WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: leon
Nie 04 Sty, 2009
Interkom
Autor Wiadomość
Julita
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   Midland BT next

Witam.Od początku sezonu latamy z mężem z tymi zestawami i jest ok.
http://www.moto-akcesoria...midland,p,42604
Ustawiliśmy sobie opcję łączenia się ze sobą za pomoca głosu. Można odbierać telefony podczas jazdy badź słuchać radyjka lub swojej muzyki, jak to kolega wspominał we wczesniejszych postach. Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł na porozumiewanie się w mieście.
 
 
sting126 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Pochwał: 3
Posty: 170
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

My wymyśliliśmy patent z połączeniem bluetooth między telefonami, aplikacją "czatującą" i zestawami słuchawkowymi. Aktywuje się w momencie gdy się odezwiemy. Niestety na moto jeszcze nie testowane, ale próby w domu są obiecujące :)

Jak gdzieś śmigniemy i przetestujemy w praktyce - opiszę wrażenia.
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

jaka to aplikacja i na jakich telefonach? Na jakich systemach?
pozdrawiam :)
 
 
sting126 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Pochwał: 3
Posty: 170
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

Zainstalowaliśmy WalkieTalkie - mamy iPhone'y, ale jest też wersja aplikacji na Androida (pod inną nazwą). Myślę, że coś podobnego można by nawet na javie znaleźć. Generalnie: bluetooth voice chat w google i jazda :)
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

Ciekaw jestem jak to się sprawdzi, ciekawe tylko czy na NOKIĘ coś takiego będzie :P
 
 
kenzoo 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 52
Skąd: W-w/R-sko
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

Odgrzeję trochę kotleta.

Zakupiłem ostatnio Tronic H-3050 to co Yarccom w pierwszym poście.
Cena: 9,5 zł + 12 zł kurier (na drugi dzień u mnie)= 21,5 zł

Zrobiłem na tym jakieś 100km i rewelacja jak za takie śmieszne pieniądze. Komfortowo słychać do 110km/h ale nie jestem pewny czy było vol na maxa. Dodatkowo można wpiąć jakąś mp3 ale testowane tylko na sucho, bo w momencie wyjazdu moja mp3ójka rozładowała się. Dla tych co latają w parze, za te pieniądze to must have.

Kod:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tronic+h-3050
_________________
Simson SR50 > Kymco Dink 50 > Suzuki GS500
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Odkopuję temat!

Zastanawiam się nad wyborem Interkomu do kasku Nolan N104 Absolute.

Ograniczyłem wybór do 2 możliwości:

1. Nolan N-Com B5(L)
2. Sena S20

Cena jest porównywalna. Nolan idealnie będzie pasował do kasku i nie będzie odstawał, natomiast Sena może być przełożona w przyszłości do innego...

Jednak ponieważ nie mam zamiaru kasku zmieniać w najbliższej przyszłości kompatybilność z innymi firmami/modelami nie jest dla mnie najważniejsza.

Możliwości wg producentów też są w miarę zbliżone.

Jakość dźwięku sena na podstawie tego nagrania jest fenomenalna: https://www.youtube.com/watch?v=HxVgmovTYjQ

Pytanie czy N-com może się pochwalić podobną jakością?

Zasięg N-com ma teoretycznie słabszy niż sena, ale 500m chyba jest wystarczające.

Miał ktoś do czynienia z oboma rozwiązaniami? Co byście polecali?

Na pewno - dla Seny jest to że odstaje od kasku - zarówno z boku jak od spodu. Dodatkowo ponieważ Nolan ma kołnierz plastikowy od spodu kasku żeby zamontować Senę trzeba albo wiercić w tym kołnierzu miejsce na klamrę, albo przykleić mocowanie z boku, co szczerze mówiąc nie przekonuje mnie do końca - nie chciałbym stracić sprzętu gubiąc go gdzieś po drodze.
 
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Co prawda nie używam żadnego z wymienionych interkomów, ale wydaje mi się że coś od siebie dodam. :P

Używam Sena SMH5. Instalowałem to na 3 (a w zasadzie 4 kaskach). W żadnym nie trzeba było nic wiercić. W moim starym Caberg Ego trzeba było zrobić rowki w plastikowym kołnierzu wyściółki, tak żeby puścić tamtędy wiązkę przewodów. Uchwyt na interkom wszedł idealnie między skorupę i wyściółkę. Wystarczyło przykręcić 2 śrubki i gotowe. W Bożeny starym kasku AGV K3 nic nie trzeba było nacinać, za to nie było możliwości przymocowania uchwytu metodą przykręcaną. Ale to żaden problem, producent dostarczył dodatkowe, naklejane mocowanie na interkom. Razem zrobiliśmy trasę po Bałkanach i nic nie odpadło, nie było żadnych problemów.

Teraz mamy inne kaski - HJC FG-ST i tutaj w ogólne producent jakby pod te interkomy projektował kaski. Wszystko idealnie wchodzi, są już fabryczne otwory w plastikowym kołnierzu wypinanej wyściółki.

Także wydaje mi się, że jeżeli ja mam najprostszy model Sena to każdy lepszy model będzie miał rozwiązania nie gorsze niż u mnie. :)
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


 
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

simin, spróbuję rozwiać Twoje wątpliwości i może coś pomogę :P
Skoro wybrałeś teraz kask Nolana to skorzystaj z tego co firma oferuje czyli z dedykowanego systemu komunikacji, a potem jak zmienisz kask to po prostu przełożysz interkom do nowego Nolana i po problemie bo z tego co widzę to system jest kompatybilny z wieloma kaskami i powinien być również z następcą N104.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

tmi tak kolorowo było w starszych nolanach, centralka ta sama a tylko wkładka ze słuchawkami i mikrofonem (basic kit) różna w innych modelach, niestety z wprowadzeniem modelu N104 zmieniło się podejście i zupełnie inna centralka jest do X-Lite (tu dwa modele BX1 i BX5) inna do Nolanów (tu modele B5/B5L - interkom i światło stopu na kasku, B1.4 do pierwszych N104, B1 w miejsce starego zestawu do N103 i poprzednich oraz B3 bogatszy w funkcje w porównaniu do B1 do starszych kasków) do tego jeszcze seria Multi do dowolnego kasku montowana
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Jednak wydaje mi się że zdecyduje się na Nolana.

Na dobrą sprawę nie korzystałem nigdy z Intercomu więc nie jestem w stanie powiedzieć czy i z jakich opcji będę korzystał. Różnic w funkcjonalnościach między Seną a N-comem nie ma ogromnych. Kasku przez najbliższe kilka lat mam nadzieję że zmieniać nie będę więc nie będę pod tym kątem przygotowywał zakupu.

Światło stopu odpuszczę bo będzie dodatkowo zżerało baterię intercomu.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

ja chyba do swojego kupię B3 bo ten mój ma zużyty klawisz od włączania i jakieś gimnastyki i czary odprawiam aby zadziałał, a poza tym w trybie interkomu ma mniejszy zasięg i tylko z jednym dodatkowym się łączy.

Interkom sprawdzałem raz i to nie w drodze a stacjonarnie z chińską podróbką skalaraidera i dawało radę, rozmawiać przez telefon rozmawiałem kilkukrotnie i przy zamkniętym kasku do ok. 70km/h słychać znakomicie, potem bywa to różnie, sprawdzał się na dojazdach po osiedlu gdy ktoś mnie pilotował, albo jak Andy z Ogonek dzwonił jak wiozłem jego brata gdzie jesteśmy i za ile będziemy
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
aniawroc 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: wroclaw
Wysłany: Nie 05 Mar, 2017   

Z mężem latamy od zeszłego roku na interkomie INTERPHONE F5 MC na osobnych motocyklach, testowaliśmy zasięg i z kilometra mieliśmy ze sobą normalny kontakt.Tak samo przy 200-220 km/h mąż normalnie rozmawiał przez telefon :) poprzez opcję bluetooth ( testowane na niemieckich autostradach :) ) radio fm spisuje nawet dobrze a bateria trzyma około 10 godzin ciągłej rozmowy.Był to bardzo udany zakup, kosztowało swoje ale naprawdę warto.
 
 
Gamer 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 22 Sty 2013
Pochwał: 8
Posty: 405
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

Biorę łopatę i odkopuję temat!

chciałbym się od was dowiedzieć na chwilę obecna jak wygląda sprawa interkomów używanych na forum. Interesują mnie opinie jak się spisują obecnie używane sprzęty. Na chwilę obecną wiem że ekipa z forum zaopatrzyła się w sprzęt Midlanda btx2 i sobie chwalą działanie (3 takie same interkomy nie chcące by działać razem były by naprawdę świetną antyreklamą). W głównej mierze interesuje mnie jak to w praktyce wygląda możliwość "parowania się" różnych modeli poszczególnych firm (znaczy komu co lepiej wychodzi albo i w cale). Osobiście jestem ciekawy jak to wygląda w przypadku zestawów od popularnych producentów.

Odświeżyłem trochę temat bo sądzę że i technologia trochę się zmieniła przez te 4 lata
_________________
GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
 
 
brat Łełka 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączyła: 03 Cze 2013
Pochwał: 12
Posty: 269
Skąd: Puławy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2020   

Ja mam chinola Vnetphone V8 (od wuja recenzji na YT), kupiony tej zimy, nie było jeszcze okazji testować komunikacji z innym motocyklem. Rozmowa z plecaczkiem bez problemu, telefon tez. Mikrofon ma bardzo mocne filtrowanie, wszystkie szumy wycięte, brzmi to trochę nienaturalnie ale zrozumieć można. Jakosc dzwieku słuchawek przecietna (ale to chyba norma nawet w droższych modelach), Spotifaja posłuchasz ale nie będzie to uczta. Na minus maksymalna glosnosc, moglaby być ciut wyzsza

ps. Sa jakies apki na Androida które sterują glosnoscia telefonu w zaleznosci od predkosci?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2020 ]
Chyba znalazlem
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.codechunk.speedofsound&hl=en_US
_________________
Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.