Olej do teleskopow
Odpowiedz do tematu

ziomekpk
[Usunięty]
: Olej do teleskopow
Witam. Panowie jaki ole do teleskopow, producent podaje tylko: olej do teleskopow SAE 10W,
ale nic nie mowi czy to ma byc minetalny czy syntetyczny, chce kupic castrola,ale nie wiem ktorego syntetyk czy mineral oba maja oznaczenia SAE 10W.

:
Wg mnie bez różnicy.
Najważniejsze żeby to był olej przeznaczony teleskopów.

Wlej 10W jeżeli uważasz że twardość jest ok.
Duża część osób uważa że zawieszenie jest za miękkie i wlewa 15W lub nawet 20W (nie ma się co dziwić, jak sprężyny GS-a w przednim zawieszeniu wyglądają jak wyjęte z długopisu).

raszek
[Usunięty]
:
niewiem jaki jest najlepszy powinien być 10W ja kupiłem MOTUL 15W polsyntetyk specjialny do teleskopów inni leja nawet20W wtedy jest twardsze zawieszenie(podobno nie testowałem) ale nie wymieniam bo potrzebuje wymienic uszczelniacze i kapturki a tych drugich nie moge nigdzie dostać. sprwdz czy ci sie lagi nie poca czy nie musisz wymieniac uszczelniaczy

ziomekpk
[Usunięty]
:
dzieki za info, a jak reszta uzytkownikow mysli mineralny cz syntetyk czy bez znaczenia

:
Raszek omijaj Suzuki (142 zł za kapturki).

ziomekpk
[Usunięty]
:
poci sie i to nie malo,teleskopy mam juz rozlozone juto jade po uszczelniacze i olej

raszek
[Usunięty]
:
własnie słyszałem że strasznie zdzieraja w SUZUKI

:
Jeżeli wymieniasz uszczelniacze i olej. Zamów w Larssonie.
Nie ma kapturków. Jeżeli masz je w stanie dobrym to nie wymieniaj ich.

raszek
[Usunięty]
:
chodzi mi oto ze jak juz robie to chciałem zrobić to dobrze bo kpurek na jednym teleskopie jest troche bardzo zniszczony delikatnie powiem chyba ze same kpturki dopasuje od innego moto

Inku
[Usunięty]
:
Kto z was jeździ na 20W??

Kupiłem Motula 15W i teraz się zastanawiam czy nie wymienić na 20W, bo chciałbym, żeby po winklach jeździł jak po sznurku. Nie chcę tylko plomb pogubić na dziurach.
Teraz mam fabryczny olej, pewnie 10W i jest za miękko, ale nigdy nie dobijało.

Leon84
[Usunięty]
:
Ja w XJ nalałem i zawias zrobił się zbyt sztywny i wolny.
Moim zdaniem nie warto. Jak masz wypchany potrfel to możesz sie szarpnąc na progresy :hyhy:

Inku
[Usunięty]
:
Kurcze, czyli 20W odpada, choć jestem ciekaw jak to wygląda w GS500. Ktoś jeszcze jeździl na 20W? Progresy odpadają bo sprzedaję motocykl. Dzięki za odpowiedź.

: ile oleju w lagach?
do lag w suzuki po 92r wchodzi 377cm ł. Tyle wchodzi do jednej lagi czy do dwóch?Pytam bo nie wiem czy zamówić olej 1litr czy starczy 0,5 litra.

ghostrider
[Usunięty]
: Re: ile oleju w lagach?
str6 napisał/a:
do lag w suzuki po 92r wchodzi 377cm ł. Tyle wchodzi do jednej lagi czy do dwóch?Pytam bo nie wiem czy zamówić olej 1litr czy starczy 0,5 litra.


Do jednej lagi wchodzi 377cm3 ;) Musisz kupić 1 litr

:
wielkie dzięki za info bo już miałem zamawiać 0.5 litra.pozdro

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.