Kolor Swiec Zaplonowych
Odpowiedz do tematu

marcincs
[Usuniêty]
:
Na pewno s± odpowiednie, w ogóle ¶wiece DPR7EA9 maj± inny cyplik i nie wesz³yby mi fajki na nie. Mog³em nie ruszaæ nic. Czy jest sens samemu ruszaæ ¶rubki ze sk³adu mieszanki?? Czy ma to du¿y wp³yw na synchroniczn± pracê obu ga¼ników? Mo¿e w t± stronê pokombinowaæ?

:
¦ruba sk³adu mieszanki reguluje tylko w zakresie niskich i przej¶cia z niskich na ¶rednie. w tym wypadku bym jej nie rusza³ samemu. Potrzebne by by³o potem synchro.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
Czyli kaplica, bo mo¿liwo¶ci siê wyczerpa³y :D Mo¿e te nowe ¶wiece potrzebuj± wiêcej czasu ¿eby siê wypaliæ na odpowiedni kolor jak te stare, przecie¿ ¿adnych regulacji nie przeprowadza³em a filtr powietrza da³em ten stary. Silnik równo pracuje, dobrze wkrêca siê na obroty jak równie¿ z nich schodzi.- teoretycznie wszystko jest cacy tylko ten kolor mnie martwi. Na nowym filtrze by³ jeszcze ¿wawszy. Nie wiem jak siê ma uboga mieszanka do osi±gów. Natomiast gdy mia³em nowy filtr i iglicê na 4 rowku od góry to zauwa¿y³em taki jakby gwizd, ¶wist w rytm pracy silnika-tak mi siê wydawa³o, pojawiaj±cy sie na krótko w czasie gwa³townego ruszania lub przyspieszania. Teraz jakby usta³, je¶li siê pojawia to bardzo rzadko.
B±d¼ tu cz³owieku m±dry :D

Mawet
[Usuniêty]
:
Wyj±³em ostatnio ¶wiece w swoim moto, ¿eby je sprawdziæ. Nie mia³em ¿adnych podejrzeñ, ¿e mieszanka mo¿e byæ za bogata, moto nie kopci³o etc. A jednak ¶wiece okaza³y siê czarne. Rozumiem ¿e muszê teraz opu¶ciæ iglicê o 1 rowek. Ale czy mogê u¿yæ tych okopconych ¶wiec? Czy mo¿na je jako¶ odczy¶ciæ, czy raczej warto by by³o kupiæ nowe?

:
Nad kuchenk± gazow± wypaliæ, by³o o tym ju¿ na forum.
Je¿eli nie wiesz kiedy ¶wiece w GS-ie by³y wymieniane to mo¿esz je wymieniæ, koszt ok. 30 z³ za 2 sztuki.

Mawet
[Usuniêty]
:
hmm ale ja nie mam zalanych ¶wiec, wiêc co pomo¿e wypalanie nad kuchenk±? Raczej my¶la³em o odczyszczeniu ¶wiec drobnym papierem ¶ciernym.
Czy mo¿liwe jest to, ¿e mieszanka jest tak naprawdê dobra, a okopcenie ¶wiec jest wynikiem tego, ¿e motocykl ostatnio nie je¼dzi³, tylko by³ parê razy odpalany (rozruch oczywi¶cie na ssaniu) na jakie¶ 2 minuty.
Wyj±³em dzisiaj iglicê i na ile mog³em zajrza³em do ga¼ników wygl±daj± na czyste.

:
Mawet napisa³/a:
(rozruch oczywi¶cie na ssaniu) na jakie¶ 2 minuty
i wszystko w tym temacie

wykonuje przeróbki motocykli.
Mo¿liwo¶æ wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kura¶ :troll2:
Mawet
[Usuniêty]
:
kurcze ju¿ zg³upia³em zupe³nie, ¿eby zubo¿yæ mieszankê muszê przestawiæ iglice na górny czy dolny rowek? Jak teraz mia³em na 3 od góry to muszê iglicê ustawiæ na 2 czy 4 rowku?
¯eby by³a jasno¶æ rowki w iglicy liczê tak ¿e za górê iglicy przyjmujê ten jej fragment z rowkami.

Leon84
[Usuniêty]
:
¦wiece masz odpowiednie dla GS 500?
Przestawienie iglicy pewnie odbije siê czkawk± - dos³ownie
Mo¿e warto skorygowaæ sk³ad mieszanki i sprawdzisz szczelno¶c uk³adu ssania...
Filtr powietrza czysty ?

[ Dodano: Pi± 17 Lip, 2009 ]
Mawet napisa³/a:
Raczej my¶la³em o odczyszczeniu ¶wiec drobnym papierem ¶ciernym.

Nie polecam.
hubertgontarz napisa³/a:
Nad kuchenk± gazow± wypaliæ
:super:

Mawet
[Usuniêty]
:
¶wiece jednak wymieniê, nie wiem kiedy by³o to robione, koszt du¿y to nie jest, a ¶wiece nie wygl±daj± na ¶wie¿e.

Filtr powietrza nie wygl±da na jaki¶ zasyfiony. Choæ te¿ ciê¿ko mi powiedzieæ, bo nie mam porównania jak powinien wygl±daæ "czysty" filtr, a jak wygl±da ju¿ zasyfiony

Iglicê ustawi³em na razie na 2 rowku od góry. Jeszcze nie z³o¿y³em motocykla, wiêc nie wiem jak bêdzie teraz dzia³aæ. Je¶li bêdzie niedobrze, wrócê z ustawieniami iglicy na 3 rowek i wymieniê filtr powietrza.
Nie chcê na razie ruszaæ regulacji sk³adu mieszanki, bo wi±¿e siê to z synchronizacj± ga¼ników (z tego co wyczyta³em na forum), a tej operacji sam nie zrobiê. Je¶li konieczna bêdzie ingerencja w ustawienie sk³adu mieszanki oddam moto do serwisu na regulacje ga¼ników.

A w jaki sposób sprawdzisz szczelno¶æ uk³adu ssania? To mój pierwszy motocykl i jestem zielony w tym temacie. Dopiero wdra¿am siê w mechanikê.

Franek301
[Usuniêty]
:
Mam pytanie Czy jak kupujecie nowe ¶wiece to zmieniacie przerwê na elektrodach??

[ Dodano: Pi± 11 Gru, 2009 ]
Witam. mam Pytanie czy jak zmieniacie ¶wiece na nowe (NGK DPR8EA9) to zminiacie przerwê elektrod na ¶wiecach??

hubert
[Usuniêty]
:
nie ew mo¿na sprawdziæ 0.8 0.9mm

kuboslawa
[Usuniêty]
:
Witam przy zmianie rowka w iglicy na co zwróciæ szczególn± uwagê by nic nie zepsuæ?? Mam zbyt ubog± mieszankê ( ¶wiece bialutkie) bêdê to robi³ w Gs;e pierwszy raz a nie chce nic sknociæ. Doradzi kto¶ :D ??

Domin46
[Usuniêty]
:
Witam Kubos³awa, tam nie ma co sknociæ. Wyjmij najpierw z membrany jedn± iglicê i zobacz jak te wszystkie podk³adki s± na³o¿one, prze³ó¿ klipsa o 1 lub dwa rowki w dó³ i z³ó¿ z powrotem. To samo z drug±. Robi³em to niedawno, bo ustawili mi w serwisie na 2-gim rowku od góry i te¿ ¶wiece na bia³o wypalone by³y. Przestawi³em o 2rowki w dó³. Tam naprawdê nie ma co sknociæ.

Pozdrawiam,
Domin46

biernus
[Usuniêty]
:
Witam.
Ja wla¶nie po 6000 wymieni³em ¶wiece z NGK na NGK jak fabryka przykaza³a. Sama wymiana "by Kicek - Garage" ;D . Kolorek jak widac. Jakie¶ komentarze?


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.