WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie gs-ski
Autor Wiadomość
Michał
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 16 Sie, 2013   Ubezpieczenie gs-ski

Siemka wszystkim może mnie pamiętacie jakiś miesiąc temu dopytywałem się was o prawo jazdy na gs500.
A więc troszkę grosza na gs-ke udało mi się uzbierać i mam do was jeszcze kilka pytań wiem że już kupa tematów o tym była ale każdy mówi coś innego a ja chce się dowiedzieć konkretnie w mojej sprawie.

A mianowicie dużo osób pisze że za OC płaci poniżej 100zł rozumiem zniżki itp.
Ale osoba taka jak ja 0 zniżek brak prawka na kalkulatorach OC wychodzi mi najmniej 500zł a niekiedy ponad 1000zł czy to jest możliwe ?ze brak prawka i te zniżki tak mi podbijają cenę?

I jeszcze jedno chodzi mi o zniżki od współwłaściciela jak to załatwić czy przy zakupie moto już musi być umowa gdzie podpisuje ja i mój współwłaściciel czy można to załatwić jakoś w dalszych etapach.

Z góry sorry że tak was męczę tymi pytaniami ale sporo się namęczyłem na zarobienie tej kasy na ten mój pierwszy motorek :) że każda 100zł niżej z tego OC jest na wagę złota.
 
 
L
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

po 1 zrob prawko, a po drugie nie musi podpisywac umowy wspolwlasciciel.. kupujesz motor na siebie, jako wlasciciela wpisujesz kogo tam chcesz a siebie jako wspolwlasciciela.. tylko ze musicie isc we dwojke wtedy do urzedu albo pisac jakies upowaznienia... co do ceny 500zl to jest to mozliwe.. ja mam prawo jazdy jakies 2 lata ale zero znizek i w pzu wzieli ode mnie cos kolo 500zl wlasnie.. nie jest to jakas wielka cena w sumie, w porownianiu z eksploatacja cala i zabawa w rejestracje na kogos innego

[ Dodano: Sob 17 Sie, 2013 ]
aha i miej na uwadze to ze jezdzac bez prawka w jakimkolwiek wypadku to ty ponosisz za to wine i nie przysluguje ci ubezpieczenie nawet jakbys placil za nie od 10lat... na dodatek wlasciciel pojazdu (jezeli bedziesz ubezpieczal np na swojego ojca) placi kare za udostepnienie ci pojazdu.. 300zl chyba jest kary do tego 500zl za brak prawka (chyba ze masz na B to 300) no i koszty ew kolizji
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

L napisał/a:
miej na uwadze to ze jezdzac bez prawka w jakimkolwiek wypadku to ty ponosisz za to wine
Nieprawda.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

L napisał/a:
to ty ponosisz za to wine i nie przysluguje ci ubezpieczenie

To jakiś skrót myślowy chyba.
Należy rozróżnić dwie sytuacje: ty jesteś sprawcą oraz ty jesteś poszkodowanym
- w pierwszym wypadku oczywiście poszkodowany zlikwiduje szkodę z twojego OC o to możesz być spokojny, natomiast zakład ubezpieczeń w drodze postępowania cywilnego może domagać się od Ciebie zwrotu tych wydatków
- w drugim wypadku dużo zależy od tego, czy na miejscu wypadku była policja i co ustaliła, gdyż jeśli niezależnie od braku uprawnień wskazała jednoznacznie iż całą odpowiedzialność ponosi sprawca, to ubezpieczyciel nie ma podstaw do odmówienia wypłaty odszkodowania, inaczej ma się sprawa jeśli zostaniesz uznany współwinnym, w takim wypadku odszkodowanie może być zredukowane % do twojej winy.

Michał napisał/a:
Ale osoba taka jak ja 0 zniżek brak prawka na kalkulatorach OC wychodzi mi najmniej 500zł a niekiedy ponad 1000zł czy to jest możliwe ?

Nie wiem jak w PZU bo nie byłem tam nigdy ubezpieczony, ale w Allianz masz stawkę podstawową za ubezpieczenie dla motocykli. Od tego naliczane są zniżki za bezszkodowość oraz zwyżki za wiek (2 poziomy wiekowe) oraz za staż prawa jazdy.

Pamiętaj także, że szkody wyrządzone przez Ciebie wpływają na bezszkodowość współwłaściciela na innych jego pojazdach jeśli będziesz miał współwłaściciela
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Riva
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Ja w PZU płaciłem 297 złoty z 5% zniżki za przedłużenie (przedłużenie po poprzednim właścicielu + aneks) Także nie wiem skąd 500 złoty... Ogólnie orientowałem się gdzie taniej i wszędzie mnie do pzu odsyłali, że tam najlepiej dla motocykli i motorowerów.
 
 
Szejku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Wszyscy odsyłają do PZU bo tam jest najniższa stawka podstawowa. Nie chce skłamać ale w poznaniu podstawa to chyba 213-230zł i do tego należy dodać zwyżkę za wiek poniżej 24 czy tam 26 lat ( o ile ktoś się nie łapie wiekowo) oraz odjąć od tego zniżkę. Oczywiście mówimy o samym OC a należy pamiętać ,iż wypadało by dokupić sobie NNW , ubezpieczenie NNW na 15 tyś zł to bodajże koszt 99zł. W moim wypadku wyszło 326zł za 15% zniżki i tam te 99zł za NNW.
 
 
pawulon40 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2013
Pochwał: 3
Posty: 409
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2013   

W ubiegłym roku chciałem zapłacić auto casco , wyszła suma wartości 1/4 suzanny masakra , dobrze ze popatrzyłem do 19 września mam oc do zapłacenia ;) :)
_________________
pawulo40
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Widzę że temat już trochę stary ale zastanawiam się skąd te kwoty bierzecie :przestraszony:
Nie mam chyba żadnych większych zniżek, jeszcze mam zwyżkę za wiek, motocykl mam tylko na siebie i opłata to jest chyba coś poniżej 200 jak dobrze pamiętam.
Dla tych co nie wiedzą - polecam iść do ubezpieczyciela i zapytać co ma do zaoferowania bo przez internet takie głupoty wychodząna jakichś kalkulatorach. Ja zawsze biorę najtańsza ofertę chociaż na druczkach które dostaję w ramach przypomnienia są wyższe kwoty. Poprostu nie biorę tego co mi ubezpieczyciel wciska.
Jak autor będzie nadal zainteresowany to mogę to w domu sprawdzić dokładnie ale tak jak napisałem to jest zwykłe najzwyklejsze OC i kwota to chyba mniej niż 200 złotych.

Chyba że tak się teraz pozmieniało bo wszystko ostatnio drożeje :]

Cytat:
W ubiegłym roku chciałem zapłacić auto casco , wyszła suma wartości 1/4 suzanny masakra


No niestety ale czy kogoś to dziwi? Bo dla mnie akurat to jest zupełnie normalne ;)




Właśnie sprawdziłem. PZU za cały rok 190 złotych.
 
 
doctype
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

To i jeszcze ja odświeżę.
Podejrzewałbym, że kwota ubezpieczenia zależy też od rejonu w którym się ubezpieczasz.
Ja w zeszłym roku ubezpieczając się pierwszy raz płaciłem 267zł.
W tym roku dostając 15% zniżki (10 za bezszkodową, 5 za przedłużenie) płaciłem 265 zł...
Zdziwiło mnie to z uwagi że musiałaby podskoczyć bazowa cena ubezpieczenia. :/

Tak btw. zrezygnowałem z NNW. Po przeczytaniu całych warunków tegoż okazuje się, że to jakieś żenujące w moim przekonaniu świadczenia.
100% jedynie w skrajnych przypadkach śmierci lub 100% uszczerbku na zdrowiu.
W innych przypadkach jakieś nieduże procenty na leczenie. Np. w przypadku uciążliwego leczenia dostajesz 1% sumy ubezpieczenia. (maks. 1k zł). Przy ubezpieczeniu na 15k to to są jakieś śmieszne kwoty.

Chyba, że pomijam jakieś aspekty w moim toku myślenia to będę wdzięczny za oświecenie mnie.
 
 
Daw90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Ja liczyłem na kalkulatorze i potem jak poszedłem do Cuk to też mi tak wyliczyli.W czerwcu kupowałem u nich ubezpieczenie i wyszło mi taniej niż jak brałem w zeszłym roku u "swojego" agenta :kwasny:
 
 
Grz.Ko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Gru, 2013   

Mi się Oc kończy w marcu.Tak z ciekawości - to dużo taniej wyszło Ci to ubezpieczenie w Cuk? Ja od dwóch lat mam tego samego ubezpieczyciela i myślę czy nie pora zmienić.
 
 
Macias00
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Ja kupiłem Gs-a koniec listopada a ubezpieczenie kończyło się w połowie grudnia. Jako, że Gs jest moim pierwszym motocyklem a prawko mam od września poprzedniego roku to przeglądałem sporo ofert z obawa, że będą duże zwyżki za krótko posiadane prawko na kat.A (chociaż B jest już od 9 lat) i rzeczywiście tak było bo sporo ubezpieczycieli brało to pod uwagę i ceny były przeróżne od 450zł do 95zł. Najtaniej okazało się w PZU, które brało zniżki z OC na auto gdzie u mnie wynosi 60% dlatego zapłaciłem 95zł. CUK najtaniej wyliczył mi coś ok 150zł dlatego polecam kontakt z PZU.

P.S.
Jestem bardzo mało doświadczonym motocyklistą natomiast autem sporo już przejeździłem i bardzo zdziwiły mnie zasady ubezpieczenia motocykla to znaczy jestem przyzwyczajony do ubezpieczania on-line a z motocyklem jest to praktycznie nie możliwe. Wszystkie duże porównywarki internetowe nie oferują wogule ubezpieczenia motocykla i trzeba się umawiać z agentem co w dzisiejszych czasach jest dla mnie bardzo dziwne ale najwidoczniej jeszcze dużo muszę się nauczyć.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Macias00 napisał/a:
Jestem bardzo mało doświadczonym motocyklistą natomiast autem sporo już przejeździłem i bardzo zdziwiły mnie zasady ubezpieczenia motocykla to znaczy jestem przyzwyczajony do ubezpieczania on-line a z motocyklem jest to praktycznie nie możliwe. Wszystkie duże porównywarki internetowe nie oferują wogule ubezpieczenia motocykla i trzeba się umawiać z agentem co w dzisiejszych czasach jest dla mnie bardzo dziwne ale najwidoczniej jeszcze dużo muszę się nauczyć.


Wynika to z podejścia ubezpieczycieli do jednośladów, gdzie szkody są zazwyczaj duże a wypłaty zazwyczaj związane ze szkodą całkowitą. OC niestety muszą wszyscy świadczyć więc to robią, ale AC to już co innego, tu tak naprawdę masz 3-4 firmy do wyboru.

tutaj -> http://forum.gs500.pl/vie...p=115545#115545 opisywałem jak sam porównywałem ubezpieczenia i jakie odpowiedzi dostawałem od ubezpieczycieli.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Daw90
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

Grz.Ko napisał/a:
Mi się Oc kończy w marcu.Tak z ciekawości - to dużo taniej wyszło Ci to ubezpieczenie w Cuk? Ja od dwóch lat mam tego samego ubezpieczyciela i myślę czy nie pora zmienić.

No sporo, najlepiej zrób sobie symulację i porównaj z tym co masz teraz.
 
 
makumba88 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Michałowice
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014   

Dziś płaciłem, to napiszę w celach statystyczno-informacyjnych.
OC w PZU 25% za bezszkodowość + 5% za przedłużenie = 170 PLN.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.