WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
slizga mi sie sprzeglo...;(
Autor Wiadomość
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   slizga mi sie sprzegło...;(

Koledzy co mam zrobic, po odebraniu Gsa z serwisu poczulem mocny slizg sprzegla gdy jechalem np na 3, 4 biegu i obroty przekraczaly 5tys... podregulowalem linka i jest OK, choc we dwie osoby i tak potrafi poslizgnac sie gdy chce mocniej pojechac, jezeli popuszczam wiecej to juz skrzynia dostaje w tylek, czuc lekkie szarpniecie na postoju albo gdy jade pomalu i zredukuje do jedynki to nie raz uslysze zgrzyt;( a jedynka nie zawsze mi chce wejsc... musze odpuscic albo odepchnac sie noga i dopiero. Czy to kwestia tego ze wymienili mi olej na nowy? Czy tarcze sprzeglowe juz zjechane maja korki? czy ewent. w silniku mozna jeszcze regulacja cos poradzic na to? Pozdrawiam.
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Co do serwisówki po polsku to przyznaje sie ze nie jestem internetowym ASem i nie bardzo wiem co dalej mam zrobic znajdujac sie juz w tym miejscu wiec bardzo bym prosil o pomoc. http://rapidshare.com/fil...kcja_GS500E.pdf
 
 
FighteR-600
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

jak chcesz ściągnąć tą instrukcje to kliknij ''FREE'' a potem odczekaj tam czas jaki będziesz miał do rozpoczęcia ściągania i potem wpisz kod (tylko te literki w których są ukryte koty :) ) i pobierz....

co do sprzęgła to mam podobnie tzn. nieraz nie chce mi wejść jedynka jak stoję na światłach i co niektóre biegi przy wbijaniu potrafią mi zarzęzić....
może ktoś coś poradzi... co można zrobić, podregulować, aby to lepiej chodziło...
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   Re: slizga mi sie sprzegło...;(

retro303 napisał/a:
Koledzy co mam zrobic, po odebraniu Gsa z serwisu poczulem mocny slizg sprzegla gdy jechalem np na 3, 4 biegu i obroty przekraczaly 5tys... podregulowalem linka i jest OK, choc we dwie osoby i tak potrafi poslizgnac sie gdy chce mocniej pojechac, jezeli popuszczam wiecej to juz skrzynia dostaje w tylek, czuc lekkie szarpniecie na postoju albo gdy jade pomalu i zredukuje do jedynki to nie raz uslysze zgrzyt;( a jedynka nie zawsze mi chce wejsc... musze odpuscic albo odepchnac sie noga i dopiero. Czy to kwestia tego ze wymienili mi olej na nowy? Czy tarcze sprzeglowe juz zjechane maja korki? czy ewent. w silniku mozna jeszcze regulacja cos poradzic na to? Pozdrawiam.


Co za olej wlano w serwisie? Podaj dokładnie markę i typ. Moze zalano olejem samochodowym?
Sprzęgło powinno byc tak wyregulowane by miało ok 1 cm luzu na koncu klamki.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
dudek3300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Mi tez sie tak czasami zdarza ze jedynka nie chce mi wskoczyc jak chce ruszyc, musze wtedy motocykl popchnac ciutke do przodu, ale zauwazylem ze dzieje sie to tylko wtedy gdy motor jest bardzo rozgrzany, 35stopni w sloncu i stoje w korku. jak ostygnie juz troche to skrzynia pracuje idealnie. a olej mam swierzo co zalany castrol specjalny do motocykli o gestosci 20W40.
 
 
Robi28
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

z jedynką to standard zawsze tak jest i to jest normalne
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Witam was, dzieki za pocieszenie ze z jedynka to standard;) Musze odpuscic klamke i wcisnac znow albo popchnac zeby wbic, Gdy silnik jeszcze dobrze sie nie nagrzeje to wtedy dziala idealnie, przy redukowaniu na ciepłym juz nie raz taki bolacy mnie dzwiek slysze, takie trach... Co do oleju to nie wiem jaki wlali, nie pamietam ale chyba 10W40 jezeli chodzi o klase. U mnie na klamce sprzegla jest moze z dwa mm luzu jak cieplejszy juz silnik... Czy sruba w silniku lepiej probowac cos z tym robic? Sprzeglo oczywioscie na cieplym sie reguluje? Pozdrawiam serdecznie.
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

retro303 napisał/a:
chyba 10W40 jezeli chodzi o klase


tylko tak jak wcześniej breżniew napisał mogli samochodowy wlać a do moto jest inny bo smaruje przy okazji skrzynię biegów i pozwala przenosić napęd bo sprzęgło w nim pracuje.
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

retro303 napisał/a:
Witam was, dzieki za pocieszenie ze z jedynka to standard;) Musze odpuscic klamke i wcisnac znow albo popchnac zeby wbic, Gdy silnik jeszcze dobrze sie nie nagrzeje to wtedy dziala idealnie, przy redukowaniu na ciepłym juz nie raz taki bolacy mnie dzwiek slysze, takie trach... Co do oleju to nie wiem jaki wlali, nie pamietam ale chyba 10W40 jezeli chodzi o klase. U mnie na klamce sprzegla jest moze z dwa mm luzu jak cieplejszy juz silnik... Czy sruba w silniku lepiej probowac cos z tym robic? Sprzeglo oczywioscie na cieplym sie reguluje? Pozdrawiam serdecznie.


masz za mocno naciągnięta linke sprzęgła . Poluzuj naciąg na klamce. Przy silniku nic nie ruszaj. Na koncu klamki zakonczonym kulka powinien byc ruch jałowy ok 1 cm , nie mniej i nie wiecej.
jak regulacja luzu nie pomoze to zmień olej na motocyklowy majacy oznaczenie na butelce JASO MA.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Witam, dzieki za odpowiedzi. Co do oleju to nie pamietam producenta, ale byl to serwis motocyklowy wiec raczej oleju samochodowego by mi nie lali... Jak dam na tyle luz na klamce ze okolo 1cm jest to biegi mi chodza ze stukiem i zgrzytami przy redukcji a nie chcialbym skrzyni zajechac;( Mimo wszystko wymienie na olej motocyklowy, jest jakis w miare nie bardzo drogi i dobry? Pozdrawiam.
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Motul 5100
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

a czy moze byc np. ten? Shell Advance VSX4
10W-40, 15W-50. Gs 95 rok wiec troche juz przejechał, licznik niby pokazuje niecale 40tys. ale moze miec wiadomo jeszcze raz tyle. Potrzebuje olej ktory ewent. moze mi w zakładajac wyjechanych tarczach sprzegłowych, czy jest w ogole taki?

który pomoze... na wczesniejszym oleju nic sie nie dzialo.
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

może być shell, marka w sumie nie jest istotna. ja jeżdżę na motul 10W-40 ale jak sprzęgło ci się ślizga to skłaniał bym się ku gęściejszemu.
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

retro303 napisał/a:
Shell Advance VSX4 10W-40

Jeżdżę na nim i u mnie wszystko paca. Rocznik 92, na liczniku 46k km ( niby :x ), ale w tym sezonie przejechałem lekko ponad 2000 km i nie wziął ani 50 ml ( nadal full na bagnecie )
 
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

retro303 napisał/a:
Witam, dzieki za odpowiedzi. Co do oleju to nie pamietam producenta, ale byl to serwis motocyklowy wiec raczej oleju samochodowego by mi nie lali... Jak dam na tyle luz na klamce ze okolo 1cm jest to biegi mi chodza ze stukiem i zgrzytami przy redukcji a nie chcialbym skrzyni zajechac;( Mimo wszystko wymienie na olej motocyklowy, jest jakis w miare nie bardzo drogi i dobry? Pozdrawiam.


Ustaw luz taki jak napisałem. To , że na zimnym silniku stuka i zgrzyta przy wrzucaniu 1 to normalne. Sa to objawy sklejonego sprzęgła przez olej. Po rozgrzaniu powinno byc ok.
Przed odpaleniem zimnego silnika wrzuć 2 i na wciśniętym sprzęgle popchnij motocykl do przodu kilka razy az sprzęgło sie rozłączy. wtedy odpalaj i w drogę. Dobry olej zmnieszy zarówno klejenie sprzęgła jak i jego poslizg.

Jesli mimo odpowiedniego oleju i prawidłowej regulacji dalej będzie żle to zostaje rozbiórka i wymiana tarcz ze sprężynami.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.