda mi się dowiedzieć to dam halo:)
szklarz wkleił mi wkład za 10 złotych z zadowoleniem zostawiłem mu 20 :D
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Sie, 2008   

gwint M10 jest. Ale miałem na myśli czy pasują wizualnie :) Bo może ktoś ma, używa i wie czy warto czy nie. Nie mam zamiaru ich poprawiać co chwile jak te obecne...


*dodane*

Już sobie dobrałem lustereczka. Takie same jak ma CZOKO w swojej maszynie. Pasują do GSa idealnie jako alternatywa standardowych czarnych plastików.
Założyłem je zamiast okrągłych srebrnych.
Kiedy wziąłem je do ręki zdziwiłem się - o kurcze ale małe, może być lipa. Po założeniu okazało się, że widać w nich lepiej niż w tych okrągłych srebrnych, a i do GSa pasują bardzo dobrze.

Tu pare zdjeć z komórki. Może kiedys porobie nowe to dam do działu ze sprzętami ;]





jednym słowem -polecam.
 
 
yabdach
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

Także wymieniłem lusterka. Te, które miałem, oryginalne czarne, jakość nie bardzo mi się podobały i miały słabą widoczność. Kupiłem chromowane podłużne. Jak na poniższych zdjęciach.





Był tylko mały szkopuł z montażem, bo imbus był za długi by zmieścił się w prawym mocowaniu lusterka na kierownicy (przeszkadza poprzeczna śruba, której po lewej stronie nie ma). Za to z nakrętką kontrującą daną do zestawu zamocowane lusterka wyglądały brzydko. Tak więc musiałem użyć brzeszczotu.



Teraz o samych lusterkach.
Najpierw wady.
- są trochę za nisko położone, trzeba skierować wzrok na dół, by zobaczyć w nich odbicie
- są szeroko rozstawione
- są skręcane w dwóch miejscach (tych pod czarnymi osłonkami) i mogą się poluzować
- zakończenie blachy od strony lustra mogło by być bardziej subtelne (tego nie widać na zdjęciach)
Teraz zalety:
- przez to, że są szerokie i podłużne sporo w nich widać
- skręcane elemetny pozwalają na sporą regulację, a od biedy skrócenie
- ładnie się komponują z mocowaniami i chromowaną lampą (moim zdaniem rzecz jasna)
 
 
Hubix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

Ja mam pytanie, czy te lusterka:



http://www.allegro.pl/ite...0_polecamy.html

To jest to samo co orginały w GS tylko bez napisu Suzuki tak ? Chodzi mi o ramię i kształt lusterka..
 
 
szarlej
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Cytat:
Ja mam pytanie, czy te lusterka:



http://www.allegro.pl/ite...0_polecamy.html

To jest to samo co orginały w GS tylko bez napisu Suzuki tak ? Chodzi mi o ramię i kształt lusterka..

ja dokładnie te kupiłem i były idealne, wszystko było w nich widać, ale widocznie mało wytrzymałe bo dzisiaj ojciec wprowadzał motocykl do garażu i wywrócił :wstyd: i lusterko się połamał, muszę się rozejrzeć za nowymi....
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

wyżej napisałem, że polecam, ale już trochę zmieniłem zdanie.... mogły by być szersze. Oczywiście piszę o tych moich. Nie są złe, ale miałem porównanie u kumpli i troche lipa.
Wyglądają na moto gites ;]
Ale widać w nich tyle: 40% ramiona, 20% pobocza, 40% tego co trzeba, no i ogromne martwe pole mają. Kumpel za mną jechał a ja się zastanawiałem gdzie on się podział :wstyd:
Jednak motocykle z owiewką jak np gs500F czy półowiewką maja tą przewagę, że lusterka są wysunięte bardziej do przodu, przez co widać w nich elegancko to co chcemy. No cóż. jakoś sobie trzeba radzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.