co po zakupie GS'a
Odpowiedz do tematu

Emilos
[Usunięty]
: co po zakupie GS'a
Hej. Jako świeży posiadacz GS'a :hyhy: chciałem się dowiedzieć co starzy wyjadacze proponowaliby aby zrobić w serwisie. Sprzedający wspominał coś o regulacji gaźników oraz sprawdzeniu zaworów. Jaki to może być koszt.? Pierwsze 100km przebiegu mam za sobą i jakoś nic nie zauważyłem by coś było nie tak. Aczkolwiek mam świadomość, iż motocykl ma 20lat i warto się tym zainteresować. Zastanawiam się również jak przygotować moją Suzi ;) do zimowego garażowania. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

mocar
[Usunięty]
:
Ja tam starym wyjadaczem nie jestem ale wiem że info na temat przygotowania suzi do zimy znajdziesz na forum. Jeżeli nie zauważyłeś nic niepokojącego możesz spokojnie poczekać do końca/początku sezonu, i wtedy zrobić kompletny serwis. Koszt zależy od tego czy będziesz to robił sam czy u jakiegoś magika. Magik magikowi nie równy, ceny również :)

Bonzo
[Usunięty]
:
Luz zawrowy i kompletny serwis gaźników na dzień dobry, świece wyminić, komplet filtrów, zmiana klocków i płynu hamulcowego. Do tego jakiś przyzwoity olej i śmigać.

No jeszcze pytanie czy opony dobre ;)

:
jeszcze można zmienić olej w lagach.

:
ja po zakupie GS'a strzeliłbym sobie w łeb :troll2:


:rotfl:

Emilos
[Usunięty]
:
I chyba postąpię tak jak kolega Mocar podpowiada, czyli do tematu wrócę podczas długich zimowych wieczorów :oczami:

:
Po zakończeniu sezonu możesz też olej wymienić.

Emilos
[Usunięty]
:
A właśnie, jak to w końcu jest z tym olejem. :looka: bo różne opinie już słyszałem. Czy lepiej wymienić olej przed zimą aby ze starego oleju się coś nie wytrącało, tylko czy wówczas nie trzeba znowu oleju wymienić przed sezonem ?? Czy może spuścić go kompletnie i zalać świeży przed sezonem ?? :mur:

:
Zdania są podzielone. Tak jak z odpalaniem silnika w zimę na parę minut...

Poczytaj i wybierz opcje która bardziej do Ciebie przemawia.

Ja będę zmieniał przed zimą i nie odpalam moto do wiosny.

Bonzo
[Usunięty]
:
Najlepiej go po prostu wyminić, a jeszcze lepiej, żeby w ogóle był w silniku....

:
imho lepiej wymienić na początku sezonu. Na koniec sezonu warto zalać bak do pełna, żeby przypadkiem rdza nie zaczęła się robić. Poza tym można zawory obejrzeć, opony, napęd, klocki i takie tam bzdety. Z gaźnikami też wstrzymałbym się do początku sezonu.

5*
:
Wyjąc akumulator i zanieść go do domu, tam go raz na jakiś czas podładować.
Wykręcić świece i wlać po 30ml oleju, zakręcić rozrusznikiem
Spuścić paliwo z komór pływakowych
Zatankować bak do pełna + 200 ml denaturatu
Wyczyścić łańcuch i go nasmarować
Napompować koła i postawić GSa na stopke centralną, lewarek pod wydech + deska i odciązamy przednią oponę, ewentualnie raz na miesiąc ja przekręcać

Można długo pisać, bo takich tematów jest sporo.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.