Kolor Swiec Zaplonowych
Odpowiedz do tematu

marcincs
[Usuniêty]
: Kolor ¦wiec Zap³onowych
Witam!
Wymieni³em filtr powietrza oraz ¶wiece, efekt zauwa¿alny - przyspieszenie i lepsze wkrêcanie siê na obroty. Przejecha³em oko³o 3-5km odkrêci³em ¶wiece i zobaczy³em, ¿e sa bardzo jasne siwe nawet mo¿e bia³e (kolor elektrod). Wniosek - uboiga mieszanka :P Czy wystarczy d¼wignaæ iglicê czy lepiej regulacjê ga¼ników przeprowadziæ? Je¶li tylko iglicê to jak to siê robi, mia³êm ga¼niki na wierzchu ale wygladaj± one inaczej ni¿ w moich poprzednich "pi¼dzikach" i nie chcia³em ot tak sobie rozkrêcaæ i szukaæ - domy¶lam siê ¿e iglica jest jedna wspólna dla obu??
Pozdro

:
Trzeba podnie¶æ iglice. Znajduj± sie one pod czarnymi pokrywkami w przepustnicach suwakowych z membranami. Podnie¶ iglice o 1 rowek do góry.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
Mam jeszcze jedno pytanie, na którym naciêciu powinny byæ ustawione iglice, tak oryginalnie, fabrycznie ?? :D

:
Oryginalnie sa na 3 od góry.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
Ja po wymianie filtra powietrza i ¶wiec d¼wign±³em obie iglice na 4 rowek od góry, poje¼dzi³em trochê i ¶wiece nie s± takie jak byæ powinny. Elektroda z prawego cylindra jest jasna taka metaliczna a z lewego ma tak samo tylko na jej koñcu mo¿e tak z 2,5-3mm a reszta jest okopcona na czarno. :(

:
W takim razie musisz pojechaæ na regulacje ga¼ników do serwisu. Mo¿e masz co¶ skopane z poziomem paliwa i synchro.
Ile Km przejecha³e¶ po podniesieniu iglic? 10 - 100?
Interesuje nas kolor izolatora wewn±trz ¶wiecy a nie samych elektrod.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
nieca³e 10km kolor izolatora jedna ma na pewno ciemny okopcony a druga to nie wiem , pójde zobaczyæ. Mam rozumieæ,¿e kolor elektrod jest nieistotny, i zwracaæ uwagê tylko na koor izolatora?

marcincs
[Usuniêty]
:
I jeszcze jedno: gdy podnosi³em iglice po wyci±gniêciu membran zauwa¿y³em ¿e ten plastik z którym s± po³±czone, i który chodzi w górê i dó³ by³ ubrudzony (substancja podobna do smaru grafitowego ale bardzo gêstego-jakby odparowanego). Nie czy¶ci³em tego bo nie wiem czy ma to tam byæ czy nie. Na ¶ciankach i wierzchu tej ¶luzy w których chodz± plastiki z osadzonymi przepustnicami te¿ trochê tego by³o - czy¶ciæ czy nie ?? :D

:
Przepustnice powinny byc czyste , bez ¿adnego smaru czy nalotu. Izolator ¶wiecy powinien byæ koloru jasno br±zowego. Zrób d³u¿sz± trasê z kilkadziesi±t kilometrów by porz±dnie zagrzaæ silnik i wtedy sprawdziæ kolor.
Niemniej na 4 rowku powinny ga¼niki chodziæ prawid³owo.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
Jeszcze raz od pocz±tku: wymiana filtru powietrza oraz ¶wiec, zmiana zawieszenia iglic na 4 rowek od góry - efekty na fotkach.
Tak jak Bre¿niew poradzi³ poszed³em poje¼dziæ i zrobi³em fotki ¶wiecom.

Przed zmianami: http://www.fotosik.pl/pok...efdf721763.html
Po zmianach: http://www.fotosik.pl/pok...8584b18eb2.html

Proszê o porady, mo¿e daæ z powrotem stary filtr i ¶wiece oraz iglice na 3 rowek, ale trochê tak g³upio jak ju¿ kupi³em te elementy :D

:
¦wiece ze zdjêcia przed zmianami s± wypalone prawid³owo , choæ jedna ma odrobine bogatsza mieszanke. Na nowych widac wyra¿nie za ubog± - bia³e swiece. Spróbuj podniesc iglice jeszcze wyzej.
Stare i nowe ¶wiece maja te same oznaczenia? Jakie osiagi ma silnik po zmianach?
Prawdopodobnie bez serwisu ga¼ników siê nie obejdzie.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
po samej zmianie filtra i ¶wiec bez ruszania iglic poprawa by³a znaczna w przyspieszeniu i wchodzeniu na wysokie obroty po zmianie na 4 rowek nast±pi³o minimalne pogorszenie i jest podobnie jak przed wymiana filtra i ¶wiec. Skoro nie rusza³em ¶rub regulacyjny ze sk³adu mieszanki oraz synchronizacji. To mo¿e pomo¿e wkrêcenie ¶rub ze sk³±du mieszanki i wykrêcenie ich o odpowiedni± ilo¶æ obrotów? ¦wiece maj± te same oznaczenia. Nie wiem czy czasem nie spróbowaæ daæ zapinek na iglicach na 5 rowek od góry??

:
Je¶li osi±gi sie pogorszy³y to wróæ do wcze¶niejszych ustawieñ. Narysuj mo¿e w jaki sposób liczysz rowki w iglicy bo podejrzewam , ze odwrotnie i zamiast wzbogaciæ mieszankê j± zubo¿y³e¶ jeszcze bardziej.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
marcincs
[Usuniêty]
:
Na obrazku jest jak liczê naciêcia na iglicach. Obecnie zapinkê mam na 3 rowku od góry za³o¿y³em stary filtr ¶wiece zostawi³em te nowe i nadal nie maj± koloru takiego jaki powinien byæ, izolator jest bia³y.
Najgorsze jest to ¿e w serwisie miejsce bedzie w po³owie sierpnia :D - wiêc muszê sam to zrobiæ. Co do osi±gów to najlepsze by³y jak iglica by³a na 3 rowku(czyli po "staremu") z nowym filtrem i ¶wiecami.

:
A sprawdzi³es symbol swiec czy jest na starych i nowych ten sam? powinno byæ DPR8EA9. Moze masz DPR7EA9?

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.